Dzienniki. 1953–1982. Tom 1

Autor: Wiktor Woroszylski

Wiktor Woroszylski przeszedł drogę charakterystyczną dla wielu polskich intelektualistów w drugiej połowie XX wieku: od uwikłania w komunizm do czynnego sprzeciwu wobec niego. Był nie tylko świadkiem. ale i uczestnikiem wielu kluczowych dla powojennej historii zdarzeń. także wpływając na ich przebieg.

Jest to kronika środowiska nonkonformistycznego. spisywana również w czasach. gdy samo prowadzenie takich zapisów wymagało niemałej odwagi. a zarazem – wyrazisty portret tego środowiska. wzmacnianego wewnętrznie przez przyjaźń i wzajemną lojalność i stającego się ponadczasowym przykładem wolności.

Tłumy. zwolnieni z kryminału. całe środowisko. nie sposób wyliczyć. chyba ponad setka osób. ścisk. rozmowy o tym. co się stało. znów euforia. Ja –

26: https://woblink.com/ebook/wstaje-swit-opracowanie-zbiorowe-30525u

Cena:


Stanley Kubrick

Autor: Krzysztof Kozłowski

Przekrojowa. krytyczna monografia filmografii Stanley’a Kubricka. Autor prezentuje twórczość Kubricka. rekonstruuje źródła inspiracji artysty. pokazuje jego filmy na tle innych sztuk. w tym przede wszystkim opery. Podobnie jak w operze – reżyser operuje obrazem. muzyką. językiem. scenografią i gestem. przy czym tekst odgrywa niewielką rolę. Dominantą dzieł są muzyka i obrazy. które wchodzą ze sobą w złożone interakcje. ujawniając nowe oblicza gatunków filmowych (Spartakus. 2001. Odyseja kosmiczna. Mechaniczna pomarańcza. Ścieżki chwały czy Lśnienie). Książka ilustrowana kadrami z najważniejszych dzieł filmowych pozwala prześledzić wielbicielom twórczości Kubricka jego najważniejsze osiągnięcia. 

Sztukę amerykańskiego reż

29.9: https://woblink.com/ebook/kochanka-james-patterson-grzegorz-kolodziejczyk-david-ellis-30522u

Cena: David Ellis


Nienawiść

Autor: Mariusz Zielke

Kuba Zimny otrzymuje propozycję napisania biografii znanego przedsiębiorcy Marka Sawickiego. twórcy korporacji biotechnologicznej Sawicki. która z małej kaszubskiej firmy przerodziła się w  europejskiego giganta na rynku farmaceutycznym.

Biografia ma być częścią kampanii reklamowej Sawickiego.zaprojektowanej przez słynnego Bruno Giacomo.

Tymczasem w otoczeniu Sawickiego. pozornie nieskazitelnego przedsiębiorcy. dochodzi do tajemniczych zbrodni – giną skonfliktowani z nim ludzie.

Kuba Zimny podejrzewa. że został zaangażowany w projekt nieprzypadkowo.

Sprawę morderstw będzie badał nielubiany przez policyjną wierchuszkę śledczy Lenz.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


Święta w Kopenhadze

Autor: Maggie Cox

Gdy Ailsa poślubiła bogatego i przystojnego Jake’a Larsena. wydawało jej się. że będzie już zawsze szczęśliwa. Jednak wypadek i utrata dziecka wszystko zburzyły. Nie umieli poradzić sobie z rozpaczą i poczuciem winy i rozwiedli się. Teraz. po czterech latach. Jake i Ailsa spotykają się ponownie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788365780218: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/psi-dar-magdalena-tytula-adam-pluszka-anna-pol-claire-guest-30556u

Cena:


ISBN

9788365780218: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/psi-dar-magdalena-tytula-adam-pluszka-anna-pol-claire-guest-30556u

Cena:


ISBN

9788301186272: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/psychologiczne-aspekty-menopauzy-eleonora-bielawska-batorowicz-30646u

Cena:podstawowe zwroty po angielsku pdf, kierunki geograficzne ćwiczenia, witold wołodkiewicz, siłaczka test pdf, dawid ozdoba książka, zwyrodniali, piotr jordan śliwiński, umorzenie chyłka, michał zichlarz, mój spitfire, analiza matematyczna w zadaniach pdf, aleksander fredro rodzeństwo, wojciech kozubski, finanse owsiak…