Futro z czcigodnej padliny… Volksstück od Nestroya do Fassbindera

Autor: Monika Wąsik

W publikacji autorka podejmuje temat rozwoju gatunku Volksstück ze szczególnym uwzględnieniem jej współczesnych kontynuacji w dramaturgii niemieckojęzycznej XX w. Nacisk kładzie przy tym zwłaszcza na refleksję dotyczącą XX-wiecznej odmiany gatunku – na realistyczny. zaangażowany dramat będący narzędziem społecznej krytyki. Jednocześnie Czytelnik ma szansę zapoznać się ze znaną. dotąd w Polsce jedynie w zarysie. historią XIX-wiecznej Volksstück i Volkstheater. które stanowią podłoże dla każdej późniejszej próby odniesienia do konwencji tego gatunku.

Dla niemieckojęzycznej literatury i teatru Volksstück (dosł. sztuka ludowa) to zdecydowanie więcej niż jedynie forma literacka. czy tradycja teatralna. to niemalże pe

29.9: https://woblink.com/ebook/niezalezna-literatura-i-dziennikarstwo-przed-1989-rokiem-konrad-w-tatarowski-30026u

Cena:


Wystarczy jeden dotyk

Autor: Emily McKay

Matt nie może zapomnieć Claire. która dwanaście lat temu rzuciła go bez słowa. Postanawia zwabić ją do łóżka i zdobyć odpowiedzi na dręczące go pytania. Potem ją porzuci. Nie wie. że jeden dotyk tej kobiety rozpali w nim dawno zapomniane uczucie…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Twórz własne gry komputerowe w Pythonie

Autor: Al Sweigart

Z książki Twórz własne gry komputerowe w Pythonie dowiesz się. jak tworzyć gry komputerowe w tym popularnym języku programowania. Nawet jeżeli jest to twoje pierwsze spotkanie z programowaniem.

Zaczniesz od klasycznych gier. takich jak Szubienica. Zgadywanka Liczbowa oraz Kółko i Krzyżyk. aby następnie zająć się pisaniem bardziej zaawansowanych programów: poszukiwania skarbów w trybie tekstowym i animowanej gry zręcznościowej z efektami dźwiękowymi. Jednocześnie poznasz najważniejsze pojęcia programistyczne i matematyczne. które pomogą ci wykonać kolejny krok w karierze programisty.

Analizując wnikliwie kod wszystkich prezentowanych gier zdobędziesz solidne podstawy nie tylko w Pythonie. ale również w dzie

:

Cena:służby specjalne pdf, gry farming 15, kissing both, janusz bieszek, krzysztof polek, kordian test wiedzy, kastor bezlitosna siła, syn narcystycznej matki, eric flint, paw i orzeł, twierdza szyfrów online, list z przeszłości, mapy mentalne, falcman, lawa konwicki, prawo do bezpieczeństwa, thrawn, anna szawiel…