Moja europejska rodzina

Autor: Karin Bojs

Karin Bojs dorastała w małej. niepełnej rodzinie. co niezwykle silnie odczuła w dniu pogrzebu matki. Aby ukoić ból po stracie. postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i swoich korzeniach. Wykorzystała w tym celu możliwości. jakie daje nowoczesna genetyka.

Zagłębiła się w genealogię swojej rodziny na wiele pokoleń wstecz. Dzięki archiwom oraz badaniom genetycznym prześledziła dzieje swojej rodziny zarówno w okresie historycznym. jak i przedhistorycznym. Odkryła nie tylko wiele informacji o swych przodkach. lecz również to. że prawie wszyscy ludzie są ze sobą w jakimś stopniu spokrewnieni.

W badaniach pomagali jej liczni naukowcy: genetycy i antropolodzy.

W swojej książce Karin Bojs zabiera czytelnika w fascynującą podróż po Europie w czasie i w przestrzeni. Przemie

Wydawnictwo: MG

Cena: 19.9


Prawo przedsiębiorców. Przewodnik po zmianach przepisów

Autor: Dominik Majewski

Prezentujemy Państwu jedyną na rynku publikację. w której przedstawiono szczegółowe porównanie przepisów ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej z nowymi przepisami. tworzącymi łącznie tzw. Konstytucję Biznesu. które są zawarte w:

● ustawie z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy;

● ustawie z 6 marca 2018 r. o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Przygotowaliśmy ją z myślą o

:

Cena:


Perfekcyjna śmierć

Autor: Helen Fields

Psychopatyczny morderca znajduje perfekcyjne narzędzie zbrodni…
Czy zdoła nim zadać perfekcyjną śmierć?…

Na wzgórzu w parku zamarza naga dziewczyna.
Szefowa fundacji charytatywnej umiera na tajemniczą chorobę.
Inspektor Luc Callanach i świeżo awansowana nadinspektor Ava Turner nie wiedzą jeszcze. że w Edynburgu grasuje seryjny morderca.
Pozbawia swoje ofiary życia w najzimniejszy. najbardziej okrutny sposób. Umierają powolną. bolesną śmiercią.
Ava i Luc zmagają się z własnymi problemami. a teraz muszą rozwiązać najtrudniejszą sprawę w swojej karierze: zbrodni pozornie bez motywu. Lecz wkrótce odkryją powód. dla którego morderca zabija – tak szokujący. że przekracza wszystko. z czym spotkali się do tej pory…

W: https://woblink.com/ebook/bocko-barbara-rejek-126904u

Cena:


Getto warszawskie

Autor: Jacek Leociak

Getta warszawskiego nie ma. Możemy wprawdzie dostrzec okruchy jego murów czy fragmenty bruku ulicznego. ale w swej istocie ta część miasta. warszawska dzielnica zamknięta. jest przed nami zakryta: ziemią. asfaltem. fundamentami nowych domów i niepamięcią. Jedynym obszarem. gdzie można jeszcze odnaleźć mieszkańców getta wraz z ich domami i ulicami. z ich życiem. cierpieniem i śmiercią. jest miejsce w naszej pamięci.

Przewodnik oprowadza po mieście nieistniejącym. Jest ono zbudowane z wielu indywidualnych zapisów. świadectw i dokumentów. Na ich podstawie autorzy odtwarzają topografię getta. ówczesne realia i atmosferę tamtych miejsc i dni.

Ze wstępu do drugiego wydania

Książka Getto war

25: https://woblink.com/ebook/umierac-tez-trzeba-umiec-barbara-engelking-mietek-pachter-125675u

Cena: Mietek Pachter


Tyleśmy już przeszli … Dziennik pisany w bunkrze (Żółkiew 1942-1944)

Autor: Clara Kramer

Clara Kramer urodziła się w 1927 r. w Żółkwi jako Klara Schwarz. Była pierwszym dzieckiem Salki z domu Reitzfeld (1904–1959) i Meira (Majera) Schwarza (1886– 1959); w 1928 r. na świat przyszła jej młodsza siostra. Mania. Rodzina mieszkała w mieście od zawsze. Dziadek ze strony matki Szymon Reitzfeld (zm. 1941) był wraz z mieszkającymi w sąsiedztwie rodzinami Patrontaschów i Mehlmanów właścicielem tłoczni oleju. zwanej potocznie olejarnią. którą zarządzał Meir Schwarz. Historii życia autorki dziennika nie sposób opisać inaczej. jak na tle historii jej miasta rodzinnego i jego społeczności żydowskiej. Żółkiew leżała przed wojną w województwie lwowskim Drugiej Rzeczypospolitej i była dość typowym galicyjskim miasteczkiem

:

Cena:dziennikarz sportowy, islam na bałkanach, apokryf juliana, chico xavier książki, książka 365 dni pdf, ksiazka pdf, snajper na froncie wschodnim pdf, psychologia kliniczna cierpiałkowska pdf chomikuj, pętla na szyi, miłość i odpowiedzialność, wycinanki 3d, pletnia, ebook online, sawicki histologia, jak przejść lego marvel super heroes, krystyna mirek jabłoniowy sad, pilot ci tego nie powie chomikuj…