Rynek książki w Polsce 2016. Poligrafia i Papier

Autor: Tomasz Graczyk

Dziewiętnasta edycja sztandarowej publikacji Biblioteki Analiz. W pięciu tomach omówione zostały zmiany. jakie zaszły na rynku książki w Polsce w 2015 i połowie 2016 roku. Tom ‚Poligrafia i Papier’ poświęcony został rynkowi drukarń dziełowych oraz rynkowi papierów graficznych przeznaczonych do druku książek.

Spis treści:

POLIGRAFIA (Bernard Jóźwiak)

1. Wstęp

2. Poligrafia w Polsce

3. Analiza drukarń dziełowych

4. Kondycja ekonomiczna drukarń dziełowych

5. Ranking drukarń „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” (Ewa Tenderenda-Ożóg)

6. Drukarnie dziełowe w Polsce

7. Producenci i dystrybutorzy maszyn i materiałów poligraficznych

PAPIER (Tomasz G

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 23


Pustynia zagłady

Autor: Karol May

„Pustynia zagłady” to cykl opowiadań. których głównym bohaterem jest Old Shatterhand. czyli Kara Ben Nemzi. Tym razem jego przygody rozgrywają się w Afryce Północnej. Czytelnicy mogą obserwować współistnienie kultury chrześcijańskiej oraz islamu. a także podziwiać pięknie wykreowane. bajeczne afrykańskie krajobrazy: pustyni. puszczy. rozrzuconych wśród pustkowi ludzkich osad…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Zgliszcza. Opowieści pojałtańskie

Autor: Piotr Zaremba

Akcja powieści dzieje się w latach 1945-1956. Opowiada o próbie uprawiania polityki na cmentarzu. jakim stała się powojenna Polska. Polityki zmierzającej do powstrzymania rozrostu hydry. jaką był komunizm.

Wydarzenia obserwujemy z perspektywy Stanisława Mikołajczyka. który podjął ryzykowny eksperyment. próbując ograć komunistów metodami parlamentarnymi. ale też z perspektywy żołnierzy wyklętych czy zwykłych ludzi imających się rozmaitych metod i dróg. aby uczynić nasz kraj normalnym i wolnym. Większość bohaterów to postaci autentyczne. obok nich pojawiają się postaci fikcyjne. które jednak często też miały swoje historyczne pierwowzory.

Poza Stanisławem Mikołajczykiem. Stefanem Korbońskim czy Zygmuntem Żuławskim. partyzanckim dowódcą „Orlikiem” (Marianem Bernaciakiem) czy Kazimierzem Pużakiem jako wyraziści uczestnicy zdarzeń występują nasi opresorzy: Władysław Gomułka. Bolesław Bierut. Jakub Berman. Stanisław Radkiewicz. Luna Brystygierowa. oraz osoby uwikłane w rodzący się nowy system. na czele z Józefem Cyrankiewiczem i prof. Stanisławem Grabskim. Akcja rozgrywa się w wielu miejscach Polski – od Warszawy poprzez lasy wokół miasteczka Ryki na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny aż po Poznań i Dolny Śląsk.

Ta książka to także zarysowana wyrazistymi kreskami panorama ówczesnego społeczeństwa z jego nieprostymi dylematami i wyborami. I hołd złożony Polakom upadającym. cofającym się. ponoszącym klęski. ale usiłującym zachować w strasznych czasach swobodę decyzji i człowieczeństwo.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


W otchłani zmysłów

Autor: Olivia Gates

„Odnosiła wrażenie. że staje się jego ciałem. oddechem. dłońmi. wargami. Zmysłową tęsknotą. palącą potrzebą. wspólną rozkoszą. Intensywność doznań przekraczała jej najśmielsze fantazje erotyczne o tym. jak będzie wyglądało jej pierwsze zbliżenie z mężczyzną. Wyobrażała sobie powolne uwodzenie. nie błyskawiczny szturm i pochłanianie zdobyczy. Pojęła. że właśnie tego pragnie”.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Zakazane życzenie

Autor: Jessica Khoury

Trzy życzenia. Każde ma swoją cenę. Ile warta jest miłość?

Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia.

Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę. Zahra zostaje przywrócona światu. którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny. więc aby przetrwać. musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty. będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu. kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.

Wszystko się komplikuje. gdy Nardukha. potężny król dżinnów. oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradzenie Aladyna – człowieka. w którym Zahra… zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolno

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9


Carpe diem

Autor: Diane Rose

Rosalie Heart ma dwadzieścia dwa lata. studiuje prawo. dba o linię i spotyka się ze swoimi przyjaciółmi. Jednym słowem – szczęśliwa młoda kobieta. czekająca na miłość. Jednak zanim zaczniecie jej zazdrościć. przemyślcie to… Rosalie zostały już niecałe dwa lata życia. Pogodziła się z tym. że umrze. Teraz tylko stara się oswoić z tym swoich najbliższych. Żyje chwilą i próbuje zrobić jak najwięcej. Nie myśli o miłości i związkach. uważa. że jest to dla niej zakazanym owocem. Po prostu trwa i czeka na ten ostatni dzień. kiedy już się nie obudzi. Ten precyzyjny plan ulega zmianie. kiedy Rosalie poznaje kogoś. z kim chciałaby spędzić jak najwięcej wspólnych chwil…

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 29.9inf 02, wielki bazar. złoto brayana, andrzej wąsek, lalka matura, zamiana epub na mobi, oczko się odlepiło temu misiu, jedna kampania do wolności, kinesiotaping książka pdf, arthas przebudzenie króla lisza, pycha i upadek, zbrodnia nie przystoi damie, kłyszejko stefanowicz ćwiczenia z biochemii pdf, felix net i nika online…