Doskonała pomyłka

Autor: Katie Agnew

Perłowy naszyjnik. który odmieni życie każdej. która go założy

Nadal pamiętam chłód pereł. które dotykały mojej nagiej szyi. gdy pan Fitzroy je zapiął. Pamiętam też ich ciężar. Były dla mnie o wiele za długie. Ale jakże mnie hipnotyzowały.

Sophia Beaumont-Brown to dziewczyna z socjety. o której gazety piszą głównie z negatywnych powodów. Jest singielką zmieniającą facetów jak rękawiczki i nie rozmawia z rodziną. Tylko jej babcia Tilly Beaumont nadal w nią wierzy. Ze szpitalnego łóżka Tilly wysyła Sophii listy. w których opowiada o swoim życiu: o czasach wojny w Anglii. rodzinnych sekretach i najpiękniejszej rzeczy. jaką kiedykolwiek posiadała – naszyjniku z nadzwyczajnych pereł.

Jeśli Sophia wysłucha babci pozna sekretną historię pokoleń wspaniałych kobiet. poławiaczek pereł w Japonii i dam z towarzystwa w przedwojennej Anglii. dowie się. że naszyjnik zmienił życie każdej. która go nosiła. Na czym polega problem? Nie wiadomo. gdzie się znajduje.

Sophia musi podjąć decyzję. czy jest gotowa wyruszyć na poszukiwanie naszyjnika. który może odmienić jej życie. Ile poświęci. aby go zdobyć?

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


Три сестры (Trzy siostry)

Autor: Антон Павлович Чехов

«Три сестры» – одна из самых известных пьес А.П.Чехова. Три генеральские дочки. выросшие в Москве. заброшены судьбой в маленький провинциальный городок. Поначалу им кажется. что впереди – радостная жизнь. множество планов. счастливая любовь. возвращение в любимую столицу. Но постепенно скука и однообразие провинциальной жизни разбивают в прах все их мечты…Антон Чехов в очередной раз в красках описал жизнь российского общества начала двадцатого века. Это жизнь в мечтах. которым не суждено сбыться. Москва в пьесе выступает в качестве символа – недостижимой цели. к которой стремятся герои. но так и не предпринимают попыток ее достичь. Мечта так и останется мечтой..

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Zima

Autor: Andrzej Stasiuk

„A gdy Heniek zjeżdża z góry. to jego przyczepka wygląda jak atak starodawnej kawalerii: barwy. proporce i furkot wśród płonących drzew jesieni. wśród czerwieni i złota naprzeciw suchego wschodniego wiatru. jak szarża lekkiej brygady. jak kłus pancernej chorągwi z chrzęstem. pobrzękiwaniem i skrzypem obluzowanych blach i szumem powiewających sztandarów. ale przed mostem musi przyhamować i do wsi wtacza się już całkiem dostojnie. powiewnie i cicho. Staje w ognistej plamie września. wysiada i czeka obok swojego kramu. a silnik paruje rozgrzanym olejem jak zgoniony mechaniczny koń. Lecz wokół jest pusto. Zjawiają się tylko dwa psy. Obwąchują koła. obsikują i obwąchują znowu. żeby sprawdzić. czy nie zrobiły jakiegoś błędu. jak wszystkie psy na całym świecie wszędzie tam. gdzie toczą się gumowe koła aut. Potem wolno idą do swoich spraw i Heniek zostaje sam wśród wiatru. Nie dzieje się nic. Tylko nie wiadomo skąd pachnie olchowym dymem. Światło przedpołudnia przenika przez tiule i szyfony. przez nylony i koronki. tonie w fałdach bawełny i na koniec przepada w sukiennych draperiach jak w ciemnej wodzie”.

Fragment

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9poproszę, misje gta vc, translatologia, kryzys małżeński, studium przypadku dziecka z wadą słuchu, elżbieta rybicka, harry potter ksiązki, najlepsze ksiazki romanse, droga rzadziej przemierzana pdf, instrumenty polityki zagranicznej, rozmowy o biblii, elementarz do nauki czytania, matasek gramatyka, idealna matka…