Tajemnica zapomnianych podziemi

Autor: Magdalena Lewańska

Dzieci dobrze wiedzą. co według dorosłych jest niebezpieczne. niezdrowe czy w inny sposób niedozwolone: na ogół to. co pachnie przygodą. Dla dwunastoletniego Szymona i jego kuzynostwa. Jana i Mileny. odnalezienie tajemnego wejścia do ukrytych w lesie podziemi. będzie początkiem niesamowitych wydarzeń. które mogą jednak okazać się niebezpieczne…

Co czeka pod ziemią na małych odkrywców? Kogo spotkają i co zobaczą w zapomnianych korytarzach? I czy uda im się wydostać na zewnątrz?

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 19


Podniebny

Autor: Kerstin Gier

Nowa powieść Kerstin Gier. autorki bestsellerowej „Trylogii Czasu” i „Silvera”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier. zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki. przez autora thrillerów. po… właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena. przystojnego syna właściciela. oraz tajemniczego Tristana. Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!). oraz znaleźć pomysł na życie. a może nawet miłość… Niebanalny. trzymający w napięciu thriller dla młodzieży. w zachwycającej oprawie graficznej.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 32.2


Kresowa opowieść tom III Nadia

Autor: Edward Łysiak

Po powrocie z Ukrainy i rozwiązaniu zagadki zaginięcia dwójki polskich turystów inspektor Andrzej Pilarski czuje. że nie czeka go już w życiu nic dobrego. Porzucony przez kobietę. z którą planował założyć rodzinę. popada w coraz większe rozgoryczenie i frustrację. a wkrótce dowiaduje się. że cierpi na nowotwór wątroby i jedyną szansą na ratunek jest przeszczep. Chcąc odciąć się choć na chwilę od negatywnych emocji. postanawia wyjechać w podróż życia do miejsc. które zawsze chciał zobaczyć. Nawet nie podejrzewa. że wymarzone wakacje we Włoszech i Chorwacji staną się początkiem mrożącej krew w żyłach historii. a przypadkowo spotkana piękna Ukrainka o imieniu Nadia poważnie namiesza mu w głowie…

W tej pełnej napięcia powieści wątki współcze

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Drzewa w moim lesie

Autor: Bernd Heinrich

Bernd Heinrich już jako dziesięcioletni chłopiec znał las na wylot. Gdy został profesorem biologii. kupił leśną działkę w stanie Maine. postawił na niej niewielką chatkę i zaczął obserwować. badać i poznawać drzewa. „Drzewa w moim lesie” to podsumowanie kilkudziesięciu lat tych leśnych przygód i osobistych doświadczeń.

Nawiązując do klasycznego pisarstwa przyrodniczego. Heinrich dzieli się z czytelnikiem osobistymi refleksjami i eseistyczną erudycją. Drzewa widziane oczami naukowca i miłośnika przyrody to istoty niezwykłe. Uczestniczą w „wyścigu zbrojeń”. dopasowują się i przystosowują. Jedne dożywają sędziwego wieku. inne giną młodo. Nieobcy jest im stres. Potrafią sygnalizować. że zamierzają wydać nasiona. aby zachęcić sąsiadów do tego samego. Porozumiewają się. ale nie potrafimy ich zrozumieć. bo zbyt słabo znamy ich język. Heinrich w fascynujący sposób pokazuje. jak las potrafi sam sobą zarządzać. I dodaje: „ratując jeden gatunek zwierząt lub połać lasu. ratujemy świat”.

Oto leśna biografia stworzona przez naukowca. właściciela i opiekuna lasu na Adam Hill. Lasu. który dla Bernda Heinricha od dziesięcioleci jest laboratorium. salą wykładową i wielką pasją.

Książka otrzymała Nagrodę Literacką Nowej Anglii w kategorii literatury faktu oraz Nagrodę im. Franklina Fairbanksa.

„Nie mogę pojąć. że napisał tyle książek. a każda kolejna dotyczy innego wycinka natury. Ale może tak właśnie się dzieje. kiedy cały swój czas poświęcasz na obserwację: cierpliwą. wnikliwą. niezakłóconą bodźcami z zewnątrz. Heinrich robi to od ponad pół wieku. stawia pytania i samodzielnie szuka na nie odpowiedzi. Jego laboratorium jest las. w którym wybudował chatę. Oto posłaniec z czasów. gdy wiedza była skarbem. a nie czymś dostępnym za jednym kliknięciem. Z czytaniem Heinricha jest jak z drzewami. ich długowiecznością i tym uporczywym dążeniem ku niebu – trudno o lepszą lekcję pokory.” Adam Robiński

„„Drzewa w moim lesie” to liryczne świadectwo oszałamiającej złożoności świata natury. a zarazem niezwykły zapis historii człowieka. który chcąc zmienić świat. zaczyna od swojego kawałka ziemi.” „Kirkus Reviews”

„Pełne pasji i zaangażowania studium miejsca. w którym subtelności okazują się istotniejsze od widowiskowych zjawisk. a wiedza naukowa pięknie splata się z osobistymi wspomnieniami.” „The New York Times”

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Jose Mourinho: Prosto w oczy

Autor: Beasley Robert

Dwa mistrzostwa Anglii. dwa Portugalii i Włoch. jedno Hiszpanii. Dwukrotne zwycięstwa w Lidze Mistrzów UEFA oraz triumf w Lidze Europy UEFA. Zdobywca Złotej Piłki dla Najlepszego Trenera Świata według FIFA i aż cztery razy tytułu Najlepszego Trenera Świata według Międzynarodowej Federacji Historyków i Statystyków Futbolu. Człowiek. którego drużyny przegrały mniej niż 15 procent meczów. To zaledwie część dorobku José Mourinho. Biografia pióra Roberta Beasley’a dowodzi. że to nie tylko jedna z najciekawszych postaci świata piłki. ale także intrygująca osobowość poza boiskiem. Ta książka to prywatna historia portugalskiego trenera spisana przez jego wieloletniego przyjaciela. który jak mało kto poznał sposób myślenia The Special One. Beasley wyczerpująco opisuje historię nieudanych negocja

24.99: https://woblink.com/ebook/diabelski-mlyn-daria-orlicz-133913u

Cena:stulecie winnych ci którzy walczyli, zasady metody socjologicznej pdf, infp osobowość, dawny odwet, slepy tor, wydawnictwo e-bookowo, geriatria i pielęgniarstwo geriatryczne, lubieżny, chce cie miec przy sobie, największy skarb piotra z karolci, grzegorz brzozowicz, pokonac strach, zacznij od siły pdf, boa policja, książe niccolo machiavelli pdf, lem ebook…