Zapiski inteligenta

Autor: Bartosz Buśkiewicz

Norbert to humanista o artystycznej duszy. outsider. który nie pasuje do czasów ceniących sobie efektywność. On kocha tworzyć to. co prawdziwe. wychodząc z założenia. że jeśli będzie próbował to sprzedać. stanie się to automatycznie kłamstwem. Doskonale wie. jak funkcjonuje otaczający go system. który chce umieścić go w koleinach schematu. dlatego ucieka do świata sztuki. Pisze powieść. która będzie dla niego możliwością ekspresji swojej inteligenckiej natury.

To nie jest przyjemna opowieść. którą czyta się pod kocem przy herbatce. To nie jest banalna rozrywka. która zastąpi telenowelę. Nie potwierdza wygodnych. znanych schematów – ona z nich jawnie kpi. wybija z rytmu dnia i nie daje o sobie zapomnieć. Obowiązkowa lektura dla tych. którzy. tak jak bohater.

33: https://woblink.com/ebook/usterka-radoslaw-damian-dopierala-30103u

Cena:


Sustainability w biznesie czyli przedsiębiorstwo przyszłości

Autor: Anna Sankowska

Przyszłość zarządzania nurtuje rzesze naukowców i praktyków. Ustosunkowując się do tej kwestii. Autorzy książki proponują nowe paradygmaty. formułują nowe interpretacje teorii i praktyki zarządzania. zwracają uwagę na konsekwencje rewolucyjnych zmian w nauce dla zarządzania. Jednak przede wszystkim podążają w kierunku nowej interpretacji przedsiębiorstwa przyszłości – sustainable enterprise. które na ogół kojarzone jest z ideą zrównoważonego rozwoju. tymczasem może mieć zupełnie nową. dopełniającą racjonalność. Jaką? Sustainablity to nowatorski pomysł na biznes trwały. odnawialny. zdolny przetrwać różne okoliczności. biznes. którego procesy zapewniają mu witalność w nieprzewidywalnym i turbulentnym otoczeniu. Książka

:

Cena:


The Secret Places of the Heart

Autor: Herbert George Wells

H.G. Wells is best remembered as a central figure in the development of the science fiction genre. However. much of his literary output was more conventional in nature. and he published a number of novels dealing with interpersonal relationships and social themes. H.G. Wells was so charmed by Margaret Sanger that he based „The Secret Places of the Heart” on his time with her. The novel is a thinly-veiled autobiography that depicts an English gentleman. Sir Richard Hardy. who is attempting to sort out his marital problems while he travels the English countryside in the company of a psychiatrist and much brilliant discussion ranging over the past and future topics of world-wide significance. „The Secret Places of the Heart” was. in many ways. a love letter from Wells to Sanger… Many critics regard „The Secret Places of the Heart” as a heavily autobiographical account of one of Wells’ failed love affairs.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Ukryte życie lasu

Autor: David Haskell

Czy las może nas jeszcze czymś zaskoczyć? Jak wiele umyka nam. gdy biegniemy leśną ścieżką ze słuchawkami w uszach? Może warto kiedyś zatrzymać się na dłużej i posłuchać. co las ma nam do powiedzenia? Zapalony biolog David Haskell poświęcił tej obserwacji rok swojego życia. I kiedy pewnego razu stał w lesie nago. usiłując zrozumieć. jakim cudem mała sikorka jest w stanie przetrwać zimę w lesie bez dodatkowej warstwy piór. zadał sobie pytanie o miejsce człowieka w tym niezwykle złożonym świecie natury. Salamandra przemykająca po liściu. pierwszy wiosenny kwiat. traszka. świetliki. porosty i mchy – oto mikrokosmos pełen nieoczekiwanych tajemnic. las w swoich zadziwiających przejawach. Poetycka elegancja stylu. filozoficzna głębia przekazu i ogromna wiedza przyrodnicza zawarta w ‚Ukrytym życiu lasu’ zaprowadziły Haskella aż do finału Nagrody Pulitzera. Jego książka. obsypana nagrodami. ukazała się w wielu krajach na całym świecie.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Metody treningu szachowego

Autor: Mark Dworecki

W książce Metody szachowego treningu zaprezentowane są działania zmierzające do właściwego ukształtowania szachowej osobowości. Tematy przedstawione są w taki sposób i w takiej kolejności. aby każdy szachista mógł samodzielnie pracować. rozwijając swoje szachowe umiejętności i osiągać coraz lepsze rezultaty w praktycznej grze. Wiele informacji o szachowym treningu związanych jest z aspektami formy psychicznej i fizycznej zawodnika. W książce omówione są wszystkie elementy wiedzy szachowej – analiza własnych partii. ocena pozycji i wybór planu gry. praktyczna gra oraz nauka szachowej klasyki.

Książka złożona jest z trzech części tematycznych. Pierwsza. to siedem rozdziałów przekazujących informacje o sposobach treningu i praktycznej grze. Drugą część stanowią szachowe te

31: https://woblink.com/ebook/pozegnanie-z-nadmiarem-fumio-sasaki-30334u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 30119

https://woblink.com/ebook/the-wonderful-visit-herbert-george-wells-30119u

:

Cena:włodzisław duch, kwantowy kosmos, diana gabaldon spisane własną krwią, sarmacja europejska, jacek piekara płomień i krzyż tom 2, pod wulkanem lowry, demian hermann hesse pdf, troszyński ćwiczenia położnicze, teresa obolevitch, agnieszka siepielska, proces problematyka, mężczyźni którzy nienawidzą kobiet.pdf, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ćwiczenia z języka angielskiego dla dzieci do wydruku, brenda joyce…