Cierpienia młodej Hany

Autor: Katja Gorečan

Bohaterka tomu. Hana. ma około dwudziestu lat. obgryza paznokcie. pali papierosy. maluje obrazy. lubi spacerować po lesie i pisze poezję. W śmiałych konfesyjnych wierszach podmiotka opowiada o uniwersalnych dziewczyńskich doświadczeniach – przeżywaniu swojej cielesności w oczach własnych i cudzych. miesiączce. pierwszych razach. masturbacji. bólach. troskach. rozczarowaniach oraz licznych (i słusznych!) wkurwach. Te ostatnie rodzą się często ze zderzeń z rozmaitymi postaciami lekceważenia młodych kobiet. czy to w świecie literatury. czy w kolejce do kasy w sklepie. Poezja Katji Gorečan to przykład bezkompromisowego młodego feminizmu – nie oglądając się na to. czy wypada i czy się opłaca. opowiada bez cenzury o tym. co dla niej istotne. Jest przy tym błyskotliwa. pełna humoru i j

6.9: https://woblink.com/ebook/kordecki-jozef-ignacy-kraszewski-136969u

Cena:


Druga Księga Dżungli. Wydanie dwujęzyczne angielsko-polskie

Autor: Rudyard Kipling

Po Drugą księgę dżungli sięgnąć musi każdy. kto chce jeszcze raz przyjrzeć się losom Mowgliego – chłopca wychowywanego przez zwierzęta. Barwne. ciekawe opowiadania przenoszą czytelnika w egzotyczny świat indyjskiej dżungli. gdzie z zapartym tchem śledzi się przygody Mowgliego i jego przyjaciół. Kipling w postaciach mówiących zwierząt przemyca istotne problemy relacji międzyludzkich i skłania do refleksji także dorosłego czytelnika.

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Przygotowaliśmy także wiele innych publikacji dwujęzycznych w zdecydowanie

25: https://woblink.com/ebook/love-line-ii-nina-reichter-137818u

Cena:


ISBN

9788320823134: Wydawnictwo

Format

48.7: https://woblink.com/ebook/organizacja-systemow-produkcyjnych-jerzy-lewandowski-bozena-skolud-dariusz-plinta-140318u

Cena: Bożena Skołud


ISBN

9788381373913: Wydawnictwo

Format

:

Cena:


Great Jones Street

Autor: Don DeLillo

Wydana w 1973 r. budząca niepokój satyra. dekonstruująca romantyczny mit gwiazdorstwa i wypalonego serca rock&rolla. aktualniejsza niż kiedykolwiek w epoce obsesyjnego zainteresowania życiem celebrytów.

Bucky Wunderlock jest gwiazdą rock&rolla. Rozczarowany życiem. które przyniosło mu sławę i fortunę. buntuje się przeciwko byciu jedynie produktem show biznesu. Opuszcza swój zespół w połowie trasy koncertowej i zaszywa się w obskurnej norze na Great Jones Street. Na jego nieszczęście. to nagłe zniknięcie przyczynia się tylko do wzrostu jego popularności. a wierni fani nieustannie domagają się wiadomości o jego losach – desperacko poszukiwane osamotnienie wkrótce może zmienić się w kalejdoskop nieoczekiwanych spotkań…

Trzecia powieść Dona DeLillo jest jednak czymś więcej niż muzyczną satyrą: bada granice praw jednostki i wydobywa z cienia zmagania artystów w świecie podporządkowanym kapitalizmowi i pogoni za zyskiem. To okrutny i zjadliwy portret kultury. w której miliony żyją losami kilku jednostek.

„Doskonała… głęboko poruszająca… Przenikliwe spojrzenie na muzykę rockową. nihilizm i cywilizację zepsucia”.

„The New York Review of Books”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 23


Miesięcznik ZNAK nr 762

Autor: autor zbiorowy

Sto lat temu. a dokładnie 28 listopada 1918 r.. kilkanaście dni po odzyskaniu niepodległości. na mocy dekretu Józefa Piłsudskiego o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego Polki otrzymały prawa wyborcze. Spór o ustawę skłania do szerszego spojrzenia i pytania o przyszłość samej instytucji uniwersytetu. Czy uniwersytet to forma życia? Jaka jest jego rola w przestrzeni publicznej? Jak oceniać najnowsze zmiany w polskim szkolnictwie wyższym?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 12.9


Wydawnictwo

Media Rodzina: Format

137147

https://woblink.com/product-publication/download/137147/epub: 1

Cena:tertio non datur, córka króla piratów pdf, śląskie nazwiska, ania z avonlea ebook, slonce w mroku, seksualne przebudzenie kobiet, teraz albo nigdy lektor pl, naucz, słownik synonimów pdf, dzieje książki, tata mimo woli, osiedle rzniw mróz, wojciech guzicki, ciekawi świata historia, fundusze 2014 2020, kroniki czerwonej kompanii, zachowaj spokój coben, schwartz richard…