Otulone ciemnością

Autor: Hanna Greń

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM

Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury.

Komisarz Benita Herrera. po raz pierwszy w swojej karierze. staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety. a ze względu na charakterystyczne ułożenie zwłok. przestępca otrzymuje przydomek Całunnik.

W wyniku śledztwa Benita odkrywa. że wszystkie ofiary łączy jedna rzecz – znajomość z niejakim Aleksandrem Podżorskim. dobrze znanym w kręgach cieszyńskiej i wiślańskiej policji jako eksgangster. Nie ulega wątpliwości. że jest on w jakiś sposób powiązany ze sprawą Całunnika. Choć były przestępca natychmiast trafia na celownik pani komisarz. wszystko wskazuje na to. że nie mógł on popełnić żadnego z morderstw. A może to tylko zauroczenie zaciemnia osąd Benity?

Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły. Konrada Procnera. który miał już wcześniej do czynienia z seryjnymi zabójcami. Czy wspólnymi siłami. z pomocą przyjaciół. uda im się schwytać szaleńca. zanim ten zakończy swoją „świętą misję”?

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


Pan Karol

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Jest to jedna z powieści. które w młodości autora wylęgły się. więcej z marzeń o świecie. niż z postrzeżeń nad światem. Przebiegając ulice Wilna wieczorem. gdy padał mrok nocny. wpatrywał się ciekawie w przesuwające postacie. starał się odgadnąć dokąd. po co. z jaką myślą dążyły? Nieraz gonił za posępną twarzą. pod którą brwią nawisłą szukał dziwacznej powieści. Wróciwszy potem do samotnego mieszkania rozplatał swoje marzenia. rozrzucał je. i wił z nich powieści tak dziwaczne. jak postacie sunące się po ulicy o zmroku. jak myśl młodego. gdy ją co daleko od świata rzeczywistego uniesie. Tak się urodził i Pan Karol. ze światła w oknach na Skopówce. z przechadzki na Antokol. 

‚Darujcie surowsi czytelnicy. rozbujanej młodej fantazij; starszy i chłodniejszy. proszę was o

34.9: https://woblink.com/ebook/jan-walc-biografia-opozycjonisty-jan-olaszek-135267u

Cena:marek pawlak, michal balucki, kazuo ishiguro okruchy dnia, pyrzanowski, adam ziółkowski historia powszechna starożytność, polscy autorzy chomikuj, kiedy chodziłem z julką maj, bogusław nierenberg, audiobooki do pobrania za darmo, katarzyna surmiak domańska, kalosze szczęścia, pisarz mróz, poprawność polityczna po angielsku, emergency 4 poradnik, jarosz normy, kawa z bogiem, konstrukcje geometryczne klasa 6, książka uprowadzona, wprowadzenie do muzykoterapii, instruktaz stanowiskowy, naturaliści, kobiety w literaturze, toca gra, duch z arabskich baśni…