Mój czołg

Autor: Horvath Viktor

Rok 1968

 

Breżniew. Kádár. Żiwkow. Ulbricht i Gomułka tworzą plan najazdu wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. a ich burzliwe rozmowy tłumaczy poczciwy. choć niezbyt rozgarnięty młody podporucznik. Choć nie rozumie nic a nic z politycznych intryg. żyje wiarą w komunizm. a w wolnym czasie rozgrywa bitwy plastikowych żołnierzyków i koresponduje z narzeczoną. którą z lękiem pyta. czy w kontrrewolucyjnej Czechosłowacji wprowadzono już seks.

 

Viktor Horváth dopisuje kolejny rozdział do tradycji „dobrego wojaka”. który rozśmiesza i jednocześnie obnaża absurdy systemu. wielkiej historii i polityki. Autor pozostaje przy tym czuły na niuanse relacji węgiersko-słowackich – wystarczy wspomnieć. że bohater zapytany o narodowość odpowiada. że jest „Węgrem. To znaczy Czecho

:

Cena:


ISBN

9788381470841: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/opowiesc-o-rzeczce-rwacej-pachnacej-i-dolince-szczesciem-plynacej-joanna-kopplinger-grzegorz-mostowicz-gerszt-140286u

Cena: Grzegorz Mostowicz-Gersztdamian grabowski, magdalena perkowska, dziura w bucie, druk 4d, zabierz mnie do domu, www.wydawnictwoamber.pl, automatyzacja procesów produkcyjnych pdf, doktryna szoku naomi klein, olga tokarczuk opowiadania, powtórka z fizyki do egzaminu gimnazjalnego, halogenowanie alkanów, hardware hacker, biomedyczne podstawy kształcenia i wychowania pdf, białe kruki, juliana stone, scrum pdf, system polityczny unii europejskiej…