Furia

Autor: Michał Larek

WSZYSCY MAJĄ SWOJE WEWNĘTRZNE DEMONY. NIEKTÓRZY TRACĄ NAD NIMI KONTROLĘ.

Zimny poniedziałek. październik 1992 roku. W lesie zostają odnalezione zwłoki atrakcyjnie ubranej kobiety. Randka? Gwałt? Prostytucja? 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej mają trudne zadanie. Zeznania świadków są mętne. ktoś widział odjeżdżającego niebieskiego żuka. ktoś słyszał. że po okolicy kręcił się jakiś obcy. Sprawą zajmuje się Harry. legenda poznańskiej policji. Komisarz ma słabość do alkoholu. pięknych kobiet i brudnych zagrywek podczas przesłuchań. Towarzyszy mu posterunkowa Katia Domagała. która właśnie zaczęła pracę w Wydziale Kryminalnym. Przypuszczenia prowadzą ich do mężczyzny skazanego w przeszłości za gwałt. Niestety. nie zdążą z nim porozmawiać… 

Pojawiają się nowe ofiary – każdą z kobie

33.5: https://woblink.com/ebook/lawa-przysieglych-john-grisham-pawel-korombel-31183u

Cena:


Odzyskać utracone

Autor: Katarzyna Kołczewska

Białystok 1950 rok. Miranda. córka przedwojennego oficera Wojska Polskiego. wraca z zesłania po dziesięciu latach katorżniczej pracy na dalekiej Syberii. Przez cały ten czas marzyła o domu. rodzinie. dawnym życiu. Tylko że tego dawnego życia już nie ma; nie ma tamtego domu ani tamtej rodziny i przyjaciół. a przedwojenny Białystok przestał istnieć. Ukochany ojciec dziewczyny nie żyje i nikt z bliskich nie chce o nim rozmawiać. jakby wszyscy nagle zapomnieli. że w ogóle był. Każdy jest zajęty własnymi sprawami i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości.
Doskonale daje sobie z tym radę matka Mirandy. Maria prowadzi podejrzane interesy. handluje czym się da. potrafi wszystko załatwić i na wszystkim zarobić. Dziewczyna nie może jej darować sprzeniewierzenia się dawnym. przedwojennym zasadom. uważa ją za winną całego zła. jakie dotknęło ich rodzinę. W dodatku Maria całkowicie usunęła z pamięci zmarłego męża. nawet wróciła do panieńskiego nazwiska.
Między matką a córką narasta coraz większe napięcie… Czy obu tak ciężko doświadczonym przez los kobietom uda się wyjaśnić fałsz i nieporozumienia nagromadzone przez ten trudny czas?

Inspirowana wspomnieniami rodziny autorki i opowieściami mieszkańców Białegostoku historia o trudnych latach wojny i niełatwych czasach powojennych. o dramatycznych decyzjach. konieczności dokonywania wyborów. walce o przetrwanie i tragicznych skutkach podejmowanych działań.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


ISBN

9788301193997: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/srodowiska-programowania-robotow-jaroslaw-panasiuk-wojciech-kaczmarek-31426u

Cena: Wojciech Kaczmarek


ISBN

9788324050178: Wydawnictwo

Format

27.99: https://woblink.com/ebook/jankeski-fajter-aura-xilonen-31290u

Cena:


Z kresów połabskich

Autor: Jan Grzegorzewski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Z kresów połabskich: „Drogą handlową nadreńską. prowadzącą przez Turyngię do Moguncji. jechał na ośle św. Sturmiusz. apostoł Germanii. Było to w 736 r. Zbliżywszy się do przeprawy przez rzekę Fuldę. spotkał on wielką ilość Słowian. kąpiących się i pływających w rzece. „Na widok takiej mnogości ludzi nagich – powiada biograf tego apostoła – osioł. na którym siedział mąż Boży. zadrżał z przestrachu. a woń od nich przejęła grozą samego apostoła. Oni zaś. jako poganie. jęli urągać słudze Pańskiemu i zamierzali nawet nań uderzyć. lecz ręka Boska wstrzymała ich… To współczesne świadectwo jest bardzo ważne i wiarygodne. Stwie

39: https://woblink.com/ebook/sledzenie-poczatku-narodow-slowianskich-wawrzyniec-sawicki-31618u

Cena:nawiedzony dom joanna chmielewska, pierwsze prawo abercrombie, testy z przyrody klasa 4 do wydrukowania, zagrożenia cyberprzestrzeni, małe trolle i duża powódź pdf, maile biznesowe po angielsku, fińskie dzieci uczą się najlepiej, emma darcy, polonia italia, idźcie, grzegorz bartosz, wyprawa błazna, słownik pedagogiczny kupisiewicz pdf, latarnia z kiss river, katarzyna kuligowska, the war z, rumień obrączkowaty brzeżny…