ISBN

9788363444051: Wydawnictwo

Format

20: https://woblink.com/ebook/zydow-lamiacych-prawo-nalezy-karac-smiercia-barbara-engelking-dariusz-libionka-125692u

Cena: Dariusz Libionka


Dalekie Pawilony. Tom 2

Autor: Mary Margaret Kaye

Ponadczasowa historia. która od lat fascynuje czytelników i widzów. Angielska klasyka w nowym wydaniu!

Poruszająca i pełna zwrotów akcji historia osadzona w XIX-wiecznych Indiach. Poszukiwanie własnej tożsamości. zakazane uczucie. pełne niebezpieczeństw i przygód życie – a wszystko to u stóp mitycznych Himalajów. zwanych przez Hindusów Dalekimi Pawilonami.

Kiedy ukochana Asha poślubia innego. młodym żołnierzem brytyjskiego wywiadu targają skrajne emocje. Po rozpętaniu bójki zostaje wysłany do odległego pułku. w którym trwoni czas na przejażdżkach i samotnych rozmyślaniach. Miłość nie pozwala jednak o sobie zapomnieć i gdy pojawia się szansa na jej odzyskanie. Ash nie waha się ani chwili.

Druga część epickiej powieści M. M. Kaye to nie tylko poruszająca hist

:

Cena:


:

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Getto warszawskie

Autor: Jacek Leociak

Getta warszawskiego nie ma. Możemy wprawdzie dostrzec okruchy jego murów czy fragmenty bruku ulicznego. ale w swej istocie ta część miasta. warszawska dzielnica zamknięta. jest przed nami zakryta: ziemią. asfaltem. fundamentami nowych domów i niepamięcią. Jedynym obszarem. gdzie można jeszcze odnaleźć mieszkańców getta wraz z ich domami i ulicami. z ich życiem. cierpieniem i śmiercią. jest miejsce w naszej pamięci.

Przewodnik oprowadza po mieście nieistniejącym. Jest ono zbudowane z wielu indywidualnych zapisów. świadectw i dokumentów. Na ich podstawie autorzy odtwarzają topografię getta. ówczesne realia i atmosferę tamtych miejsc i dni.

Ze wstępu do drugiego wydania

Książka Getto war

25: https://woblink.com/ebook/umierac-tez-trzeba-umiec-barbara-engelking-mietek-pachter-125675u

Cena: Mietek Pachterjadwiga czerwińska, deborah feldman, kryminalne zagadki panny fischer, kabaret moralnego niepokoju najnowsze skecze, jak poderwać drania, czasopisma naukowe w polsce, syndrom piotrusia pana, egzamin gimnazjalny online matematyka, barbara jacennik, seks kategorii, ścieżki miłości, megaloblasty, kasjaniuk grzegorz, spis cudzołożnic pilch, tadeusz bartoś mnich, krótka prezentacja po angielsku, książka chłopiec z grenlandii, ocena projektów inwestycyjnych, sapiens od zwierząt do bogów mobi…