Posłuszeństwo wobec autorytetu

Autor: Stanley Milgram

W latach 60-tych psycholog Stanley Milgram pracujący na Uniwersytecie w Yale przeprowadził serię znakomitych eksperymentów. które na zawsze zmieniły postrzeganie moralności i wolnej woli. Osoby badane zwane „nauczycielami”. były instruowane w jaki sposób używać szoków elektrycznych wobec „ucznia”. przy czym szoki te za każdym razem musiały być bardziej intensywne i bolesne dla „ucznia”.

Kontrowersyjny. ale obecnie całkowicie zrehabilitowany przez środowisko naukowe eksperyment. próbował ustalić do jakiego stopnia ludzie są skłonni podporządkować się autorytetowi niezależnie od konsekwencji. „Posłuszeństwo wobec autorytetu” jest fascynującym i niepokojącym zapisem klasycznych eksperymentów Milgrama dostarczającym żywych i przekonywujących wyjaśnień jego odkryć.

Wszechobecność posłuszeństwa sprawia. że psychologowie społeczni często pomijają je w swych badaniach. Z psychologicznego punktu widzenia jednak działanie na polecenie ma zasadniczo inny charakter niż działanie spontaniczne. tak więc bez zrozumienia roli posłuszeństwa w kształtowaniu działań człowieka nie sposób zrozumieć wielu znaczących zachowań.

Najnowsze wydanie książki zawiera wstęp Philipa Zimbardo. autora słynnego stanfordzkiego eksperyment więziennego. kolegi z ławy szkolnej Milgrama. razem uczyli się w James Monroe High School w Bronxie. w Nowym Jorku (rocznik 1950).

„Eksperymenty Milgrama o posłuszeństwie uczyniły nas bardziej świadomymi niebezpieczeństwa. jakie niesie ze sobą bezkrytyczne podporządkowania się autorytetom.”

Peter Singer. New York Times Book Review

“Przykuwający uwagę i niezwykle znaczący”.

– Rolling Stone

„Bardzo ważny wkład w naszą wiedzę o ludzkim zachowaniu”.

– Jerome S. Bruner. New York University

“Badania Milgrama pokazały czego powinniśmy oczekiwać od rzetelnych badań z dziedziny nauk społecznych: przekazywania wiedzy bez trywializowania zjawiska.”

– Science

Stanley Milgram – zanim został wybitnym profesorem w Graduate Center Uniwersytetu Nowojorskiego wykładał psychologię społeczną na Uniwersytecie Yale i na Harwardzie. Otrzymał między innymi: stypendium Fundacji Forda. nagrodę American Association for the Advancement of Science Socio-Psychological oraz stypendium Guggenheima. Zmarł nagle w 1984 w wieku 51 lat.

Philip Zimbardo – jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Stanforda. Autor „Efektu Lucyfera”. znany dzięki słynnemu stanfordzkiemu eksperymentowi więziennemu z 1971 roku.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 31.9


Sportowe kalorie

Autor: Iwona Bates

W dzisiejszych czasach o zwycięstwie w sporcie decydują często drobne przewagi: ułamki sekund. centymetry. pojedyncze punkty. Chcąc osiągnąć sukces zawodnik musi dbać o każdy drobiazg. a odżywianie to przecież nie tylko energia i siła. ale przede wszystkim zdrowie. Tylko osoba w pełni zdrowa może osiągnąć maksimum swoich możliwości.

Prawidłowa dieta polega na różnorodności naturalnych produktów spożywczych. Konieczne jest regularne jedzenie i nawadnianie organizmu. dbanie o właściwe proporcje węglowodanów. białka i tłuszczu. Konieczne jest też docenienie naturalnych źródeł witamin. minerałów i unikanie szkodliwych pokarmów.

Książka jest wyjątkowa. bo napisana o sprawach oczywistych i trudnych w bardzo przystępny sposób. Wyjaśnia czym dla sporto

89: https://woblink.com/ebook/rynki-instrumenty-i-instytucje-finansowe-jan-czekaj-32668u

Cena:


Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor: Izabela Motowilczuk

Każda jednostka należąca do sektora finansów publicznych musi przeprowadzić okresową inwentaryzację wszystkich składników majątkowych.

Zaniechanie przeprowadzenia lub rozliczenia inwentaryzacji albo przeprowadzenie lub rozliczenie inwentaryzacji w sposób niezgodny z przepisami ustawy o rachunkowości jest naruszeniem dyscypliny finansów publicznych.

W publikacji na licznych przykładach podano wskazówki prawidłowego przeprowadzenia inwentaryzacji (obowiązkowych i doraźnych) – od zaplanowania. przez prowadzenie. po rozliczenie i zakończenie. Wskazano rozwiązania praktycznych problemów przeprowadzania inwentaryzacji za pomocą technik informatycznych. ze szczególnym uwzględnieniem technik przeprowadzania spisów z natury przy wykorzystaniu sczytywania danych zawa

24: https://woblink.com/ebook/gastronautka-roza-wigeland-32444u

Cena:


ISBN

9788380644021: Wydawnictwo

Format

4: https://woblink.com/ebook/rzymianka-studium-historyczno-obyczajowe-jan-wolfram-32267u

Cena:nasz ostatni dzień, ibuk pl, fotografie które nie zmieniły świata, historia majtek, granica opracowanie, geomedia, degórska izabela, joanna szyndler, tomasz prusek, egipt: haram halal, krysicki pdf, pieśni o wojnie i miłości, nie idealnie dopasowani pdf, jego babeczka pdf, polityka pragmatyczna, adam węgłowski, jedz i biegaj, marketing literatura, pułapka na myszy christie, tom sweterlitsch, nioh poradnik, jewel e ann, kultura języka polskiego markowski, metamorfozy owidiusz pdf, cukierku ty łobuzie ebook, sztuka dialogu…