Zima

Autor: Andrzej Stasiuk

„A gdy Heniek zjeżdża z góry. to jego przyczepka wygląda jak atak starodawnej kawalerii: barwy. proporce i furkot wśród płonących drzew jesieni. wśród czerwieni i złota naprzeciw suchego wschodniego wiatru. jak szarża lekkiej brygady. jak kłus pancernej chorągwi z chrzęstem. pobrzękiwaniem i skrzypem obluzowanych blach i szumem powiewających sztandarów. ale przed mostem musi przyhamować i do wsi wtacza się już całkiem dostojnie. powiewnie i cicho. Staje w ognistej plamie września. wysiada i czeka obok swojego kramu. a silnik paruje rozgrzanym olejem jak zgoniony mechaniczny koń. Lecz wokół jest pusto. Zjawiają się tylko dwa psy. Obwąchują koła. obsikują i obwąchują znowu. żeby sprawdzić. czy nie zrobiły jakiegoś błędu. jak wszystkie psy na całym świecie wszędzie tam. gdzie toczą się gumowe koła aut. Potem wolno idą do swoich spraw i Heniek zostaje sam wśród wiatru. Nie dzieje się nic. Tylko nie wiadomo skąd pachnie olchowym dymem. Światło przedpołudnia przenika przez tiule i szyfony. przez nylony i koronki. tonie w fałdach bawełny i na koniec przepada w sukiennych draperiach jak w ciemnej wodzie”.

Fragment

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9


:

:

Cena:


Ironia losu

Autor: Katarzyna Misiołek

Marzena wierzy. że wciąż jeszcze ma kontrolę nad swoim sielankowym. od dawna poukładanym życiem. Mąż to jedno. kochanek to zupełnie inna bajka – tak sobie przynajmniej wmawia. Jednak uwikłana w romans z młodszym mężczyzną. który zajmuje coraz więcej miejsca w jej życiu. dzień po dniu traci dobre relacje z najbliższymi. kłamie. kręci. plączę się… Mąż długo niczego nie podejrzewa. kochanek robi się z kolei coraz bardziej nachalny. wręcz toksyczny. Twierdzi. że się w Marzenie zakochał. ale czy to na pewno jest miłość?

Zakazany związek nabiera tempa. wciąga bohaterów w wir wydarzeń. nierozerwalnie splatając ich losy. Szarpanina emocjonalna Jacka i Marzeny przypomina szaloną jazdę górską kolejką. w tle Hubert – mąż. który coraz mniej wie o własnej ukochanej. Podgryzana w

29.9: https://woblink.com/ebook/achromatopsja-artur-chmielewski-28619u

Cena:


ISBN

9788376865560: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/anna-i-pan-jaskolka-gavriel-savit-28447u

Cena:


Narodziny globalnego dżihadu

Autor: Jerzy Rohoziński

Skrajnie fundamentalistyczna doktryna wahabicka. z której narodził się znany nam dżihadyzm. powstała w wyniku ogromnego szoku kulturowego. jakiego doznał żyjący w XVIII wieku jej twórca. Muhammad ibn Abd al-Wahhab. podczas kilkuletnich studiów w Basrze nad Zatoką Perską. Dla przybysza z ubogiego Nadżdu to tętniące życiem miasto musiało dawać poczucie obcowania z wielkim światem. Poczucie to szybko przerodziło się w wyobcowanie…

Globalny dżihad narodził się jako walka z kolonializmem – w odpowiedzi na wzmożoną penetrację świata islamu przez Europejczyków w XIX wieku. Późniejsze ożywienie islamu spowoduje ucieczkę w przeszłość. rojenia o minionej chwale. zapadanie się w sobie. Stąd Mahdi w Sudanie. wahabici w Arabii. Szamil na Kaukazie. a na koniec – Chomeini.

Francuzi w

30: https://woblink.com/ebook/za-cala-milosc-irene-cao-wojciech-wasowicz-28240u

Cena:


Demon ruchu

Autor: Stefan Grabiński

Demon ruchu – zbiór nowel fantastycznych Stefana Grabińskiego wydany w 1919 roku.

Składają się na niego opowieści grozy. osnute wokół tematyki kolejowej (dworce. dróżnicy. konduktorzy. maszyniści). Bohaterowie traktują swój zawód jako rodzaj posłannictwa. rytuału czy kultu. W utworach są obecne niewytłumaczalne zjawiska. katastrofy. zabłąkane pociągi. tajemnicze depesze. dziwne stacje. ślepe tory. W zjawiskach tych przejawia się „demon ruchu” nadający światu techniki rysy irracjonalne.

Wydanie zbioru obejmuje 9 opowiadań: ‚Maszynista Grot’. ‚Błędny pociąg’ (Legenda kolejowa). ‚Demon ruchu’. ‚Smoluch’. ‚Wieczny pasażer’ (Humoreska). ‚W przedziale’. ‚Sygnały’. ‚Ślepy tor’. ‚Ultima Thule’.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena:


Romans na jachcie

Autor: Lynne Graham

Milioner Leo Zikos ma wkrótce poślubić swoją idealną narzeczoną. o odpowiedniej pozycji społecznej i majątku. Jednak to nie ona. lecz piękna nieznajoma. Grace Donovan. którą spotyka na wakacjach nad morzem. rozpala jego zmysły. Zaprasza ją na swój jacht. Zafascynowany Grace. zrywa zaręczyny z Mariną i oświadcza się Grace. Nie spodziewa się. że ona odmówi…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99piotr stankiewicz, bez znieczulenia jak powstaje człowiek pdf, 12 dni do świąt, homo deus krótka historia jutra chomikuj, pierwiastki chemia, kolysanka z auschwitz, kuracja witaminą d3 w wysokich dawkach, monika braun, test weschlera, dominika wetoszka, oskar i pani róża tekst, systemy motywacyjne pdf, 21 lekcji na 21 wiek, demoniczna dentystka, prolegomena kant, jankes na dworze króla artura, walka dobra ze złem literatura, rodzaje strategii marketingowych…