Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom II

Autor: Wojciech Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci L

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:


ISBN

9788380644076: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/dagome

Cena:


ISBN

9788380644090: Wydawnictwo

Format

8: https://woblink.com/ebook/reformacja-w-polsce-kazimierz-chodynicki-32272u

Cena:wiem co jem książka, poradnik dyzuranta, spacerkiem przez rok, baron cohen, czy będzie 3 wojna światowa zapytaj, sposób na elfa lektura pdf, owady polski, chemia w kosmetyce i kosmetologii, unorthodox książka, matematyczne przygody, zawsze i na zawsze jenny han pdf, geriatria pdf, lew czarownica i stara szafa online, bramy światłości tom 2 pdf, świąteczne obżarstwo, ibook, przemysław biskup, polityka innowacyjna w polsce, owady leśne w polsce, igor bykowski, książki zbójeckie gustaw…