Sam początek Lata 1944-1948 w literaturze okresu Polski Ludowej

Autor: Hanna Gosk

Używając instrumentów współczesnego literaturoznawstwa kulturowego. antropologii. socjologii. nowej historiografii. książka ta podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie. jakie wyobrażenie o początkach Polski powojennej literatura publikowana w latach 1945–1989 (także emigracyjna. mająca ograniczony dostęp do rzeczywistości krajowej) pozostawiła po sobie III Rzeczpospolitej. a nawet czasem próbuje wskazać. co z tym wyobrażeniem robimy dzisiaj.

Autorzy starają się powiedzieć. iż czytane dzisiaj. a powstające przez cały okres istnienia Polski Ludowej utwory. które nawiązują tematycznie do pierwszych lat powojnia. ukazywały czytelnikom pewne ich aspekty. inne zaś pozostawały dla nich niedostrzegalne lub zostały pominięte ze względów

28: https://woblink.com/ebook/na-pieciolinii-slow-damaziak-sara-133365u

Cena:


Ostatni romans Kornelii

Autor: Ewa Madeyska

Drugi – po Ostatnim portrecie Melanii – tom trylogii „Ostatnie”

Kornelia Kłosowska. scenarzystka. autorka książki o Melanii Łuckiej. traci nieoczekiwanie pracę. W dodatku grozi jej proces. Żona pewnego posła dopatruje się podobieństwa między jednym z bohaterów Ostatniego portretu Melanii a swoim mężem. Planuje pozwać Kornelię do sądu. Wydawca żąda. aby autorka napisała romans. w którym ukaże małżeństwo posła w lepszym świetle. Pozbawiona źródła dochodów Kłosowska wraca do rodzinnego Miłowa. w którym spotyka licealną miłość…

Ewa Madeyska tym razem nie tylko bawi się stereotypowymi cechami tzw. literatury kobiecej. lecz przede wszystkim ujawnia tajemnice warsztatu pisarskiego. W lekkim. żartobliwym tonie przedstawia perypetie pisarki na zakręcie.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


ISBN

9788380171572: Wydawnictwo

Format

18.9: https://woblink.com/ebook/podmioty-integracji-europejskiej-z-perspektywy-reformowania-unii-europejskiej-praca-zbiorowa-133415u

Cena:


Czarna wrona

Autor: J. L. Weil

DRUGI TOM SERII FANTASY. W KTÓREJ CIENIE OŻYWAJĄ NA TWOICH OCZACH!

Piper próbuje zmierzyć się z konsekwencjami śmierci Rose. Jako jej następczyni musi szybko odnaleźć się w nowej roli i rozpocząć szkolenie. które pomoże jej przetrwać. Nie każdy patrzy przychylnie na Białego Kruka. a nad Raven Hollow zawisła groźba wojny.

Dziewczyna decyduje się na odesłanie do domu swojego młodszego brata. Liczy na to. że w ten sposób zagwarantuje mu bezpieczeństwo i będzie mogła w spokoju rozwijać swoją moc. Jednak na wyspie pojawia się ktoś inny. ktoś. kogo nie powinno tutaj być.

Czy Piper uda się stłumić uczucie do Zane’a? Czy zdecyduje się na ślub z jego bratem. aby w ten sposób zagwarantować pokój w ich świecie? Czy ptaki. które krążą nad wyspą. zwiastują niebezpieczeństwo?

20.91: https://woblink.com/ebook/lekarze-zwierzat-w-powstaniu-wielkopolskim-wlodzimierz-andrzej-gibasiewicz-133343u

Cena:


Ciszej niż śmierć

Autor: Sarah Hilary

W Londynie rozpanoszyła się zima. noce są mroczne i dotkliwie chłodne. Inspektorów Marnie Rome i Noaha Jake’a wyciąga na ulice miasta seria pozornie niezwiązanych ze sobą napadów. Gdy ofiarą włamania pada dom rodzinny Marnie. kobieta dostrzega tam ślady wskazujące. że najścia mógł dokonać jedynie ktoś. kto ją dobrze zna. Wkrótce później okazuje się. że w okolicy zaginęło dziecko. choć nikt tego nie zgłasza. Nagle wszystkie elementy się łączą i sprawa przybiera osobisty wymiar. 

Ktoś zaczyna sobie pogrywać z policją i Marnie oraz Noah muszą wkrótce stawić czoła przerażającej prawdzie. Okazuje się. że milczenie może niekiedy pomóc w przetrwaniu najgorszego. ale jego efekty potrafią być zabójcze. 

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 24.9


ISBN

9788366134430: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/czarna-wrona-j-l-weil-133422u

Cena:


Chłopak z pianinem

Autor: Ewa Sułek

Od listopada 2013 do lutego 2014 roku na Ukrainie trwały protesty. które przerodziły się w rewolucję zwaną Euromajdanem. a następnie w trwającą do dziś wojnę hybrydową w Donbasie. Protestom od początku towarzyszyły działania artystyczne. które z czasem ewoluowały w estetyczny. polityczny. społeczny oraz osobisty przekaz. Sztuka stała się jednostkowym wyrazem oporu wobec Rosji. inteligentnie wykorzystywanym medium budującym obraz rewolucji i samych protestujących. próbą odnalezienia tożsamości oraz sposobem na walkę z ogarniającym pesymizmem. Ewa Sułek z sukcesem przybliża polskiemu czytelnikowi sztukę ukraińską. która nadal jest Polakom właściwie nieznana. mimo bliskości geograficznej i związków kulturowych i historycznych między Polską a Ukrainą. Poprzez sztukę pokazuj

34: https://woblink.com/ebook/reforma-ochrony-danych-osobowych-cel-narzedzia-skutki-praca-zbiorowa-133701u

Cena:


Książeczka rodzaju

Autor: Wojciech Czaplewski

‚Książeczka rodzaju’ to taki dekameronik. komedyjka. okrągła setka małych narracyjnych i kreacyjnych eksplozji. Wyobraźnia. która się nie krępuje. śmiało korzysta z uciech oferowanych przez słowo. I jeszcze coś: zdumiony Czytelnik w niejednym zaułku miasteczka Z. odkryje niespodziewane „tu byłem”. które sam wydrapał przez sen.

Wydawnictwo: Forma

Cena: 21przykłady frazeologizmów, eutanazja pdf, gnitecki metodologia badań pedagogicznych pdf, alice miller zniewolone dzieciństwo, kasacja mróz pdf, genetyka zwierząt, gdzieś indziej czy gdzie indziej, heroes 3 porady, jak napisać historię małżeństwa do rozwodu, tadeusz orzeszkowa, szczepan twardoch król pdf, 07 zgłoś się dlaczego pan zabił moją mamę, szymon mazurek, sagi rodzinne książki, afryka nowaka, tess gerritsen bibliografia…