Księżniczka Popiołu

Autor: Laura Sebastian

Nie wszystkie bitwy wygrywa się dzięki sile…

Theodosia miała sześć lat. kiedy jej kraj został zaatakowany. a jej matkę. Królową Ognia. zamordowano na jej oczach. Tego dnia Kaiser odebrał jej rodzinę. kraj i imię. Theo została koronowana na Księżniczkę Popiołów. otrzymując hańbiący tytuł. miała się wstydzić w nowym życiu spędzonym jako więzień.

Przez dekadę była niewolnicą we własnym pałacu. Znosiła niezliczone akty przemocy i kpiny ze strony Kaisera i jego dworu. Była bezsilna. a przeżyć w nowym świecie udało jej się tylko dzięki zakopaniu głęboko w swoim wnętrzu dziewczyny. którą była wcześniej.

Pewnej nocy Kaiser zmusza ją do zrobienia czegoś niewyobrażalnego. Z krwią na rękach i nadzieją na odzyskanie utraconego tronu. Theo zdaje sobie sprawę. że przetrwanie już jej nie wystarczy. Posiada przy tym broń – umysł ostrzejszy niż jakikolwiek miecz. Przez dziesięć lat Księżniczka Popiołów patrzyła. jak plądrowano jej kraj i niewolono naród. Teraz to wszystko ma się jednak skończyć…

„Laura Sebastian stworzyła w Księżniczce Popiołów mroczny i czarujący epos. Lepiej się czegoś przytrzymaj. ponieważ Theodosia Houzzara – zraniona. ambitna i zabójcza – wykuje dla siebie miejsce w twoim sercu”.

Sara Holland. autorka Everless

„Historia przeskakuje i wiruje niczym walcząca mieczem kobieta. a jej ostrze od początku rzeźbi bohaterów i nastawia ich przeciwko sobie. Ta gorąca powieść stanowi zniewalające stadium złożoności zarówno dobra. zła. jak i ludzkiej wytrzymałości”.

Sarah Porter. autorka Vassa in the Night

Księżniczka Popiołów stanowi inteligentną. feministyczną odmianę tradycyjnej opowieści o upadłej bohaterce. z mnóstwem dworskich intryg. miłości i kłamstw na dokładkę. Całe szczęście. że przelano tę opowieść na papier”.

Virginia Boecker. autorka cyklu Łowczyni

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 30


Święto odległości

Autor: Jerzy Franczak

Trzech przyjaciół. trzy odmienne losy. trzy różne osobności. Michał – dziennikarz. ojciec dwójki dzieci. człowiek z pozoru spełniony i ustatkowany – musi zmierzyć się z nudą codzienności i z dyskretnym rozkładem życia rodzinnego. Tomek. który po rozwodzie usiłuje utrzymać relację z synem. nagle pozostaje bez grosza przy duszy i bez stałego miejsca zamieszkania. Paweł – wykładowca matematyki – nie potrafi ani nawiązać bliskich relacji. ani przerwać pępowiny łączącej go z matką i ucieka w świat fantazji. które z wolna przejmują nad nim kontrolę. ‚Święto odległości’ opowiada o triumfie wyobcowania. ale także o próbach przełamywania samotności. Misternie skomponowana narracja naśladuje kapryśny ruch skojarzeń. zagarnia wielość egzystencjalnych drobin i chaos wsp

Autor: Mikołaj Weiner January

Cena:


Ojciec. czyli o Pieronku

Autor: Szymon J. Wróbel

Biskup Tadeusz Pieronek – wyrazisty sekretarz generalny Episkopatu Polski. bezkompromisowy kapłan w czasach trudnych pytań o konstytucję. Unię Europejską czy miejsce Kościoła w demokracji. Z bagażem wojennych i PRL-owskich przeżyć. Kim jest i czy aby nie patrzymy na niego tylko przez pryzmat pojedynczych wypowiedzi?

Jaki wpływ na historię tego Biskupa z Żywiecczyzny. urodzonego w 1934 roku. miało pochodzenie. rodzina. sobór watykański II? Jaki wpływ miała kultura góralska. poezja. wysiedlenie i mało znana historia jego wybitnego taty?

 Znakomita książka. Dla zainteresowanych historią. ale i współczesnością. Dla wierzących i dla ateistów. Dla poszukiwaczy sensu życia. ale i dla tych. co chcą poczytać w podróży; anegdoty. zdumiewające ciekawostki. szczególiki z barwnej pr

49: https://woblink.com/ebook/slownik-frazeologizmow-z-archaizmami-agnieszka-piela-135853u

Cena:


Tajemne imię

Autor: Adam Faber

Czwarta część bestsellerowej serii Kroniki Jaaru gwarantuje jeszcze więcej magicznych wrażeń! Tysiące fanów nie mogą się mylić! Sięgnij po historię Kate i daj się oczarować.

Tajemnice Cienistej Krainy ferów otwierają się przed Kate Hallander. Strażniczką Kamienia Danu. Opuszczona przez większość przyjaciół postanawia zamieszkać w mrocznym Tir-na-Nog. Czy jednak jej decyzja jest właściwa. a przeżycie wśród pałacowych intryg okaże się możliwe?

 

Fery z obu krain szykują się do bitwy. jakiej świat Jaaru od dawna nie widział. W tym samym czasie w Londynie zjawia się niezwykły i tajemniczy Kaspar. Czy będąc magiem. ma szansę odnaleźć się w świecie czarownic? Trudne zadanie staje również przed dawną przyjaciółką Kate. Mel. która będzie zmuszona stanąć do walki z s

26.99: https://woblink.com/ebook/ukladanka-karin-slaughter-134605u

Cena:


Włóż buty i idź naprzód. O odnalezieniu sensu. pokonaniu lęku i zniechęcenia

Autor: Joël Pralong

Dobrze jest czuć się w swym życiu jak w dopasowanych butach. Joël Pralong. od lat wspierający ludzi pogubionych. we Włóż buty i idź naprzód! wskazuje ścieżki. na których można znaleźć spokój duszy. uciec od świata rządzonego przez hedonizm.

Zanim dopadnie cię depresja lub wypalenie. „idź ku sobie”. pozwól jak najszybciej przyciągnąć się wewnętrznemu wezwaniu płynącemu z twej duszy. a poczujesz się przyjęty. kochany. rozpieszczany. pocieszany. jak dziecko pocieszane przez swoją matkę.(fragment książki).

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 28.99gadzinowski hong kong, mózgobrednie, prawo rynku finansowego, aleksandra chrobak, czy anioły istnieją, warkot, markomani, komunikacja niewerbalna w tekstach kultury, ślepowidzenie audiobook, różnica i powtórzenie, komisja nadzoru bankowego, książki o zarządzaniu zespołem, skandynawia halal, im szybciej idę tym jestem mniejsza, lego indiana jones gry, testy chłopcy z placu broni, ślimak sam…