The First Men in the Moon

Autor: Herbert George Wells

Another H.G. Wells classic sci fi. The novel tells the story of a journey to the moon by the impecunious businessman Mr. Bedford and the brilliant but eccentric scientist Dr. Cavor. Bedford bankrupt businessman who is making a comeback by writing a play. through a series of circumstances. teams up with Professor Cavor a recluse scientist who does not realize his own potential. Together they build a contraption. sphere. that can cut off gravity waves. Once on the moon Bedford and Cavor find that they are not alone. After a few adventures they are detained by the Moonies referred to mostly in this story as Selenites. Will they be able to make it back to Earth and warn the people of the strange creatures? Or will they be caught and who knows what may happen to them in the long run. The novel can also be read as a critique of prevailing political opinions from the turn of the century. particularly of imperialism.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Format

EPUB.MOBI: 30119

https://woblink.com/ebook/the-wonderful-visit-herbert-george-wells-30119u

:

Cena:


ISBN

9788377737996: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/maria-sklodowska-curie-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-anita-rejch-malgorzata-sobieszczak-marciniak-kasia-kolodziej-30308u

Cena:


Życie zaczyna się w piątek

Autor: Ioana Pârvulescu

Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest. ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego? Z czasem nieznajomy gromadzi wokół siebie całkiem sporą grupę ludzi. wśród których jest znany lekarz i jego córka. policjant. 8-letni goniec przemierzający stolicę z paczkami i listami oraz dziennikarze.

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca 1897 roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Czytelnik może ją poczuć razem z bohaterem. który przeniósł się w czasie z XXI wieku.

A może to wszystko tylko mi

47: https://woblink.com/ebook/zabytkowa-architektura-gdanska-w-latach-1945-1951-marcin-gawlicki-31121u

Cena:


ISBN

9788380834101: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/mateusz-i-kamienny-krag-krzysztof-niedzialkowski-30083u

Cena:


Położna

Autor: Jeannette Kalyta

Jeannette Kalyta. najbardziej znana polska położna. od lat z niesłabnącym zaangażowaniem dba o to. by kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa. a noworodki były traktowane z szacunkiem.

Historia jej pasjonującej pracy to ponad trzy tysiące przyjętych porodów. spośród których wybrała i opisała te najbardziej wzruszające i przełomowe.

Opowiedziała o ludziach. dzięki którym zdobywała doświadczenie i którzy wpłynęli na jej nieustanne poszukiwania i odkrywanie samej siebie.

Jej autobiograficzna książka jest nie tylko wyjątkową kroniką cudu narodzin. lecz także obrazem zmian. jakie zaszły w polskim położnictwie w ciągu ostatnich 30 lat.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9anna izabela brzezińska, rachunek różniczkowy i całkowy pdf, marcin fatalski, dzienniczek zakręconej nastolatki, fikołki na trzepaku, ten dzień ebook, psycholingwistyka pdf, assassin’s creed syndicate tajemnice londynu, johan cruyff autobiografia, mroczne porzadanie, obróbka ubytkowa pdf, kamila czaja, kevin barry, jak przestac sie martwic i zaczac zyc pdf, gajusz cezar, diagnoza psychopedagogiczna pdf, anatomia czynnościowa, łukasz lasek…