Sędzia gorszego sortu

Autor: Jan Osiecki

Profesor Andrzej Rzepliński – żywy symbol niezależności oraz integralności sądownictwa. a także oporu w wojnie hybrydowej wytoczonej demokracji konstytucyjnej. trójpodziałowi władz oraz godności człowieka przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Studiował z Jarosławem Kaczyńskim na jednym roku. po latach spotkali się ponownie. stając po przeciwnych stronach barykady.
Kim jest człowiek. który na ponad rok zablokował rewolucyjne plany prezesa PiS-u?
W długiej i szczerej rozmowie opowiada. dlaczego został prawnikiem. jak znalazł się w PZPR i w ‚Solidarności’. z jakiego powodu tworzył do szuflady projekty ustaw. które po kilku latach doczekały się wykorzystania przez profesora Strzembosza przy Okrągłym Stole. Zdradza również. między innymi. kulisy ratowania niezależności Trybunału Konstytucyjnego i – po raz pierwszy opowiada o dwóch tajnych rozmowach z emisariuszem Jarosława Kaczyńskiego.

Andrzej Rzepliński – w latach 2007-2016 sędzia Trybunału Konstytucyjnego. a w latach 2010-2016 – jego prezes. Sędzia sprawozdawca w precedensowych sprawach konstytucyjnych. Profesor nauk prawnych. kierownik Katedry Kryminologii i Polityki Kryminalnej UW. wykładowca akademicki. dr h.c. Uniwersytetu w Osnabrück.
Dziekan Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji UW w latach 2002–2005. Autor polskich i zagranicznych publikacji naukowych. m.in. na temat prawa. działania państw totalitarnych. kryminologii. sądownictwa. W latach 1980-1990 ekspert Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych NSZZ ‚Solidarność’. Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracował z Komitetem Helsińskim. Autor i współautor 19. ustaw. w tym w 1989-1990 r. o Krajowej Radzie Sądownictwa. Sądzie Najwyższym. Kodeksu karnego wykonawczego. Karty Praw i Wolności. ustawy konstytucyjnej procedowanej przez Sejm w latach 1992–1993. Jako przedstawiciel prezydenta Lecha Wałęsy współtwórca ustawy zasadniczej z 1997 roku. W 1998 roku autor projektu ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Współautor projektu zmian w Konstytucji dla spodziewanego rządu PO–PiS w 2005 roku. Ekspert komisji sejmowych i senackich. Animator społeczeństwa obywatelskiego. współtwórca i członek wielu stowarzyszeń polskich i międzynarodowych. Ekspert organów Rady Europy i ONZ w dziedzinie praw podstawowych. bioetyki. sądownictwa. rządów prawa. Animator umacniania współpracy sądów konstytucyjnych w Europie.

Jan Osiecki – z wykształcenia socjolog. z zawodu i pasji dziennikarz. Przez piętnaście lat odsłaniał kulisy prac polityków. przygotowując materiały dla ‚Newsweeka’. Radia PiN. Programu III Polskiego Radia oraz innych redakcji. Jest autorem wywiadu rzeki ‚Zbigniew Religa. Człowiek z sercem w dłoni’ oraz współautorem bestsellerowej serii książek ‚Ostatni lot’. dziennikarskiego śledztwa dotyczącego przyczyn i przebiegu katastrofy smoleńskiej.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


CHARLES BUKOWSKI. Świecie. oto jestem.

Autor: David Stephen Calonne

W świecie Bukowskiego nie raczymy się smakowitą czekoladą. nie ma tu bezpiecznych banków. pociągów. które przyjeżdżają na czas. Nie. on celebruje okropną. surową. piękną w swej nagości prawdę: kwiaty zła. I chce tę prawdę pokazać bez ozdóbek. bez udziwnień. Bukowski oświadcza. że bardziej podziwia hydraulików od pisarzy. Ich ważna praca polega na pilnowaniu. żeby gówno płynęło. ale. w przeciwieństwie do pisarzy. nikomu go nie wciskają…

*

Zawarte w niniejszej książce wywiady dokumentują długą drogę Charlesa Bukowskiego do światowego uznania. poczynając od 1963 roku. gdy rozmawiał z dziennikarzem z „Literary Times” z Chicago w swym jednopokojowym mieszkaniu w Hollywood. a kończąc nad basenem w San Pedro. gdzie w sierpniu 1993 roku. zaledwie siedem miesięcy przed swoją śmiercią w wieku 73 lat. odpowiadał na pytania niemieckiego reportera.

Te rozmowy. spisane przez amerykańskich. brytyjskich. włoskich. niemieckich i francuskich dziennikarzy. zapewnią Wam wielką dawkę Charlesa Bukowskiego. Przeczytacie w nich zapewne więcej. niż byście się spodziewali dowiedzieć o jakimkolwiek pisarzu.

Tematy poruszane tutaj przez Bukowskiego to między innymi: muzyka klasyczna. samotność. picie. podziwiani autorzy. trudna młodość. pisarskie rytuały. inspiracja. szaleństwo. kobiety. seks. miłość i wyścigi konne.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 32.9


Klub w siodle (Tom 3). Fortunat

Autor: Stacy Gregg

3. tom serii hippicznej: KLUB W SIODLE

Issie nie jest zachwycona wizją wakacji spędzonych na farmie cioci… Jednak gdy dowiaduje się. że może zabrać ze sobą ukochaną klacz. Strzałkę. pozornie nudna wyprawa nabiera kolorów. Tym bardziej że pojawia się szansa trenowania zwierząt do filmu. Wkrótce do Issie docierają wieści o krążącym w pobliżu stadzie dzikich kuców. Grozi im śmierć. dlatego dziewczyna postanawia je uratować. Zapowiada się kolejna ekscytująca przygoda!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 19.32


ISBN

9788301200350: Wydawnictwo

Format

69: https://woblink.com/ebook/prawa-czlowieka-jakub-tyszkiewicz-wanda-jarzabek-jacek-tebinka-pawel-jaworski-126970u

Cena: Wanda Jarząbek


ISBN

9788381373050: Wydawnictwo

Format

39.2: https://woblink.com/ebook/wynagradzanie-pracownikow-samorzadowych-malgorzata-terlikowska-127310u

Cena:emisja głosu pdf, historia pielęgniarstwa, rytm życia, lobocki, atlas.chmur, lęk przed bliskością książka pdf, monika skrzypek, dzieje apostolskie pdf, instrukcja obsługi męża pdf, laila shukri kim jest, fizjoterapia w pediatrii pdf, złe miejsce pdf, bronisław krzysztof, h. paul honsinger, krysicki włodarski analiza matematyczna, układ sieci tns, tomasz gałuszka…