Przesmyk Suwalski kluczem dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej

Autor: Paweł Soroka

Według dowództwa armii USA najbardziej newralgicznym miejscem jest obecnie Przesmyk Suwalski. który staje się punktem o znaczeniu strategicznym.Ten wąski pas terenu o długości około stu kilometrów jest wyjątkowo ważny z dwóch powodów. Po pierwsze. to połącznie państw bałtyckich z pozostałymi krajami NATO. po drugie. okolice Suwałk. Augustowa i Sejn oddzielają obwód kaliningradzki od Białorusi. Jego aneksja przez wojska rosyjskie oznaczałaby całkowite odcięcie krajów bałtyckich od sojuszników. Tak więc istnieje realna groźba zaistnienia nowego konfliktu zbrojnego. Problem ten rozważają autorzy artykułów w niniejszej monografii.

Wydawnictwo: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach

Cena: 37


Miesięcznik ZNAK nr 757: Kochać. chronić. uprawiać

Autor: autor zbiorowy

Szacuje się. że co 20 min z powierzchni Ziemi znika jeden gatunek roślin lub zwierząt. często zanim jeszcze zdążyliśmy go poznać. Wymierają geny. gatunki oraz ekosystemy. a tym samym zanika bioróżnorodność. która odgrywa tak istotną rolę w utrzymaniu równowagi życia na zamieszkiwanej przez nas wszystkich planecie. Czy da się pogodzić postęp technologiczny z ochroną środowiska? W jakim stopniu nasze decyzje żywieniowe wpływają na zróżnicowanie gatunków? Jak docenić bioróżnorodność w swoim najbliższym otoczeniu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 14.9


Preludium. Skalani grzechem

Autor: Konrad Morowski

Świat przepełniony korupcją. mordami i naiwnymi marzeniami. Miejsce w którym nikt nie jest bez winy. Życie. którego wartość odmierza jedynie potęga oraz zasobność sakwy.

Książka opowiada o losach bohaterów zamieszkujących miasto Dellan znajdujące się na terenach upadłego królestwa. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia kilku powiązanych lub niepowiązanych ze sobą bohaterów. ..Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to. że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy. Konrad Morowski. z rozmachem nakreślił wizję innej rzeczywistości. Główny bohater historii to Nevo – młody mężczyzna. uczeń mistrza Inkwizycji. Belhara. Poznajemy go już na samym początku i odtąd będziemy z nim przeżywać niecodzienne przygody. Ksią

34.8: https://woblink.com/ebook/smak-ciebie-kristen-proby-julia-wolin-gabriela-iwasyk-126911u

Cena:pan samochodzik i niesamowity dwór pdf, jak żyć długo i zdrowo pdf, andré aciman, cham niezbuntowany ebook, aleksandra kapała, jak wyobrażam sobie świat, śliwerski pedagogika pdf, latające ryby, szczęście diabła pdf, zwodniczy, mechanika ogólna statyka, zachowanie organizacyjne, książki do nauki programowania, zęby tygrysa, dieta sirtuinowa pdf, worms 4: totalna rozwałka, anachronizmy, posze, pomnik cesarzowej achai tom 3 audiobook chomikuj, przestępczość zorganizowana pdf, na odwrut…