Siwy dym

Autor: Ziemowit Szczerek

Europa. połowa XXI wieku. Mniej więcej. Polski. jaką znamy. już nie ma. Jest kilka Polsk. a każda inna. Unia Europejska przeszła do historii. a w jej miejscu powstała nowa. radykalna organizacja. Inne kraje regionu dryfują ku własnemu. często dość przerażającemu przeznaczeniu.

Po Europie Wschodniej krąży tajemniczy Siwy Dym. którego zagadkowość przyciąga naukowców i zblazowanych slawskłaczy. To wszystko próbuje opisać. rozgryźć i przeżyć Marcin Szreniawa. dziennikarz wojenny. agent i cyngiel z bożej łaski. przejawiający nieodpartą skłonność do silnych kobiet i mocnych używek. Los rzuca go od Bałkanów po Rosję. a on z każdej misji wraca z kolejnymi duszami na sumieniu.

W „Siwym Dymie” Ziemowit Szczerek stworzył futurystyczną wizję Europy. która popada w coraz większy chaos. Ojcami chrzestnymi tej powieści mogliby być Philip K. Dick i Witold Gombrowicz. Jeden podarował narkotykową wizyjność i bezkres wyobraźni. drugi – wyczulenie na absurdy polskości.

Wydawnictwo: Czarne

Podstawy gleboznawstwa i ochrony gleb. Przewodnik do ćwiczeń

Autor: Stanisław Korzeniowski

Podręcznik akademicki z zakresu gleboznawstwa omawiający podstawowe wiadomości z zakresu: powstawania gleb. morfologii i systematyki gleb. ochrony i degradacja gleb.klasyfikacji gleb i inne.

Wydawnictwo: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach

9788301198657: Wydawnictwo

59: https://woblink.com/ebook/problemy-humanisty-jozef-pieter-124549u

Autor: Adam Kamienny