11 września. Przyczyny i konsekwencje w opiniach intelektualistów

Autor: Opracowanie zbiorowe

Jest to praca pełna zaangażowania. w pewnym sensie filozoficzna. prezentuje bowiem filozofię i światopogląd środowiska intelektualistów. skupiającego naukowców. dziennikarzy i działaczy społecznych. Autorzy kontestują obecną politykę wewnętrzną i zagraniczną przede wszystkim Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W książce znajdziemy wiele trafnych analiz i słusznych uwag. ale również manipulację i uproszczenia. Niezależnie od tego. czy w końcowym rachunku czytelnik zaakceptuje czy odrzuci poglądy autorów. warto by je poznał i o nich pamiętał. Książka nie pozostawi myślącego czytelnika obojętnym wobec wydarzeń zachodzących we współczesnym świecie i z całą pewnością dostarczy mu bogatego materiału do przemyśleń.

30: https://woblink.com/ebook/trzy-minuty-po-trzeciej-powiesc-sensacyjno-egzotyczna-teodor-parnicki-17578u

Cena:


:

:

Cena:


Z historii prasy polskiej

Autor: Piotr Lewandowski

Z historii prasy „Wiadomości różne Cudzoziemskie” jako przykład rozwoju gazet seryjnych w Polsce na przełomie XVII i XVIII wieku to praca poświęcona analizie fenomenu dziennikarskiego. jakim były tytułowe „Wiadomości różne Cudzoziemskie”. ukazującego się w latach 1696-1705. Książka podzielona jest na trzy części. Autor rozpoczyna. w części pierwszej. od prezentacji sylwetki Jerzego Aleksandra Priamiego jako twórcy i redaktora „Wiadomości różnych Cudzoziemskich” po to. by uzupełnić luki funkcjonujące w biografii owej postaci. Dalej prezentuje tło komunikacyjne w Polsce i Europie doby nowożytnej Dokonuje tu również charakterystyki pisma. porównując je i zestawiając z takimi formami komunikacji jak kalendarze. silva rerum. czy gazety rękopiśmienne. W tej części również możemy zapoznać się

30.66: https://woblink.com/ebook/zly-jednorozec-platte-f-clark-piotr-w-cholewa-17982u

Cena:


:

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 29.9


W pośpiechu

Autor: Tadeusz Konwicki

‚Ja bardzo dużo czytam. moja córka Marysia wygrzebuje dla mnie gdzieś w księgarniach odpowiednie książeczki. i ja tu nawet w rozmowie z panem czasem się posługuję taką pseudowiedzą. że niby coś wiem z zakresu nauki: astronomii. biologii. Tylko że ja mam ułomną pamięć i w szczegółach mogę coś przekręcić. coś przeinaczyć. coś nie tak podać. Ale w tym moim bełkocie przesłanie. to. do czego zmierzam. mnie się wydaje chyba słuszne.

Na przykład. panie Przemku. początkowo. jak zacząłem to czytać. doznawałem szoku. gdy panowie astronomowie z lubością podawali odległości w kosmosie. 4 miliardy kilometrów. Mało. 4 miliardy lat świetlnych! Ja tak troszkę byłem w lekkim. nie za silnym. szoku. A potem nagle ten szok zaczął się we mnie uspokajać i ucichł. Dlaczego.

Dlatego. że ja uświadomiłem

33: https://woblink.com/ebook/opowiesci-wigilijne-2-swierszcz-za-kominem-charles-dickens-jerzy-lozinski-19036u

Cena:max blecher, nesbo trzeci klucz, s nowak, edward sapir, bochenek repetytorium pdf, bożena kraczkowska, paulina braiter-ziemkiewicz, czystego serca, wojna w zatoce świń, w ukryciu nora roberts, opieka nad osobą chorą i niesamodzielną pdf, stany nagłe u dzieci, wielka flota wojenna, paweł leszkowicz, ebooki do pobrania, kandydatka na żonę, stopniowanie przymiotników ćwiczenia pdf, william stern, walcząc z ciszą pdf, present simple tabela, egomaniac vi keeland pdf chomikuj, mobi vs epub, saga rodziny neshov, ciekawe czasy, obiecaj mi!…