Bestie i ofiary

Autor: Anna Małyszko

Nie jest to książka filmoznawcza – jej tematem nie jest bowiem film jako taki. ale przedstawiona w nim przemoc wobec kobiet jako przedmiot sztuki. W swej analizie Anna Małyszko traktuje film jako wytwór kultury. a zarazem medium kanalizujące wszelkiego rodzaju jawne i niejawne tabu. Autorka postrzega kino jako nośnik społecznych przekonań dotyczących męskiej agresji wobec kobiet. Posiłkując się. nierzadko sprzecznymi ze sobą. koncepcjami przemocy. stara się zanalizować jej ekranowe reprezentacje pod kątem tych przekonań. Nie unika również refleksji nad moralnym wydźwiękiem estetycznego przedstawiania męskiej agresji wobec kobiet i podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie. dlaczego kino traktuje przemoc wobec kobiet ze swoistą ambiwalencją.   „Prace naukowe z humanistyki powinny mieć czytelników. dlatego nie rezygnując z erudycji i wnikliwości analiz. powinny być napisane prosto. jasno i w miarę możliwości pięknie. Książka Anny Małyszko spełnia te wszystkie warunki. Mam nadzieję. że za nią pójdą inne”.   Bohdan Dziemidok

Wydawnictwo: Katedra Wydawnictwo Naukowe

Cena: 20


Przepowiednia

Autor: Mander Mander

Jestem fanem fantasy. Zwykle po powrocie z biblioteki miałem przynajmniej kilka tytułów. Tego dnia było podobnie. Zwykle biorę z pułki jak leci nieznane tytuły i dopiero w domu dokonuję selekcji. co warto przeczytać.Przez drzwi zajrzała Marta. Ona również kocha fantasy. Często wymieniamy się książkami.- O. w bibliotece byłeś – skinąłem głową. nie odrywając wzroku od książek.- No i co? Znalazłeś coś ciekawego? – Spytała z zainteresowaniem. Podniosłem wzrok i machnąłem ręką.- Daj spokój. Te tutaj w ogóle nie nadają się do czytania. Normalnie żenada… Chyba sam bym coś lepszego napisał.Marta wzruszyła tylko ramionami. – No to napisz.No to napisałem. Kiedy „dzieło” było gotowe. wysłałem Marcie na skrzynkę. Następnego dnia dostałem od niej sms mniej więcej takiej treści „ zarwałam noc

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 18internetowa biblioteka, philip zimbardo psychologia i życie, robert enke życie wypuszczone z rąk, korupcja pdf, psychology vocabulary in use pdf, juliusz słowacki anhelli, chomikuj olga tokarczuk, gta vice city mapa, to king pdf, janusz kulig agnieszka kulig, histologia zabel pdf, oko sokoła, klasyfikacja procesów, nowe wychowanie, szustak audiobook, obliczanie belki żelbetowej wg eurokodu, ignacy krasicki monachomachia…