The Mystery of Edwin Drood

Autor: Charles Dickens

As in many of Dickens’s greatest novels. the gulf between appearance and reality drives the action. Set in the seemingly innocuous cathedral town of Cloisterham. the story rapidly darkens with a sense of impending evil. Charles Dickens’s final. unfinished novel is in many ways his most intriguing. A highly atmospheric tale of murder. The Mystery of Edwin Drood foreshadows both the detective stories of Conan Doyle and the nightmarish novels of Kafka. Though The Mystery of Edwin Drood is one of its author’s darkest books. it also bustles with a vast roster of memorable-and delightfully named-minor characters: Mrs. Billikins. the landlady; the foolish Mr. Sapsea; the philanthropist. Mr. Honeythunder; and the mysterious Datchery. Several attempts have been made over the years to complete the novel and solve the mystery. but even in its unfinished state it is a gripping and haunting masterpiece.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Ostatnie dziecko

Autor: Sebastian Fitzek

Dziesięcioletni chłopiec wzywa adwokata. by wyznać mu. że zamordował człowieka… piętnaście lat temu. Adwokat Robert Stern jest w szoku. kiedy widzi w zapomnianej przez Boga i ludzi. opuszczonej fabryce. kim jest jego tajemniczy klient.To Simon. dziesięcioletni chłopiec. delikatny i śmiertelnie chory. I absolutnie przekonany. że w swoim poprzednim życiu był seryjnym mordercą. Głupia. niesmaczna zabawa – myśli Stern… Lecz kiedy w opisanej przez chłopca piwnicy rzeczywiście znajduje ludzkie szczątki: szkielet i rozłupaną siekierą czaszkę. czuje się jak w środku horroru. Ale to dopiero początek. Bo Simon opowiada mu nie tylko o ofiarach sprzed lat. ale wkrótce również o tych z najbliższej przyszłości…

Wydawnictwo: Amber

Cena: 34.8


Czerwona woda. Opowieść wakacyjna

Autor: Mariusz Byliński

Na świecie jest wiele miejscowości o nazwie Czerwona Woda. tryskają w nich źródła. płyną w nich potoki. strumienie. Mieszkają w nich rozmaici ludzie. których los mógłby potoczyć się tak albo inaczej – z nieistniejącego przewodnika po Czerwonej Wodzie.

Petros prowadzi pensjonat o nazwie Czerwona Woda. obok którego tryska źródło z cudowną wodą. Tani ma motor i jest niemową. przyjaźni się z Petrosem. Barbara ma męża i kochanka. Ma też poczucie. że przegrała życie. Jest gościem w pensjonacie Petrosa. W Czerwonej Wodzie przecinają się ścieżki wielu osób. którzy u cudownych źródeł próbują znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Czy znajdą pocieszenie. którego szukają?

„Czerwona woda” to opowieść o ludzkich słabościach. o wspomnieniach. od kt

35.9: https://woblink.com/ebook/narodziny-globalnego-dzihadu-jerzy-rohozinski-28253u

Cena:


Wiry

Autor: Henryk Sienkiewicz

Początek XX wieku. Królestwo Polskie wstrząsane krawawą rewoltą. Agitacja. zamachy. morderstwa; obłęd i okrucieństwo socjalistycznej ideologii.

On – Władysław Krzycki – młody dziedzic. przystojny i szarmancki. skrywający w swym sercu… mroczny sekret przeszłości. Ona – Agnes Anney – tajemnicza. prześliczna Angielka. której serce bije dla Krzyckiego.

A pomiędzy nimi: z pozoru błahe. lecz narastające problemy. skrywane zaskakujące tajemnice. tragiczne skutki nierozważnego zachowania. także niepokoje. groźby i gwałt rewolucji.

Sienkiewicz precyzyjnie i bezwzględnie rozprawia się z absurdem socjalizmu; zdecydowanie piętnuje utratę wiary w tradycyjny system wartości; domaga się odpowiedzialności za złe czyny; uświadamia Czytel

25: https://woblink.com/ebook/miasto-gruzinskie-w-swietle-europejskiej-i-orientalnej-koncepcji-urbanistycznej-marika-pirveli-28644u

Cena:


9788380027060

Wydawnictwo: Dialog

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/polscy-zdobywcy-bialego-ladu-jacek-machowski-28786u: https://woblink.com/product-publication/download/28786/epub

Cena:


The Canterville Ghost

Autor: Oscar Wilde

A family of flag-flaunting United States acquire an historic English mansion from the thoroughly prim. thoroughly British Lord Canterville. Throw in a murderous. aesthetically-minded ghost with a penchant for high drama and theater. and you have a classic. joy-inducing tale of clashing cultures. progress vs. tradition. and Wilde’s self-mockery of his own philosophy of decadent aestheticism. Wilde emphasized differences in culture by creating special characters and then pitting the „unsophisticated tastes” of the patriotic Americans – patriotic as their children are named Washington and Virginia – against the Brittish esteem of traditions. More telling. given the story’s ending and that the events are closely placed within the historical context of conflicting views and several wars. the overall theme of forgiveness reads surprisingly fresh. even in today’s time.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9wszyscy klamia, gry swat, model badawczy, nawyki bogatych i biednych, kordek onkologia pdf, tajemnica elizy, julian korab-karpowicz, 13 księga pana tadeusza o królewnie, poufne grynberg, porwanie baltazara gabki, tadeusz biernat, wojna z zakonem, witcher 3 poradnik, dziady wielka improwizacja tekst, wątki w lalce, nowenna pompejańska tekst pdf…