The Confidence-Man. His Masquerade

Autor: Herman Melville

A post-modern masterpiece; a century ahead of its time. The novel portrays a Canterbury Tales-style group of steamboat passengers whose interlocking stories are told as they travel down the Mississippi River toward New Orleans. The novel is written as cultural satire. allegory. and metaphysical treatise. dealing with themes of sincerity. identity. morality. religiosity. economic materialism. irony. and cynicism. And the novel itself tests the confidence of the reader as each character slides away beneath the muddy prose waters of the river. Melville introduces characters who change identities so rapidly that the reader is confronted with a portrait of the American frontier as perceived through a series of disguises.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788301192532: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/ostatni-pilot-mysliwca-jerzy-glowczewski-28574u

Cena:


Erik Winter (#12). Park Marconiego

Autor: Åke Edwardson

Erik Winter znajduje ciało zamordowanego mężczyzny. Trup ma plastikową torbę naciągniętą na głowę. Przy zwłokach leży oddarty kawałek kartonu. a na nim namalowana grubym pędzlem litera.

Ofiar wciąż przybywa. Za każdym razem ciała opatrzone są kawałkiem kartonu z jedną literą. Winter usiłuje poskładać elementy układanki. aby odczytać słowo-przesłanie. Nie ustaje też w poszukiwaniu powiązań między zamordowanymi osobami. Czy zdoła dociec prawdy?

Åke Edwardson jeden z czołowych przedstawicieli szwedzkiej szkoły kryminału. powraca z nową. dwunastą już powieścią serii o komisarzu Winterze.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 20.99


ISBN

9788380642324: Wydawnictwo

Format

14: https://woblink.com/ebook/opowiesci-niezwykle-andrzej-sarwa-28409u

Cena:


Historia naturalna smoków

Autor: Marie Brennan

Porywająca powieść fantasy. w której przygoda łączy się z dociekliwym duchem epoki wiktoriańskiej

Cały świat. od Scirlandii do najdalszych krańców Erigi. zna lady Izabelę Trent jako najwybitniejszą na świecie specjalistkę od smoków. Ta niezwykła kobieta wyprowadziła naukę o smokach z mglistych cieni mitów i nieporozumień w krąg światła współczesnej nauki. Zanim jednak lady Trent stała się sławną osobą. jaką dziś znamy. była pogrążoną w książkach młodą kobietą. dzięki swemu zamiłowaniu do nauki. historii naturalnej i tak. smoków. czym przeciwstawiła się sztywnym konwencjom swoich czasów.

Oto wreszcie. spisana jej własnymi słowami. prawdziwa historia kobiety o duszy pioniera. która zaryzykowała swoją reputację. życiowe perspektywy i wątłe ciało. aby zaspokoić naukową ciekawość. Jest to opowieść o tym. jak pomimo swych godnych pożałowania dziwactw poszukiwała prawdziwej miłości i szczęścia. oraz o jej ekscytującej wyprawie w niebezpieczne góry Wystrany. gdzie dokonała pierwszego z wielu historycznych odkryć. które mogły zmienić świat na zawsze.

„Historia przepełniona radością oraz palącą potrzebą dokonywania odkryć i ciekawością naukową’.

„Publishers Weekly”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


Św. Monika Ideał matki chrześcijanki

Autor: Frances Alice Forbes

Chrześcijanka. wydana za poganina. rodzi istne utrapienie… przyszłego świętego.

Dobrym przykładem jedna teściową.

Nawraca ją. służbę. a ostatecznie męża.

Jej syn odchodzi od prawdziwej wiary i przystępuje do sekty manichejczyków. Modli się za niego. wylewa łzy. a gdy trzeba… jest bardziej chrześcijanką niż matką. Ciągle podąża za synem. by ten po wielu latach powrócił do Boga. Prowadząc dysputy filozoficzno-religijne. kształtuje… Doktora Kościoła – św. Augustyna.

Jej postawa wzniosła go do świętości.

Dziś inspiruje matki do modlitw za dzieci.

Ale to jeszcze nie wszystko.

To tylko kilka epizodów życia

14.9: https://woblink.com/ebook/okropny-pan-timson-caryll-houselander-28572u

Cena:varian mikroekonomia pdf, w imię boga, samotne ojcostwo, ryby drapieżne morskie, pedagogika specjalna chrzanowska, bezpieczeństwo imprez masowych książki pdf, imie awdiejewa, fizjologia człowieka zintegrowane podejście pdf, grupa rówieśnicza pdf, krzysztof duszczyk, nocka u holly, belle aurora lev, ostatnich gryzą psy, patrycja sasnal mąż, emil zola germinal…