Ukraiński palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie z Izą Chruślińską

Autor: Oksana Zabużko

Ukraiński palimpsest to pasjonujące rozmowy Izy Chruślińskiej z Oksaną Zabużko. dzięki którym polski czytelnik może odkryć Ukrainę mało znaną. Iza Chruślińska rozmawia z ukraińską pisarką o problemach współczesnej Ukrainy. o mniej znanych kartach jej historii. o kulturze i literaturze. o ich europejskich pierwiastkach. o dylematach tożsamości. Oksana Zabużko opowiada również o swojej własnej drodze pisarki. feministki. intelektualistki. SPIS TREŚCI:Adam Michnik – Ukraińska Lady Hamlet 1. Korzenie 2. Formacja 3. Lata przełomu 4. Spotkanie z ukraińską diasporą 5. Utracone złudzenia lat dziewięćdziesiątych XX wieku 6. Odczytać na nowo: Taras Szewczenko i Iwan Franko 7. Utracona Ukraina 8. Rodowód literacki9. Misja Fortynbrasa 10. O zagrożenia

Wydawnictwo: MG

Cena: 29.9


Jedna przegrana bitwa

Autor: Marcin Wolski

Jak wyglądałby świat. gdyby Polacy nie powstrzymali bolszewików?

Jest 1968 rok. Warszawa jest stolicą Polskiej Socjalistycznej Republiki. wchodzącej w skład Eurosocu – Europejskiego Związku Socjalistycznych Republik. Cała Europa jest podbita przez komunistów.

W takim właśnie świecie żyje Marcin Wolak. student na Uniwersytecie im. Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie. Pochodzący z uprzywilejowanej rodziny. szczerze wierzy w idee komunizmu. Jego poglądy zmieniają się jednak diametralnie. gdy otrzymuje zapiski prowadzone przez swego ojca – człowieka. którego nigdy bliżej nie poznał. Młody Marcin przekonuje się. że cały światowy porządek ma źródło w jednym zdarzeniu – bitwie. którą bolszewicy wygrali nad Wisłą w 1920 roku. Dalsza historia XX wieku to triumfalny pochód komu

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Opowieści z Narnii (#6). Siostrzeniec Czarodzieja

Autor: C.S. Lewis

W szóstym tomie cyklu poznajemy przygody dwójki przyjaciół. Digory’ego i Poli. którzy przeniesieni zostają niespodziewanie z Londynu do Innego Świata. Spotykają tam złą czarownicę Jadis. ale przede wszystkim stają się świadkami narodzin Narnii wraz z jej wszystkimi zwierzętami i niezwykłościami…

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 16.9


Sztuka Obdarowywania Mężczyzn

Autor: Grzegorz Gomółka

Drogie Panie. Sztuka Obdarowywania Mężczyzn polega na dawaniu…Ale nie mam na myśli skarpetek. T-shirtów. golarek. gadżetów czy kosmetyków…Nie. nie! Mam na myśli emocje! Faceci kochają EMOCJE!Alkohol? Kosmetyki? Portfel?To powszechne i nudne! Zgodzisz się? W ten sposób wywołasz u niego tylko sztuczny uśmiech grzeczności. a sama zaprezentujesz się. jako nudna. typowa kobieta bez fantazji niewiedząca czego pragną faceci. W dodatku takie prezenty zostaną szybko zapomniane.Więc jak sprawić. aby on pamiętał tą chwilę do końca życia?Odpowiedź jest bardzo prosta. a Ty nie musisz wydawać ogromnej ilości pieniędzy lub znać czarnej magii. Wystarczy. że połączysz poniższe elementy w całość.- Kreatywny prezent. którego nigdy wcześniej nie dostał- Wyjątkową atmosferę. k

:

Cena:przeklęta korona pdf, dermatologia w praktyce pdf, tramwaj zwany pożądaniem pdf, tabu jezykowe, pierwsza pomoc podręcznik dla studentów pdf, grzeszne pocałunki, fajne scenariusze teatralne, jak sprawić by dziewczyna za tobą szalała, piotr ferenc, polscy kompozytorzy 20 wieku, biologizm, jaszczur balzac, młyn do mumii chomikuj, niebo w ogniu, rafał smoczyński, ecclesia de eucharistia pdf, minecraft porady, układy sieci nn, gorąca noc, cudaczek wyśmiewaczek pdf, krucjata memy, matematyka klasa 1 karty pracy, na progu zła pdf, darmowe ebooki epub…