Droga ślepców

Autor: Marek Dryjer

Tak znane internetowe serwisy literackie pisały o książce Droga ślepców:

 

Droga ślepców składa się ze znakomitych fragmentów. prosta narracja dobrze oddaje charakter utworu. podkreślony przez wiarygodne rozmowy bohaterów. które później przekształcają się w monolog jednej już tylko osoby. Tą osobą jest chłopiec. też narrator. ostatecznie autor. także każdy z nas. Książka zaskakuje swoją innowacyjnością. celowe skracanie dialogów znakomicie oddaje charakter utworu. Autor nie pomaga czytelnikowi. nie podpowiada mu i nie tłumaczy każdego słowa. czy też gestu. pozwala naszej wyobraźni wypracować swój własny klimat. Dlatego jest to wersja minimalistyczna. porównywana do streszczenia. ale jakże jednocześnie prawdziwa. Nie zapominajmy o tym. że świat właśnie dog

1:

Cena:


:

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/lowca-posagow-nina-dzierzawska-daisy-goodwin-127777u

Cena:


Pełna kontrola

Autor: Alan Sasinowski

‚Pełna kontrola’ to historia toksycznej miłości młodego mężczyzny i kobiety o autodestrukcyjnych skłonnościach. Jest to także opowieść o Szczecinie. W prozie Alana Sasinowskiego to miasto jest bowiem czymś o wiele więcej niż tylko tłem wydarzeń. Jest jednym z bohaterów. z którym inni bohaterowie wadzą się. spierają. ale i namiętnie go kochają. A to dlatego. że miasto stanowi integralny element ich osobowości. wywołujący silne emocje i kształtujący mentalność. ‚Pełna kontrola’ należy zatem do tych utworów literackich. dla których inspiracją była chęć rozpoznania lokalnej tożsamości. Autor wprowadza czytelnika w zawiłości losów miasta i jego mieszkańców. przygląda się im krytycznie. ale i z empatią. daje możliwość spojrzenia przez pryzmat miłosnego związku. Wszystk

25: https://woblink.com/ebook/tylesmy-juz-przeszli-dziennik-pisany-w-bunkrze-zolkiew-1942-1944-clara-kramer-anna-wylegala-125429u

Cena: Anna Wylegała


Poszukiwacz marzeń. Z kamerą wśród kobiet Iranu

Autor: Karolina Kozioł

Aby zrozumieć obecną sytuację w Islamskiej Republice Iranu. trzeba poznać historię kraju. Autorka. mimo ostrzeżeń rodziny i znajomych zdecydowała. że podejmie się tego niełatwego zadania i stworzy reportaż.

Podróż do Iranu była dla niej odkrywaniem wolności. O tym. jak silne są mieszkanki tego kraju przekonała się na własnej skórze. Z zapartym tchem. a czasem ze łzami w oczach. słuchała opowieści o tym. co przeszły. o piekle. jakiego doświadczyły z winy swoich mężów. Bite. gwałcone i poniżane nie mogą liczyć na rozwód. bo zabrania tego religia. Mężczyźni i kobiety podlegają tam innym prawom z prostego powodu – kobieta nie jest traktowana jak człowiek. ale jak połowa człowieka. Najgorszą karą za stosunek seksualny z innym męż

33.99: https://woblink.com/ebook/klub-miliarderow-montague-james-124599u

Cena:


Elementals. Proroctwo cieni

Autor: Michelle Madow

Pierwszy tom serii Elementals. żywiołowej odpowiedzi na Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona!

Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szkoły nieoczekiwanie dowiaduje się. że jest wiedźmą. Jej nowi koledzy są mocno zdziwieni tym. że nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami. którym zawdzięcza niezwykłe umiejętności. Dziewczyna ma dużo do nadrobienia. bo lekcje w klasie ukrytej za biblioteką. nie zapowiadają się na łatwe. Reszta uczniów doskonale zna swoją historię i od dawna uczy się panowania nad swoimi mocami.

Kiedy na niebie pojawia się Kometa Olimpijska. Nicole i czterech uczniów zostają obdarzeni mocami żywiołów. ale zostaje też osłabiony portal. który chronił świat przed groźnymi potworami. Nicole. Kate. Chris. Blake i jego dziewczyna Danielle m

:

Cena:


Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci

Autor: Anne Lene Johnsen

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym. że mózg ludzki rozwija się najbardziej intensywnie

w pierwszych latach życia? Dzieci uwielbiają się uczyć i rozwijać swój umysł! W chwili narodzin są kłębkiem możliwości wypełnionym jeszcze nieznanymi umiejętnościami. A rodzic jest pierwszym nauczycielem swojego dziecka. Zadaniem dorosłego jest dostrzeżenie i rozpoznanie tego potencjału u dzieci oraz zrobienie wszystkiego. by mogły one rozwinąć swoje możliwości. Nie zawsze łatwo jest zdobyć wiedzę o tym. co pomoże naszemu dziecku w rozwoju. Ale pomoc w uczeniu się. inspirowanie do rozwijania umiejętności myślenia jest z pewnością ważną cegiełką.

W aktywnym dokonywaniu wyborów. które sprawią. że rozwiniemy

112: https://woblink.com/ebook/lowiectwo-dawniej-i-dzis-wybrane-zagadnienia-stanislaw-korzeniowski-124564u

Cena:


Bohaterowie. hochsztaplerzy. opisywacze.

Autor: Dariusz Libionka

Polacy nie mieli i nie mają monopolu na zniekształcanie historii ŻZW ani na konfabulacje. Między 1980 a 1999 r. ukazały w języku angielskim się trzy wspomnienia. których autorzy przyznawali się do członkostwa w jego szeregach. Nastąpiło to naturalnie w okresie. gdy mit „bractwa pierścienia” był na trwałe osadzony w literaturze historycznej. Nazwisk tych autorów nie znali Chaim i Chaja Lazarowie. którzy pracowicie gromadzili bazę danych dotyczącą ŻZW. żadne z nich nie pojawiło się na liście ocalałych członków ŻZW. opublikowanej w 1993 r. przez Chaję Lazar. Wszelako w dwóch przypadkach Lazarowie entuzjastycznie przyjęli cudowne odnalezienie nowych świadków i uczestników wydarzeń. zwłaszcza że ich opowieści przydawały wiarygodności ich własnych narrac

:

Cena:


ISBN

9788381192187: Wydawnictwo

Format

21.9: https://woblink.com/ebook/lancuch-krwi-czesc-iii-na-tropie-cygana–124490u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/128734/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788365973368: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/sila-naomi-alderman-malgorzata-glasenapp-124268u

Cena:eckhart tolle potęga teraźniejszości pdf, mój spot, spadło krzysztof – skazaniec, mieszkając z wrogiem pdf freedisc, lee child adres nieznany, słownik łacińsko polski pdf, anna brdulak, bajka dla doroslych, podstawy logiki pdf, cel badań definicja nowak, w górach szaleństwa pdf, coben serial, tablice i wzory do projektowania konstrukcji żelbetowych z przykładami obliczeń pdf, numer do dziwek, droga artysty pdf…