Ocalony z Zagłady

Autor: Aaron Elster

„Słyszę płacz i krzyki. Wszystkich ogarnia straszliwe przerażenie. Dorośli gorączkowo przepychają dzieci i starców przez prostokątny otwór ukryty za zbitą z desek ścianką. która ma wyglądać tak. jakby nic za nią nie było. Wewnątrz widzę drabinę. po której wszyscy naraz usiłują zejść do kryjówki. Matki łapią dzieci na ręce. kiedy trzydzieści albo i więcej osób próbuje wcisnąć się do pomieszczenia wielkości małego pokoju. Gdy wszyscy są już w kryjówce. jakiś mężczyzna chwyta drabinę i odkłada ją na ziemię. Dygocę. próbując pohamować łzy. Nie czuję nic prócz przemożnego strachu. Wiem tylko jedno — nie chcę umierać…”

fragment wspomnień Aarona Elstera

Ocalony z Zagłady to historia żydowskiego

60: https://woblink.com/ebook/getto-warszawskie-jacek-leociak-barbara-engelking-125679u

Cena: Barbara Engelking


Labirynt Ognia

Autor: Rick Riordan

Czy naprawdę nie wystarczy. że mój ojciec Zeus zmienił mnie. niegdyś boskiego Apollina. w śmiertelnego nastolatka z trądzikiem. oponką i nieszczęsnym nazwiskiem Lester Papadopoulos?

Na dodatek zrobił ze mnie niewolnika wrednej dwunastolatki imieniem Meg i oczekuje ode mnie. że uwolnię pięć starożytnych Wyroczni od trójcy straszliwych rzymskich cesarzy. (Jak mam to zrobić. pytam was. skoro nie mam boskich mocy?)

Na razie udało mi się przywrócić do działania dwie Wyrocznie i otrzymać przepowiednię o „błędnym mroku”. „miejscu. co z żaru umiera” i „panu rączego białego ogiera”. Teraz razem z Meg musimy przebrnąć przez Labirynt – który gdzieniegdzie zieje piekielnym ogniem – żeby znaleźć trzeciego cesarza. Ale czy nasz kopytny przewodnik Grover Underwood poradzi sobie z zadaniem?

51.9: https://woblink.com/ebook/polska-1918-pawel-skibinski-125927u

Cena:


Basza smaku

Autor: Ersin Saygin

Wyobraź sobie. że za pomocą potraw możesz wpływać na emocje innych ludzi. Wyobraź sobie. że jesteś w stanie odkryć wszystkie istniejące smaki. Jeśli to potrafisz. jesteś… baszą smaku.

Imperium osmańskie. XVII wiek. Młody. wybitnie utalentowany kucharz. dzięki ogromnej biegłości w sztuce przyrządzania dań. dostaje się do pałacowej kuchni. Jego celem nie są jednak uznanie czy bogactwa. ale zemsta. Gdy chłopak przekracza mury pałacu. prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw. Czyżby już tu kiedyś był? Stopniowo poznajemy sekrety jego dzieciństwa: brutalna masakra na rodzinie sułtańskiej. ucieczka z pałacu. droga do doskonalenia się w sztuce kulinarnej. niezwykli przewodnicy pomagający zdobyć niecodzienne umiejętności. a także Kamer – jego jedyna miłość i największa strata.

Historia pełna

31.9: https://woblink.com/ebook/banda-niematerialnych-szalencow-krasowska-maria-126042u

Cena:


ISBN

9788381253437: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/chlopiec-ktory-widzial-janusz-ochab-simon-toyne-127307u

Cena:miłość w stylu retro, ofiara losu pdf, doktryna islamu, buszujący w zbożu mobi, magda mieśnik, syzyfowe prace stefan żeromski, chłopiec z grenlandii, republika konstytucyjna, karawana kryzysu, joanna szyndler, stulecie winnych pdf, o.marcin ciechanowski rekolekcje, zemsta ma twoje imię, sprawdzian z matematyki klasa 4 geometria, książki online, księga jubileuszów pdf, dawniej odwet…