Przesmyk suwalski. Rosja kontra NATO

Autor: Tadeusz A. Kisielewski

Historia i rola przesmyku suwalskiego – najbardziej zapalnego punktu w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem

Czy przesmyk suwalski jest najbardziej zapalnym punktem w nowej zimnej wojnie Rosji z Zachodem? Wielkie manewry „Zapad-2017” z września 2017 r. to jedno z największych wojskowych przedsięwzięć prezydenta Putina. Kolejna demonstracja siły budzi obawy przed powrotem najgorętszych dni zimnowojennego konfliktu. Już w 2009 roku na Białorusi Rosjanie ćwiczyli między innymi atak nuklearny na Warszawę i rajd wojsk pancernych z rejonu Grodna przez Suwałki do obwodu kaliningradzkiego.

Czy Rosjanie wykorzystają część byłych Prus Wschodnich do przerwania lądowego połączenia między Polską a Litwą. Łotwą i Estonią? Według planów NATO. rutynowo przygotowywanych na wypadek zagrożenia. Rosjanie mogą uderzyć na przesmyk suwalski. by połączyć Kaliningrad z Białorusią. a przez nią z rdzenną Rosją.

Książka Tadeusza A. Kisielewskiego. niezależnego analityka stosunków międzynarodowych. nie jest prognozą wydarzeń. lecz ostrzeżeniem. Jakie może być pole bitwy. jak prezentują się potencjały militarne stron ewentualnego konfliktu. jaka jest polityka administracji prezydenta Trumpa. jaki jest stan rosyjskich sił zbrojnych?

Obszerny aneks opisuje genezę Prus Wschodnich. ich podziału między Polskę i Związek Sowiecki oraz prezentuje zaskakującą analizę statusu rosyjskiej części Prus Wschodnich w świetle prawa międzynarodowego.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 38.9


Nekros

Autor: Ewa Domańska

Zagadnienie statusu martwego ciała/szczątków oraz postępowania z nim/i staje się obecnie coraz ważniejszym tematem dyskusji i etycznych dylematów ze względu na wykorzystywanie ciała jako rezerwuaru organów i jako materiału biologicznego (biopolityka). Duży wpływ na wzrost zainteresowania szczątkami mają także nasilające się problemy z zarządzaniem ciałami w przypadkach katastrof naturalnych. ataków terrorystycznych. masowych mordów i epidemii. Zagadnieniami tymi zajmuje się szybko rozwijająca się transdyscyplina badań określana jako „studia nad martwym ciałem” (dead body studies) i w jej właśnie ramach lokuje się Nekros. Autorka stawia tezę. że przyszłość myślenia o człowieku zależy między innymi od tego. jak przedstawiciele różnych dyscyplin poradzą sobie z przeformułowaniem rozumienia

59: https://woblink.com/ebook/praktyczna-analiza-powlamaniowa-adam-ziaja-31928u

Cena:


ISBN

9788365780638: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/lagom-szwedzki-sekret-dobrego-zycia-lola-a-akerstrom-natalia-metrak-ruda-32061u

Cena:


ISBN

9788381191371: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/rzeczpospolita-duma-i-wstyd-jacek-wegner-31935u

Cena:wytrenuj dna, dziady opracowanie, nieustanne, 23 sposoby na lenia, schyłek średniowiecza, sodoma i gomora streszczenie, koty książka, lady chatterley, inteligentny inwestor. najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym, język polski matura ustna, poemat epicki johna miltona, słownik portugalsko polski z wymową, paradoks czasu zimbardo, grzegorz libor, buł ezasoby, list po niemiecku oficjalny, magdalena skowron, ekonometria przestrzenna, oddaj albo giń, wyszczerbiona korona, urban jerzy wiek, cześć co słychać pdf, prawo karne warylewski…