ISBN

9788365973658: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com

Cena:


Listy. Marina Cwietajewa. Rainer Maria Rilke. Boris Pasternak

Autor: Rainer Maria Rilke

Niezwykła korespondencja trójki wielkich europejskich poetów jest zapisem ich pasji życia i poezji. ale też opowieścią o samotności. smutku. wreszcie śmierci. To również obraz „ciekawych czasów”. w których przyszło żyć bohaterom książki i które zdeterminowały ich losy – Europa w pół kroku między jedną a drugą wojną. terror stalinowski. Odkupieniem mogła być jedynie poezja. „Rilke nie jest ani zamówieniem naszych czasów. ani ich reprezentantem. – jest ich przeciwwagą. Wojny. rzezie. porozrzucane mięso niezgody – i Rilke. Dzięki Rilkemu nasze czasy zostaną ziemi – odpuszczone.” pisała młoda Cwietajewa. 

Książka. obok listów. zawiera komentarze pokazujące biograficzne i historyczne okoliczności ich powstania. wprowadzające czytelnika w e

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 299cyberterroryzm pdf, pod mocnym aniołem online, www wiedza bezużyteczna pl, wspomnienia z domu umarłych, edyta mucha, biel kydryński, byłam dziewczyną mafii pdf, adam bahdaj kapelusz za 100 tysięcy, skazani na, patrycja sasnal mąż, homer iliada pdf, anna czyż, czlowiek z lasu, przyprawy które leczą, trzynascie, narodziny zła hitler, kiedy i jak wynaleziono naród żydowski, orzeszkowa cham, david podhajski, jacek sariusz wolski, zadania z języka angielskiego, skiz zapolska…