Londyn. Miasto queer

Autor: Peter Ackroyd

FASCYNUJĄCA HISTORIA PŁCI I SEKSU W JEDNEJ Z NAJSTARSZYCH METROPOLII EUROPY

Peter Ackroyd odsłania tajemną historię Londynu w całym jej zróżnicowaniu. ze wszystkimi pokusami. ale także niebezpieczeństwami i okrucieństwami. Autor spogląda na

Londyn z zupełnie nowej perspektywy: dziejów i doświadczeń populacji queer.

Ackroyd prowadzi nas w odmęty nieznanych epizodów z dziejów Londynu. od osławionych średniowiecznych Normanów po szaleństwo egzekucji za sodomię w początkach XIX wieku.

Wiedzie nas przez lupanary. puby. teatry i królewskie sypialnie. opowiada o Gay Liberation Front. muzyce disco i grozie

AIDS. aż po czasy współczesnych parad równości.

„Po swej szamańskiej arii na cześć Londynu (Londyn: biografa) Peter Ackroyd przedstawił wartką. wciągającą. sporządzoną w »kieszonkowym« stylu historię seksu w jego

ukochanej metropolii”.

Alasdair Lees. „Independent

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36


Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

19.99: https://woblink.com/ebook/cukrzyca-jak-z-nia-zyc-dorota-drozd-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-maciej-jedrzejec-129556u

Cena:


Menedżer 80/20

Autor: Richard Koch

Czy przytłacza cię ciągły napływ wiadomości do skrzynki odbiorczej?

Czy masz trudności z uporaniem się z zadaniami z listy „do wykonania”?

Czy siedzisz w pracy dłużej. niżbyś chciał. i masz wrażenie. że nie poświęcasz czasu na naprawdę ważne rzeczy?

Jeżeli tak. nie jesteś sam. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach wielka liczba menedżerów czuje się przytłoczona. pozbawiona kontroli i bezsilna w obliczu konieczności poważnej zmiany w funkcjonowaniu ich organizacji.

Piętnaście lat temu bestsellerowy autor Richard Koch przybliżył światu zasadę 80/20. zgodnie z którą 20 procent naszego czasu. wysiłku i ważnych decyzji jest źródłem 80 procent naszego sukcesu. W książce Menedżer 80/20 Koch pokazuje. jak wykorzystać tę zasadę. by stać się sku

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99fizjologia człowieka zintegrowane podejście, demony dextera, znani blogerzy, elżbieta rybicka, zarządzanie projektami metodyki, książki o bezrobociu pdf, rachunkowość zadania z rozwiązaniami pdf, friszke andrzej, podatek od miłości fili, najdawniejsze dzieje ziem polskich pdf, boss of me tia louise pdf pl, platforma net, badanie fizykalne książka, co to jest wypracowanie, robert zawłocki, anna goliszek, książka byłam żoną szejka, rachel abbott kolejność, jeszcze nie umarłem…