:

:

Cena:


Słowacki – wielki nieobecny

Autor: Nawrocka Ewa

W roku 2009. w dwusetną rocznicę urodzin poety. stwierdzono. że wbrew powszechnemu pesymizmowi „Kordian nie chce zejść ze sceny”. co miało znaczyć. że dramaty Słowackiego utrzymują się na scenach polskich z dostateczną częstotliwością. Ale czy liczba teatralnych realizacji przekłada się na fortunne teatralnie koncepty interpretacyjne? Jestem pesymistką. stąd tytuł tej książki: Słowacki – wielki nieobecny. Nieobecny w lekturze. myśleniu. rozumieniu poza wąską grupą specjalistów. Nie jest jedyny w tym blednięciu swojego obrazu i zanikaniu własnej obecności w pamięci. wrażliwości słuchowej. poruszeniach wyobraźni w naszej współczesnej epoce. niechętnej czytaniu. słuchaniu. myśleniu…

Zgromadzone tutaj teksty. widziane z dzisiejszej perspektywy. mówią przede

:

Cena:


Kuszenie losu

Autor: Karen Booth

„Trzymając się za ręce. wrócili do samochodu. Nawet gdyby chciał. nie potrafiłby opisać uczucia. jakie nim zawładnęło: miał wrażenie. jakby unosił się w powietrzu. jakby jego stopy nie dotykały ziemi. Joy była niesamowitą osobą. Przy niej zapominał o wszystkim. co złe. Każda minuta w jej towarzystwie sprawiała mu radość. Obiecywał sobie. że więcej się nie zakocha. ale było już za późno…”.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Miasto utracone

Autor: Wieck Michael

Wspomnienia Michaela Wiecka (ur. 1928 w Königsbergu). niemieckiego muzyka. są poruszającym zapisem dzieciństwa i młodości spędzonym pod panowaniem narodowego socjalizmu. a później systemu sowieckiego. Przed najgorszymi skutkami narastającego antysemityzmu chroniło go tylko pochodzenie ojca. a po zakończeniu II wojny jedynie własna odwaga. determinacja i pomysłowość pomagały mu ratować siebie i rodzinę przed zagrożeniem ze strony Sowietów.

Autor opisuje szczegółowo pogarszanie się sytuacji represjonowanej ludności żydowskiej. zniszczenie miasta przez naloty bombowe aliantów. oblężenie i zdobycie go przez Armię Czerwoną. a także przemianę Königsbergu w Kaliningrad. Jako syn nieżydowskiego ojca i żydowskiej matki (oboje byli muzykami). po dojściu nazistów do władzy. Michael Wieck przeżywa wykluczen

11.5: https://woblink.com/ebook/wielkie-nadzieje-wydanie-dwujezyczne-charles-dickens-139624u

Cena:


Biegacz

Autor: Charlie Engle

Charlie Engle nigdy się nie oszczędzał: biegał. poddawał swój organizm ciężkim próbom. sprawdzał granice własnej wytrzymałości – również na najbardziej zabójcze używki. Wieloletnie uzależnienie od kokainy oraz alkoholu zaprowadziło go na skraj przepaści. Jednakże odbił się od dna wielkim wysiłkiem woli i dzięki odkrytej na nowo pasji: bieganiu. Ścigał się w najsurowszych klimatach i najtrudniejszych warunkach. w dżungli i na pustyniach. Przewodził morderczej. liczącej ponad siedem tysięcy kilometrów – pokonanych w sto jedenaście dni bez dnia przerwy! – wyprawie przez Saharę. którą uwieczniono w wyprodukowanym przez Matta Damona filmie dokumentalnym Running the Sahara.

Rozgłos wokół Charliego zwrócił na niego uwagę urzędu skarbowego. Wszczęto dochodzenie. w wyniku którego Engle został skazany – jak się później okazało. niesłusznie – na karę więzienia za oszustwa na hipotekach. Spędził szesnaście miesięcy w federalnym zakładzie karnym Beckley w Wirginii Zachodniej. Podczas odsiadki biegał po niewielkiej więziennej bieżni i nawet zgromadził wokół siebie grupę zapaleńców. którzy tak jak on w bieganiu zobaczyli możliwość symbolicznej choćby ucieczki od więziennych warunków.

W Biegaczu Charlie Engle opowiada porywającą. zaskakującą. momentami zabawną. ale też niezwykle inspirującą historię swojego życia. Z niezwykłą szczerością pisze o swojej walce z uzależnieniem i o pobycie w więzieniu. a także o tym. jak dosłownie wybiegał sobie drogę do wolności. To motywująca. surowa i triumfalna opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości – i przekraczaniu ich.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9jadwiga stawnicka, gleboznawstwo mocek pdf, epub download, biblioteka on line, kłamstwo blaga, lencioni, the freddy files, książki pdf, walki powietrzne, histologia zabla, opiekunka po angielsku, www napoleonv pl, wells tower, logistyka kolejowa, otchłań szmidt, magowie bogów pdf, pustułka miszczuk, wojciech lipoński…