Lato we Włoszech

Autor: Chantelle Shaw

Gina nie widziała Lanza di Cosimo dziesięć lat. Wtedy pracowała jako kelnerka w jednej z jego restauracji i przeżyli gorący romans. Lanzo odszedł. ale ponieważ był jej pierwszą miłością. to wspomina ona same dobre rzeczy. Teraz jednak nie jest już beztroską dziewczyną. Ma za sobą nieudane małżeństwo i niełatwo jej znów zaufać mężczyźnie. Nawet jeśli jest to dawny ukochany Lanzo…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788375618020: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/spolka-komandytowa-monika-nieradka-bernaciak-joanna-rodek-kietlinska-benedykt-dominik-rubak-32153u

Cena: Joanna Rodek-Kietlińska


Utopia u władzy Historia Związku Sowieckiego Tom 1 Od narodzin do wielkości (1914-1939)

Autor: Michał Heller

 „Książka. która otwarła moje oczy na system sowieckiego zniewalania ludzi. Lepszej historii tego systemu przed jego końcem nikt nie napisał”.

                                            prof. Andrzej Nowak

„Każdy. kto choć trochę interesuje się Rosją. powinien przeczytać tę książkę”.

                                            Edward Crankshaw

„Najbardziej gruntowna i bez wątpienia najbardziej rzetelna historia Związku Sowieckiego”.

                        Le Monde

 „Ta książka powinna być lekturą obowiązkową dla każdego. kto interesuje się bieżącymi wydarzeniami

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Lingua Erazma z Rotterdamu w staropolskim przekładzie

Autor: Maria Piasecka

W 1542 roku w krakowskiej drukarni Hieronima Wietora ukazał się utwór Księgi ktore zową Język. Tekst ten jest przekładem dydaktycznego traktatu Lingua napisanego przez Erazma z Rotterdamu i opublikowanego w Bazylei w 1525 roku. W dziele tym podjęto problem sprawiedliwego i uczciwego posługiwania się mową.

 Książka Marii Piaseckiej stanowi monografię tego anonimowego przekładu – jednego z ważniejszych zabytków wczesnej prozy polskojęzycznej i polskiej kultury literackiej. a zarazem jednego z nielicznych XVI-wiecznych tłumaczeń dzieł Erazma z Rotterdamu na polski. Aby zrozumieć Księgi które zową Język. autorka uwzględniła szeroki kontekst epoki i zestawiła je z licznymi źródłami z I połowy XVI wieku. To umożliwiło jej nie tylko lepsze

:

Cena:goleman inteligencja emocjonalna pdf, michał musielak, siergiej witte, 1000 najczęściej używanych francuskich słów pdf, mieszczka, audiobook księga dżungli, pościg elle kennedy pdf chomikuj, gaja grzegorzewska żniwiarz, testy gimnazjalne online matematyka, ryzyko gangstera, jakoś to będzie szczęście po polsku, księżniczka marsa pdf, abonament ebook, głębia challengera, teoria wychowania w zarysie, harlekiny pdf, audiobooki za darmo…