Denar dla szczurołapa

Autor: Aleksander R. Michalak

Orientalista i awanturnik Gabor Horthy natrafia na zagadkowe prace XIX-wiecznego teologa Augusta Erdmanna. Tuż przed śmiercią profesor znacznie odbiegł od swoich dotychczasowych zainteresowań. skupiając się na badaniu legendy o Szczurołapie z Hameln. Ta tajemnicza postać z XIII wieku. oszukana przez mieszkańców. miała przy dźwiękach fletu wyprowadzić z miasta wszystkie dzieci. które następnie przepadły bez wieści.

Przerwane studia Erdmanna zainteresowały Horthyego. kiedy okazało się. że postać Flecisty regularnie pojawia się na kartach historii. Od setek lat. w rożnych częściach świata. jego przybycie zwiastują niezwykłe zjawiska. I plagi szczurów…

Podążając za kolejnymi wskazówkami. Horthy sięga do przepastnych zbiorów bibliotecznych urokliwej Tybingi. odwiedza pachnące przyprawami miasta Bliskiego Wschodu. Poszukuje odpowiedzi w barwnym środowisku specjalistów od starożytnej demonologii i historii Orientu. W chłodnym i deszczowym Oksfordzie. gdzie mieszkał Erdmann i jego uczniowie. odnajduje coś więcej niż tylko zagadki przeszłości. Z czasem coraz bardziej odczuwa oddziaływanie sił. których nie potrafi pojąć.

Aleksander R. Michalak od kilkunastu lat zajmuje się badaniami nad historią i religią Bliskiego Wschodu – przede wszystkim nad judaizmem i wczesnym chrześcijaństwem. Doktor historii Uniwersytetu Gdańskiego oraz religii i teologii Trinity College w Dublinie. W prestiżowym wydawnictwie Mohr Siebeck opublikował książkę poświęconą koncepcji aniołów-wojowników. Publikował też artykuły z dziedziny demonologii i angelologii biblijnej.

Wykładowca religioznawstwa (m.in. przedmiotu religijna mapa świata) i pracownik działu dokumentacyjnego w jednym z pomorskich muzeów. Stypendysta University of Notre Dame. Eberhard Karls Universität Tübingen oraz Albright Institute of Archeological Research w Jerozolimie.

Posługuje się kilkoma językami i studiuje kolejne. Przejawia słabość do kawy. dżinu oraz ozdobnych fajek do opium. Wysoko ceni aktywność fizyczną. Inspirują go egzotyczne podróże. a także dziewiętnastowieczny typ naukowca-awanturnika à la Alois Musil.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Julka

Autor: M. Sinners

Życie dziewiętnastoletniego Marcina przypomina dopracowany w każdym szczególe scenariusz filmowy. Chłopak wie. że po ukończeniu studiów medycznych czeka go świetlana przyszłość – praca w prestiżowej klinice u boku ojca i zapewniony dobrobyt. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem. który przygotowali rodzice Marcina… Już wkrótce pilny student zamieni się w bezwzględnego gangstera handlującego narkotykami. a bezpieczny świat. w jakim się do tej pory obracał. przestanie mieć dla niego znaczenie.

Czy dwie młode kobiety. które nagle pojawią się na jego drodze. uświadomią mu. jak wiele stracił? Czy zbuntowany chłopak będzie umiał przyznać się do popełnionych błędów? I czy da się je kiedykolwiek naprawić?

Wciąż myślałem o swoim nowym życiu. Już nie o ty

:

Cena:


ISBN

9788378356936: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/waki-na-kostce-lodu-lucja-wilewska-133790u

Cena:


ISBN

9788324055517: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/zagram-ci-to-kiedys-jerzy-illg-133782u

Cena:


ISBN

9788366134508: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/narodziny-krolowej-rebecca-ross-134579u

Cena:


Ja. ssak. Co łączy nas z gorylem. wielorybem i nietoperzem

Autor: Liam Drew

Brytyjski bestseller o człowieku i innych zwierzętach

Wszystko zaczęło się podczas meczu piłkarskiego. To był skok ofiarnego bramkarza. Liam Drew wystawił się na strzał. który — jak się okazało — dostarczył mu niesamowitego bólu i zarazem rozpoczął jego biologiczną fascynację. Bolesne uderzenie piłki zainspirowało go do szukania odpowiedzi na pytanie. dlaczego zdecydowana większość samców ssaków nosi jądra w tak niebezpiecznym miejscu…

Gdy jednak. mimo incydentu na boisku. autor w końcu doczekał się narodzin córki. pchnięty zwierzęcym instynktem rodzicielskim rozpoczął zgłębianie kolejnych tematów. zagadnień i czynności — z pozoru ludzkich. a tak naprawdę typowych wszystkim ssakom. od ważącego 150 ton płetwala po dwugramową ryjówkę.

„Ja ssak. Co łączy nas z gorylem. wielorybem i nietoperzem” to holistyczne spojrzenie na naturę człowieka i innych zwierząt. Liam Drew w przystępny i pełen pasji sposób przedstawia historię ewolucji i mechanizmy kierujące życiem ssaków. Udowadnia przy tym. że w każdym człowieku drzemie zwierzę. a otaczające nas czworonogi często pokazują bardzo ludzkie oblicze.

„Znakomita mieszanka nauki i dowcipu. która przypadnie do gustu zarówno miłośnikom biologii. jak i laikom. Świetna lektura.”

How It Works

„Drew zgłębia temat tak wnikliwie. że poczujesz dumę z bycia ssakiem.”

Booklist

„Drew doskonale oddaje ekscytację odkryciami naukowymi. łącząc fachowe informacje z interesującymi ciekawostkami z historii naturalnej. Jest się czym rozkoszować.”

Publishers Weekly

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 40.9chłopiec z latawcem online, asperger życie w dwóch światach, małgorzata malczyk, książki jana pawła ii, antyk mity, karolcia słuchowisko, modelowanie numeryczne, bellarmin, opowiadania erotyczne pl, książki magazyn do czytania prenumerata, jak zrobić dobry samolot z papieru, heroes 7 recenzja, mężczyzna bez winy i wstydu, książka 365 dni pdf za darmo, podstawy rachunkowości, polscy autorzy chomikuj, biochemia lippincott, oczko mu się odlepiło temu misiu, gospodarka cyfrowa…