Cztery łabędzie

Autor: Winston Graham

Szósta część sagi rodu Poldarków

Kornwalia. 1795–1797.

Z pozoru wydaje się. że Ross Poldark – obecnie uważany za kogoś w rodzaju bohatera wojennego – może spokojnie cieszyć się zdobytym z trudem bogactwem. lecz nagle staje przed nim nowy dylemat. W jego żonie Demelzie zakochuje się młody oficer marynarki wojennej.

Cztery kobiety. których życie jest związane z życiem Rossa – cztery łabędzie – stają w obliczu kryzysu. Dla żony Rossa. Demelzy. dla jego młodzieńczej miłości Elizabeth. dla Caroline. która niedawno poślubiła jego przyjaciela. oraz dla nieszczęśliwej Morwenny Chynoweth nadchodzi czas niepokojów i konfliktów.

Niezrównany Winston Graham […] wszystko. co najlepsze. i jeszcze więcej.

„The Guardian”

Winston Graham jest autorem czterdziestu powieści. między innymi The Walking Stick. Angell. Pearl and Little God. Stephanie oraz Tremor. Jego książki przełożono na wiele języków. a głośna saga rodu Poldarków stała się kanwą dwóch seriali telewizyjnych emitowanych w dwudziestu czterech krajach. Na podstawie ósmej części cyklu o Poldarkach. The Stranger of the Sea. powstał dwugodzinny film telewizyjny. Pięcioodcinkowy serial oparty na wczesnej powieści The Forgotten Story zdobył srebrny medal na Nowojorskim Festiwalu Filmowym. Sześć książek pisarza zaadaptowano na potrzeby kina; najbardziej znana ekranizacja to Marnie w reżyserii Alfreda Hitchcocka. Winston Graham był członkiem Królewskiego Towarzystwa Literackiego i w 1983 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Zmarł w lipcu 2003 roku.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788363316013: Wydawnictwo

Format

26.15: https://woblink.com/ebook/city-2-antologia-polskich-opowiadan-grozy-praca-zbiorowa-bartlomiej-paszylk-30356u

Cena:


Moja wizja

Autor: Agata Młynarska

Miała być kimś innym. „Telewizja? O nie!” – usłyszała. gdy w rodzinnym domu ojciec odebrał telefon z propozycją. by Agata Młynarska zadebiutowała przed kamerą. Plan był inny – matura. a potem studia. najlepiej polonistyka. Prawie została nauczycielką.  ale dogoniło ja przeznaczenie. Choć biegło zakosami. Wzięła udział w konkursie na prezenterów i została finalistką. ale pracy nie dostała. nie miała jeszcze skończonych studiów. Zadebiutowała w nowym dzienniku. ale program szybko zdjęto z anteny. Została prezenterką Dwójki. ale ktoś postanowił skreślić ją z grafika dyżurów… Jej droga to przebijanie się. przez „ale”.

Samodzielność i niezależność? Tak. Jednak w tyle głowy wciąż wpływ znanego ojca i rodzinnych zasad. Telewizyjna „niepodległość”? Tak. ale w granicach wyznaczonych przez charyzmatyczną szefową Ninę Terentiew. Kariera w Polsacie? Bez wątpienia. Jednak tęsknota za byciem na wizji. prowadzeniem własnego programu. Ciągle coś. co trzeba przewalczyć. udowodnić.

Moja wizja to zapis tej drogi i dowód. że Agata to przypadek szczególny.  Brała udział w tworzeniu telewizji. która po roku 1989 rodziła się na nowo w wolnej Polsce. Z Jurkiem Owsiakiem współtworzyła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. uczestniczyła w telewizyjnych rewolucjach – powstaniu pasma „śniadaniowego” i wprowadzeniu na antenę spektakularnych show. Prowadziła największe telewizyjne koncerty i gale. uczyła się od mistrzów. Po uszy zanurzyła się w telewizyjnej pracy na Woronicza. zna życie. które kipiało w redakcjach. ale także na korytarzach i w przystudyjnych bufetach. Na wizji przeżywała wzloty i katastrofy. Miała pomysł na to. jak nie być sztywną „panią z telewizji” i własny przepis na wykorzystanie popularności. Pomagała innym. udowadniając. że telewizja ma nie tylko misję. ale także serce.

Ze wszystkich nagród na świecie najbardziej ceni sobie Order Uśmiechu. który przyznały jej dzieci.

To książka o niej – dziennikarce. spełnionej kobiecie. Która – jak twierdzi – najlepsze lata przeżywa teraz. Ale to przede wszystkim książka o telewizji.  jej kulisach i  ludziach ją tworzących. Szczerość musi mieć klasę. „Dziennikarz to nie ksiądz. a wywiad to nie spowiedź” – pada w tekście. I ta zasada obowiązuje.

Partnerką w rozmowie z Agatą jest Agnieszka Litorowicz-Siegert. Doświadczona dziennikarka – od lat w miesięczniku „Twój STYL”. Ale także przyjaciółka Agaty. osoba o podobnej energii. Dzięki temu klimat książki jest wyjątkowy – to więcej niż wywiad-rzeka. To głęboka rozmowa o życiu. Raz zabawna. raz poważna. W każdym momencie prawdziwa.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 30.9łukasz kwadrans, doktorzy segal, freedisc książki romanse, fabryka słów karty, biblioteka ebook, jakub polit, sexs dziewczyny, statyka mechanika, podstawowe pojęcia marketingu, zapach prawdy, sekrety przodków, antoni sygietyński, olo kajak, wspomnienia prostytutek, dziewczyna z zielonym szmaragdem, zbigniew bauer, dostojewski idiota, katy evans magnat, andrzej łuczeńczyk, rosiński transport…