Wycena firmy. Storytelling i liczby

Autor: Aswath Damodaran

Od opowieści do liczb. Od liczb do wartości.

Jak to możliwe. że firmę. która jeszcze nigdy nie wygenerowała żadnego zysku. wycenia się na wiele milionów dolarów? Dlaczego niektóre start-upy przyciągają inwestorów jak magnes. podczas gdy innym się to nie udaje?

Profesor finansów i doświadczony inwestor Aswath Damodaran uważa. że wartość spółki zależy w dużej mierze od treści opowiadającej o niej historii. ponieważ ta opowieść stanowi kontekst dla liczb i ma moc przekonywania nawet tych inwestorów. którzy mniej chętnie podejmują ryzyko. Świat biznesowy dzieli się na gawędziarzy. którzy potrafią snuć przekonujące historie. oraz speców od liczb. którzy opracowują modele i obliczenia. Oba te podejścia są jednakowo istotne z punkt

34.9: https://woblink.com/ebook/trzy-oznaki-pracy-ktora-nie-daje-szczescia-patrick-lencioni-30507u

Cena:


Siostrzyczki

Autor: Michael Palmer

Po tym. jak jedna z jego pacjentek umiera po operacji. David Shelton − chirurg z bostońskiego szpitala − zostaje oskarżony o zabójstwo z premedytacją. Wkrótce okazuje się. że to nie jedyny tajemniczy zgon w szpitalu. Inni pacjenci również umierają krótko po pomyślnie przeprowadzonych zabiegach. Tajemnicę znają pielęgniarki należące do Stowarzyszenia Sióstr Życia. tajnej organizacji działającej na terenie całych Stanów Zjednoczonych. której członkinie zabijają nieuleczalnie chorych pacjentów ze względów etycznych. Ale do wspomnianego stowarzyszenia należy pewna grupa pielęgniarek. które bezpardonowo zabijają dla prywatnych celów. David Shelton na własną rękę usiłuje rozwiązać zagadkę niespodziewanych zgonów w bostońskim szpitalu. sam stając w obliczu poważnego niebezpieczeństwa…

„Wspaniała. trzymająca w napięciu opowieść!” – Clive Cussler

Wydawnictwo: Replika

Cena: 31.9


ISBN

9788301192976: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/czlowiek-i-pies-o-glaskaniu-stresie-i-oksytocynie-daniela-portl-christoph-jung-30351u

Cena: Christoph Jung


Francuski flirt

Autor: Melanie Milburne

Znany prawnik Leonardo Allegretti zawsze traktował Mirandę Ravensdale jak siostrę. Gdy spotyka ją w Londynie. uciekającą przed paparazzi po skandalu. jaki wywołał jej ojciec. chce jej pomóc. Proponuje. by pojechała z nim do Nicei i zajęła się wyceną dzieł sztuki z kolekcji jego ojca. Miranda przyjmuje tę ofertę jak dar z nieba. A jednak dom Leonarda nie okaże się dla niej oazą spokoju. jakiej się spodziewała…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Księga luster

Autor: Adam Faber

Kate Hallender jest typową nastolatką. mieszka u swojej ciotki w Londynie​ i wiedzie spokojne życie. jednak pewnego dnia trafia do tajemniczego sklepu pełnego czarodziejskich przedmiotów. od właścicielki którego otrzymuje Księgę Luster. Nastolatka rzuca miłosny urok na przystojnego Jonathana. jednak czar skutkuje zupełnie inaczej. niż by tego oczekiwała. Dziewczyna trafia do Jaaru. krainy zamieszkanej przez magiczne stworzenia. Fion jest ferem. baśniową istotą. a jego stosunki z ojcem nie są za dobre. więc w akcie buntu opuszcza dom. by odnaleźć czarownicę. z którą się połączy. Trafia w ręce nikczemnej nimfy Errato​ i przez swoją naiwność wprowadza do świata magii wielki zamęt. 

 

Tymczasem w Londynie ciotka dowiaduje się. że ze sklepu pani Selene zniknął magiczny kamień o potężnej mocy

31.9: https://woblink.com/ebook/milczenie-jest-srebrem-ryszard-cwirlej-30453u

Cena:


Michaił Tal

Autor: Aleksander Rajecki

Michaił Tal to prawdziwy fenomen w historii szachów. W 1960 roku został najmłodszym (w owym czasie) mistrzem świata. Dzięki olśniewającym kombinacjom w grze stał się ulubieńcem amatorów szachów. Błyskotliwy. ofensywny styl Tala często zbijał z tropu jego bezradnych przeciwników. Jego poprzednik na szachowym tronie. Wasilij Smysłow. powiedział: ‚Pojawienie się Tala w wielkich szachach przywodziło na myśl potężną eksplozję; jego styl gry charakteryzował się niezrównanym talentem kombinacyjnym’.

W książce Aleksander Rajecki i Maksym Czetwierik prezentują najefektowniejsze zwycięstwa Michaiła Tala. Autorzy dokonali starannego wyboru najsłynniejszych i najbardziej pouczających spośród jego partii oraz kombinacji. które wzbudzały podziw wielbicieli szachów. Uważne przestudiowanie zapreze

25.8: https://woblink.com/ebook/strategia-szachowa-jan-pinski-tomasz-pietrzak-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-longina-rutkowska-bartosz-dzialoszynski-tomasz-zajbt-dawid-bronstein-30579u

Cena:


Wizerunek Polski i Polaków w chicagowskim „Dzienniku Związkowym”

Autor: Iwona Dembowska-Wosik

Publikacja poświęcona jest wizerunkowi Polski i Polaków. jaki promuje wśród swoich czytelników chicagowski „Dziennik Związkowy” – najstarsza polskojęzyczna gazeta codzienna wydawana w Stanach Zjednoczonych. Na podstawie cyklu felietonów komentujących bieżące wydarzenia w kraju nad Wisłą autorka ukazuje spojrzenie Polonii amerykańskiej na współczesną polską rzeczywistość. Analizuje zarówno treści pojawiające się na łamach „Dziennika Związkowego”. jak i formę językową badanych tekstów. Skupia się na ich pragmatycznym wymiarze. a w szczególności na tym. co zostało w nich ukryte przy użyciu implikatur i presupozycji. Pokazuje. w jaki sposób użyte metafory przyczyniają się do budowania specyficznego. negatywnego wizerunku Polski

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 3.99skrytobójca, ebooki, konflikty polityczne na świecie, karina popieluch, habermas jurgen, drogocenny skarb, problemy z wymową, aleksandryna wiktoria, wielki marsz, portal poradnik, ekshibicjoniści, chemia w kosmetyce i kosmetologii, bad saint monica james pdf pl, księga wychodzenia za dnia. tajemnice egipskiej księgi umarłych, obywatel t, wiedźmin epub, bodzio i pulpet, tajne akcje snajperów grom, felix, net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi całą książka pdf, nowa książka, demille, kamil szmid, gociek, wywiad i badanie fizykalne pdf, malowany człowiek księga 2, hans christian andersen baśnie…