„Już nie zapomnisz mnie”

Autor: Ryszard Wolański

Biografia Henryka Warsa (właściwie Henryka Warszawskiego. po wojnie Henry’ego Varsa). jednego z największych polskich twórców muzyki filmowej okresu międzywojennego. Jego piosenki śpiewały ówczesne gwiazdy ekranu. m.in. panie: Loda Halama. Hanka Ordonówna. Tola Mankiewiczówna. Zula Pogorzelska. oraz panowie: Eugeniusz Bodo. Andrzej Bogucki. Adolf Dymsza i Aleksander Żabczyński. Podczas II wojny światowej prowadził The Polish Parade – polski teatr rewiowy. utworzony przy armii gen. Władysława Andersa. z którym przeszedł cały szlak bojowy II Korpusu. Zdemobilizowany we Włoszech w 1947 r. wyjechał do USA. Skomponował tam muzykę do kilkudziesięciu filmów kinowych i telewizyjnych. realizowanych przez Columbię. Universal Picture. Warner Brothers. United Artists. 20th Century Fox i Metro-Goldwyn-Mayer. Największą sławę przyniosła mu muzyka do nakręconego w 1963 r. filmu Flipper (wyświetlanego w Polsce pod tytułem Mój przyjaciel delfin). Popularność jego muzyki zaowocowała wieloma kontaktami towarzyskimi i artystycznymi. Poznał Henry’ego Manciniego. zaprzyjaźnił się z Polą Negri. jego piosenki śpiewali Bing Crosby. Jimmie Rodgers. Doris Day. Brenda Lee i Mel Thorme. a Over and Over and Over w wykonaniu Margaret Witting stała się w USA wielkim przebojem lat 60. W 1967 r. odwiedził Warszawę. Jest także kompozytorem muzyki symfonicznej i licznych utworów kameralnych.

Równolegle z premierą e-booka – choć niezależnie od niego – ukazał się w „Złotej Kolekcji” wytwórni Pomaton dwupłytowy album CD z przebojami Henryka Warsa pt. „Miłość ci wszystko wybaczy”/„Jak za dawnych lat”. Zawiera 39 największych przebojów kompozytora w postaci przedwojennych oryginałów (śpiewanych m.in. przez Eugeniusza Bodo. Tadeusza Faliszewskiego czy Adama Astona) i powojennych coverów (w wykonaniu m.in. Ireny Santor. Anny Dereszowskiej czy Andrzeja Zauchy). Płytę opracował dla wytwórni autor naszej książki. Ryszard Wolański.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 29.9


1

:

:

Cena:


Powrót do Palermo

Autor: Kate Hewitt

Sierra Rocci miała poślubić Marca Ferrantiego. Rodzice wybrali go dla niej na męża. a ona się zgodziła. by uciec od despotycznego ojca. Jednak w przeddzień ślubu nabrała wątpliwości. czy u boku Marca nie czeka jej podobny los. i uciekła. Wraca do Palermo po siedmiu latach. Uświadamia sobie. że źle oceniła Marca. ale teraz on już nie chce mieć z nią nic wspólnego…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99ibuk libra zut, lekkomyślna siostra, angielski krok po kroku pdf, knight poradnik, rogue pdf, publio opinie, zofia wichłacz w ciąży, lektura szatan z siódmej klasy, prokurator książka pdf, gwiazdka z nieba pdf, książki na ebook, dellfina dellert, epub to mobi kindle, głód knut hamsun, dzikie serce tęsknoty męskiej duszy pdf, książki w pdf, upadek zachodniej cywilizacji, tomka mackiewicza, wydawnictwo edipresse książki, on się boi…