8 sposobów na znalezienie szczęścia tam. gdzie się go nie spodziewasz

Autor: Jacques Philippe

Osiem błogosławieństw. które Jezus wypowiada do swoich uczniów w Kazaniu na górze. to słowa przepojone mądrością i miłością. Wskazują nam skuteczne sposoby na osiągnięcie dojrzałości. wewnętrznej wolności. pokoju serca – są receptą na prawdziwe szczęście. Warto w tym świecie chorym na pychę. niedającą się zaspokoić żądzę bogactwa i władzy zatrzymać się na chwilę. podjąć próbę zrozumienia słów Jezusa i zastosowania ich w życiu. To jedyna droga. by zapanowały wokół nas pokój. łagodność i radość. Książka Jacquesa Philippe’a jest inspirującym przewodnikiem. zbliżającym nas do osiągnięcia tego ambitnego celu.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 31.99


Bez przeszłości

Autor: Keith Donohue

Pełna napięcia opowieść o miłości i zauroczeniu. współczesna wariacja na temat mitu o Orfeuszu i Eurydyce.

W Quebecu Kay Harper zakochuje się w lalce na wystawie Quatre Mains. zamkniętego sklepiku ze starymi zabawkami. Kay spędza letnie wakacje. pracując w cyrku jako akrobatka. podczas gdy jej mąż. Theo. tłumaczy biografię pioniera fotografii − Eadwearda Muybridge’a. Pewnej nocy. gdy Kay wraca do domu. ma wrażenie. że ktoś ją śledzi. Kiedy widzi. że w jej ulubionym sklepiku pali się światło a drzwi są otwarte. postanawia znaleźć schronienie w jego wnętrzu.

Nazajutrz Theo odkrywa. że żona zaginęła. Podejrzewany przez policję. zrozpaczony. obsesyjnie przemierza ulice Starego Miasta. Tymczasem Kay. przemieniona w lalkę. tkwi uwięziona na zapleczu Quatre Mains. gdzie towarzyszy jej pstrokata gromadka kukiełek z różnych zakątków świata. które ożywają jedynie na noc. Kay może wrócić do ludzkiej postaci tylko wtedy. gdy Theo znajdzie ją i rozpozna. Tak rozpoczyna się podwójna odyseja: męża wytrwale szukającego zaginionej żony − i kobiety uwięzionej w magicznym świecie. gdzie jej życie należy do kogoś innego.

Jako pisarz Donohue zawsze zdaje się dokładnie wiedzieć. co robi […]. Obserwowanie. jak subtelnie tka swoją opowieść. to czysta przyjemność.

‚The Washigton Post’

Kartki książek Donohue tchną nastrojem intymności i grozy.

Christopher Golden. autor powieści ‚Snowblind’

Stara i nowatorska. zapożyczona i oryginalna zarazem. ta powieść ostentacyjnie lekceważy etykietki. do których jesteśmy przyzwyczajeni. i zwraca uwagę czytelników na rozmytą granicę między życiem a jego naśladownictwem.

‚The Washington Post’

Przywodzi na myśl ‚Koralinę’ Neila Gaimana […] Pod powierzchnią wszelkich zmian opowieść ma emocjonalną głębię pradawnego mitu. tylko że przeniesionego do smutnego krajobrazu jakby rodem z makabrycznych opowiadań Raya Bradbury’ego.

‚The Wall Street Journal’

Subtelnie poprowadzona. pomysłowa opowieść rozmywa granice między rzeczywistością a fantazją. Choć jest w gruncie rzeczy historią miłosną. trzyma czytelnika w napięciu i wciąga go w swój świat. Już nigdy więcej nie spojrzysz na sklep z zabawkami tak jak przedtem.

‚Real Simple’

Poetycka.

‚The Charlotte Observer’

To tak. jakby Stephen King napisał ‚Toy Story’ […] Donohue w sposób mistrzowski tworzy światy. które są jednocześnie urzekające i tchnące grozą. ‚Bez przeszłości’ jest książką dziwną i hipnotyczną. urzekającą wyjątkowym klimatem […]. Sprawia wrażenie napisanej z wdziękiem i magiczną wprost lekkością. ale nie zdziwcie się. jeśli po jej przeczytaniu poczujecie coś w rodzaju egzystencjalnego lęku.

‚Richmond Times-Dispatch’

Piękna melancholia ujmuje wszystko. co najbardziej uderzające i niepokojące w ‚Bez przeszłości’. nowej odsłonie klasycznego mitu greckiego. która skupia się na potędze tęsknoty i na tym. jak radzimy sobie z nagłym odejściem ukochanej osoby. Wątek powieści. w którym głównym bohaterem jest Theo. wydaje się pod tym względem szczególnie przejmujący. łącząc w sobie to. co najlepsze w ‚Ściganym’ i ‚Zaginionej bez śladu’.

‚San Francisco Book Review’

Wciągająca powieść o miłości. tęsknocie i magii.

‚Shelf Awareness’

‚Bez przeszłości’ to jedyna powieść. jaką znam. która ukazuje prawdziwość słynnego twierdzenia Roberta Aickmana o wielkich opowieściach magicznych jako prozie najbardziej zbliżonej do poezji. Keith Donohue […] stworzył wspaniałą baśń o tajemniczym uroku teatru lalkowego. Wykorzystując archaiczny przesąd (znany również z ‚Toy Story’). według którego lalki mają własne życie. autor idzie o krok dalej i łączy go z rozdzierającym mitem o Orfeuszu i Eurydyce […]. W każdym zdaniu tej książki pobrzmiewa potęga mitu. który potrąca wszystkie struny duszy.

‚BookPage’

Ten horror psychologiczny to arcydzieło gatunku […]. Wzruszająca współczesna historia o misternie zbudowanej. przejmującej i trzymającej w napięciu fabule została osadzona w świecie. który sprawia wrażenie baśniowego. lecz jest również tak realistyczny. że przechodzą ciarki.

‚Booklist’ (recenzja z gwiazdką)

Pomysłowa i trzymająca w napięciu historia opowiedziana z oryginalnego punktu widzenia. Powieść Keitha Donohue bada. jak niezgoda na teraźniejszość i próby ucieczki przed tym. co nieuniknione. mogą zmienić czyjeś życie na zawsze.

‚Publishers Weekly’

Keith Donohue – amerykański powieściopisarz. autor bestellerów: ‚The Stolen Child’; ‚Angels of Destruction’; ‚Centuries of June’; ‚The Boy Who Drew Monsters’. Autor recenzji dla ‚Washington Post’. Doktor literatury angielskiej specjalizujący się w irlandzkiej literaturze modernistycznej. Mieszka w Maryland.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4jaśnie wielmożni panowie, ortografia na bardzo dobry pdf, kasper sipowicz, wykop płatonow, nijakowski, to tylko przyjaciel pdf, opowieści niewiernej, rybki morskie, przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia, raj utracony pdf, pułapki myślenia audiobook chomikuj, 59 sekund. pomyśl chwilę zmień wiele, ten jeden dzień pdf, dwa razy więcej, teoretyczne podstawy informatyki, sensacje xx wieku, fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej…