Wśród zatrutych noży. Zapiski z getta i okupowanej Warszawy

Autor: Agnieszka Haska

Tadeusz Obremski (ur. 1900) przed wojną był współwłaścicielem doskonale znanej ówczesnym warszawiakom firmy obuwniczej H. Obremski i S-wie. Jego notatki z okresu okupacji. pisane podczas ukrywania się po tzw. aryjskiej stronie. to dokument szczególny. przekazany rodzinie po wojnie przez ukrywającego ich Polaka – autor. jego żona i córka zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach w czerwcu 1944 r.

Obremski opisuje doświadczenia swoje oraz całej rodziny w getcie i poza nim okiem przedsiębiorcy. któremu wojna przerwała pasmo sukcesów zawodowych. Starał się przy tym przedstawić jak najpełniejszy obraz tragedii przeżywanej przez naród żydowski. traktując swoje zapiski jako dokument historyczny. Po wyjściu na aryjską

18: https://woblink.com/ebook/ocalony-z-zaglady-aaron-elster-125682u

Żywienie dziecka w pierwszym roku życia

Autor: Magdalena Czyrynda-Koleda

Droga Mamo. drogi Tato!

Z doświadczenia wiemy. jak wiele wątpliwości dotyczących żywienia niemowlęcia mają rodzice. Karmić naturalnie? Jeśli tak. to jak długo? Czy dziecko jest już gotowe na nowości i stały pokarm? Kiedy zacząć podawać mu produkty zawierające gluten? Czy tak małe dziecko może jeść orzechy i truskawki? A jeśli tak. to kiedy? Czy porcje są wystarczające i czy maleństwo się najada? Nie dajcie się zwariować! Polegajcie na swojej intuicji. a przede wszystkim wsłuchajcie się w potrzeby Waszego dziecka. Przyda się Wam też porządna porcja wiedzy oraz inspiracje. co i jak gotować – to wszystko znajdziecie w tym poradniku napisanym przez doświadczone dietetyczki!

Książka zawiera:

· Ponad 120 sprawdzonych przepisów i inspiracji

39.9: https://woblink.com/ebook/wojna-a-kultura-olzacka-elzbieta-126028u

Przemienienie. Księga 1 Zakładnik obietnicy tom 1

Autor: Artur Wasążnik

Wszyscy obudzili się za późno z letargu. I wszyscy obrali zupełnie odmienne strategie na przetrwanie. A wszystkie te strategie były złe… ale oni brnęli w nie bez opamiętania. Wszyscy! I ginęli jedni po drugich. W osamotnieniu. Choć każdy z nich marzył o zjednoczeniu z pozostałymi.

W połowie dziesiątego wieku słowiańskie pogranicze Królestwa Niemiec nieustannie pogrążało się w chaosie. A miało być jeszcze gorzej. Kruszyły się kolejne filary starego świata Słowian połabskich. Gospodarka. handel. ustrój. religia. obyczaje. więzi plemienne i rodzinne… wszystko to rozpadało się na oczach przerażonych ludzi.

W akcie rozpaczliwej niezgody na taki stan rzeczy co jakiś czas płonęły wsie kolonistów niemieck

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Wielka księga dań w słoiku

Autor: Tanya Linton

Proste przepisy na zdrowe i smaczne lunche. sałatki i desery. które zamkniesz w słoiku i zabierzesz do pracy. szkoły czy na wakacje!

Jeszcze kilka lat temu słoiki były zarezerwowane wyłącznie do konserwowania i przechowywania żywności. Dziś moda na dania w słoiku zaczęła obejmować cały świat. Co jest przyczyną takiego sukcesu niepozornych szklanych naczyń z jedzeniem? To przede wszystkim podręczny. wygodnie i bezpiecznie zapakowany wartościowy posiłek. który często nie wymaga nawet minuty gotowania!

Zacznij korzystać ze słoików. a szybko się przekonasz. że to fantastyczne. proste i uniwersalne rozwiązanie – zwłaszcza jeśli się ma do dyspozycji smakowite i pomysłowe przepisy z tej książki. Ciesz się różnorodnością smaków podczas śniadania. lunchu oraz kolacji. W Wie

biologia komórki alberts, bręborowicz położnictwo i ginekologia, wanda wajda, opowieści niesamowite edgar allan poe, freud wstęp do psychoanalizy, nowe wychowanie seksualne, uni slaski, mózg i serce, testament mróz pdf, phenomenal x, marsjański poślizg w czasie, autor starego testamentu, elżbieta hałas, sztokholm 1793, powtórka przed egzaminem ósmoklasisty angielski, ksiazka kucharska pdf, podstawy ekonometrii, matura z języka polskiego 2018, książki po angielsku dla początkujących pdf…