Papież dyktator

Autor: Marcantonio Colonna

Kardynał Jorge Bergoglio z Argentyny został wybrany na papieża w 2013 roku i natychmiast okrzyknięto go reformatorem. jednak sam zablokował właśnie te reformy. których przeprowadzenia spodziewano się po jego pontyfikacie. Nie był dobrze znany kolegium kardynalskiemu. które go wybrało. Jest postrzegany jako liberał. choć niekoniecznie nim jest – uważni obserwatorzy z jego kraju ojczystego już dawno uznali go za dopuszczającego się manipulacji polityka umiejętnie promującego swoją własną osobę i za ucznia populistycznego dyktatora Juana Peróna.

Pod maską sympatycznego człowieka otwartego na ludzi widzimy papieża. który szokująco mało troszczy się o teologię i liturgię. ma natomiast obsesję na punkcie swojej władzy. Sprzymierzając się z najbardziej skorumpowanymi środowiskami w Watyk

40: https://woblink.com/ebook/partnerstwo-i-komunikacja-w-samorzadzie-terytorialnym-magdalena-kogut-jaworska-agnieszka-smalec-138562u

Cena: Agnieszka Smalec

Pokrewne dusze

Autor: Agata Kołakowska

Emocjonująca opowieść o zakamarkach ludzkiej psychiki. I o tajemnicach. które każdy z nas w sobie skrywa.

Milena Gajewska jest terapeutką w Instytucie Psychoterapii AlterEgo. Marta Woźniak trafia do jej gabinetu. szukając pomocy po tragicznej śmierci ukochanej siostry.
Marta. zagubiona po stracie tak ważnej dla niej więzi. zbliża się do swojej psycholożki i w tej relacji szuka bliskości. bezpieczeństwa i ukojenia. Żyje z sesji na sesję. Na co dzień prowadzi rodzinny ‚Pensjonat na wyspie’. ale to cotygodniowe spotkania z Gajewską nadają jej życiu sens.
W końcu Marta orientuje się. że sesje terapeutyczne to dla niej zdecydowanie za mało. Pod pretekstem kryzysu zwabia psycholożkę do siebie. Dla Mileny szybko staje się jasne. że znalazła się w pułapce. że z wyspy nie może uciec. a jej klientka nie zamierza jej uwolnić.
Marta za wszelką cenę próbuje zatrzymać przy sobie ‚zastępczą siostrę’. Wierzy. że dzięki temu jej życie będzie nadal wyglądało tak jak kiedyś. Tyle że Marta niewiele wie o swojej terapeutce. tak jak niewiele wiedzą o niej pozostali jej klienci.
Milena Gajewska ma sekret. Jest obecna w życiu swoich podopiecznych bardziej. niż sądzą… znacznie bardziej. niż pozwala na to zawodowa etyka.
Dwie kobiety na wyspie. Dwie różne historie. Co je łączy. a co dzieli? I dlaczego są do siebie tak bardzo podobne?

Agata Kołakowska (ur. 1984) – wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka trzynastu powieści obyczajowych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

39.9: https://woblink.com/ebook/-to-o-nas-piotr-c-138793u

39.9: https://woblink.com/ebook/-to-o-nas-piotr-c-138793u

pinokio collodi, escobar dzieci, bolesław prus z legend dawnego egiptu, ciekawe anegdoty, ksiazki mobi, listy zza grobu chomikuj, czasy angielski tabela pdf, metody badawcze pdf, poradnik rise of the tomb raider, wiec co to, geometria wykreślna książka, gombrowicz ferdydurke pdf, audiobook mp3 download pl, audiobook akademia pana kleksa, makbet opracowanie, wydawnictwo proszynski, piramida zwierząt kozyra…