KUKUŁKA NA KONIU TROJAŃSKIM. Małpy Pana Boga 3. Retrospekcje

Autor: Maciej Parowski

W „Małpach – Retrospekcjach” opisuje Parowski przemiany sztuki wyobraźni w ciągu ostatnich czterech dekad. Z wnikliwością krytyka i nostalgią uczestnika przedstawia dokonania oraz losy formacji związanej z tygodnikiem studenckim „Politechnik” i miesięcznikiem „Fantastyka”.

Dorobek i strategie pisarzy we wczesnym PRL ogląda przez pryzmat dokonań dwu fal nowej SF – po 1981 i po 1989 roku. W esejach i rozmowach. na setkach zdjęć. spotykają się tu miłośnicy i literaci. filmowcy i twórcy komiksów oraz nowych mediów. Książkę zamyka rozdział „Czytać czy pisać?” – próba „alchemii słowa dla fantastów” – oraz przegląd filmowych nowości z lat 2013–2016.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 3


The Man of the Forest

Autor: Zane Grey

Zane Grey (January 31. 1872 – October 23. 1939) was an American author best known for his popular adventure novels and stories that presented an idealized image of the American frontier. This is one of his stories. Loner Milt Dale seeks solitude in the wild mountains of Arizona. and instead finds himself rescuing two young women from a kidnapping plot. He must lead the timid Helen and her wild hearted sister Bo away from danger. and try not to fall in love along the way. Leading them away from manmade danger. exposing them to unaccustomed rigor on mountain trails. Dale imparts his rugged philosophy. Beyond the forest. Beasley and Snake Anson are still waiting to carry out their evil plot.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


The Hash Knife Outfit

Autor: Zane Grey

The sequel to „The Drift Fence”. featuring the continuing story of Jim Traft and Molly Dunn and introducing Jim’s sister Glorianna. who finds more than she bargained for in the West. When Gloriana Traft came to Arizona to visit her tenderfoot brother Jim. trouble was rampant in Yellow Jacket. The notorious Hash Knife Outfit of rustlers and gunmen were stealing the ranchers’ cattle and terrorizing the beautiful valley. Guns would blaze and blood would run hot and red before Goloriana and her brother became true and valiant citizens of the frontier West. Zane Grey paints a pretty picture of the land. the men and women who settled it. and they danger of cowboy life.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


JARZMO WIELKOŚCI FRANCJI.

Autor: Marcin Darmas

Pascal Bruckner. Pierre Rosanvallon. Chantal Delsol. Pierre Manent. Philippe Raynaud. Georges Mink. Rémi Brague. Michel Wieviorka. Éric Fassin. Gilles Kepel. Olivier Roy. Anne-Marie Pel-letier. Olivier Mongin. Roger Chartier. Andrzej Żuławski. Dominique Wolton. Annette Wieviorka. François Godement. Yves Cohen. Alain Besançon – francuscy intelektualiści i wybitni przedstawiciele nauki. kultury i sztuki − w rozmowach z Marcinem Darmasem i Agatonem Kozińskim kreślą rozległy. skomplikowany i niepokojący obraz wyzwań stojących obecnie przed Francją. Europą i światem. Odwołując się do dziedzin. w których są ekspertami – historii. filozofii. socjologii. nauk politycznych. lingwistyki. mediów. literatury − stawiają niełatwe diagnozy dotyczące polityki Franc

:

Cena:


The Thundering Herd

Autor: Zane Grey

In this breathless tale of bravery and battle. of white mans courage and red mans daring. Zane Grey has written one of his finest novels. The great western writer’s story of the buffalo hunters. and the passing of the great herds of buffalo. „The Thundering Herd” is the story of the buffalo and of their near extinction when hide hunters swarmed the plains killing them by the tens of thousands. and at the same time helping to eliminate the Indians by killing their food supply. Grounded in the author’s sense of western history. it shows in no uncertain terms how white men were debased by the wanton destruction of the herds.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


ISBN

9788301194031: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/o-filozofie-bac-sie-nie-musimy-barbara-skarga-31423u

Cena:


Demian

Autor: Hermann Hesse

Kolejny tom w nowej edycji klasycznych dzieł Hermana Hessego. Spragniony sensu życia Sinclair. znudzony iluzorycznością świata. w którym się wychował. wyrusza w fascynującą duchową podróż. Stawia pytania. które mają go doprowadzić do prawdziwego oświecenia. a w poszukiwaniu niełatwych odpowiedzi wspomaga go niezwykły przyjaciel – Max Demian. Ta pasjonująca opowieść o budowaniu własnej tożsamości pióra noblisty Hermana Hessego porusza kwestie o wymiarze tak uniwersalnym. że niezmiennie chwyta za serce zarówno dojrzewających. jak i dojrzałych czytelników na całym świecie.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 27psychologia wywierania wpływu i psychomanipulacji, budowa silnika samochodowego pdf, sluzace online, złączeni zemstą pdf doci, chemia nieorganiczna pdf, 50 twarzy greya książka pdf, dawid zgud, struktura społeczeństwa, wołanie w górach pdf, streszczenie ania z zielonego wzgórza, sodoma książka, organizacja wirtualna, małomiasteczkowy mp3 chomikuj, nieprzewidziany, nawyki warte miliony pdf, książka tamte dni tamte noce, bieguni pdf, krew olimpu, kapuściński cesarz pdf, bezbożnica, logiczne zagadki matematyczne, bracia maddox, charakterystyka oskara z lektury oskar i róża, strony z ebookami, molicka bajki terapeutyczne…