Demokracja izraelska

Autor: Łukasz Tomasz Sroka

Minęło 70 lat od odczytania Deklaracji niepodległości przez Dawida Ben Guriona. chyba najważniejszego z „ojców założycieli” izraelskiej państwowości. Ten jubileusz oraz ważne zmiany zachodzące obecnie na Bliskim Wschodzie stały się impulsem do powstania książki. która jest próbą stworzenia całościowego opisu funkcjonowania demokracji w Izraelu. zarówno na poziomie instytucji państwowych. jak i społeczeństwa. Demokracja izraelska przybliża nieoczywistą relację pomiędzy żydowskim a demokratycznym charakterem państwa. pomiędzy jego wyjątkowością a cechami wspólnymi z demokracjami europejskimi. Pokazuje także bolesne rozdarcie między wysiłkiem podtrzymania wartości liberalnych a koniecznością neutralizacji zagrożeń dla bezpieczeństwa w blisko

39: https://woblink.com/ebook/agresja-mlodziezy-i-odrzucenie-rowiesnicze-bronislaw-urban-140308u

Cena:


Gniazda UFO

Autor: Damian Trela

„Gniazda UFO” – to przełomowa praca w kwestii poznania tajemnicy kręgów i piktogramów zbożowych. W książce został dogłębnie przedstawiony problem i synteza zjawiska w zupełnie innym świetle niż powszechnie się to przyjmuje. Autor prezentuje ciekawą faktologię. zwracając uwagę na anomalny wymiar kręgów zbożowych. Dowodzi. że fenomen ten towarzyszy człowiekowi od wieków. W swojej analizie zjawiska autor skupia się m.in. na symbolice kręgów zbożowych i ich mistycznym wpływie na ludzką świadomość. ..Gniazda UFO” to fascynująca lektura i próba odpowiedzi na pytanie. czym są kręgi zbożowe i ..kto” stoi za ich powstawaniem.

 

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 35anna ogonowska, człowiek w teatrze życia codziennego pdf, ćwiczenia ignacjańskie, mit tebański pdf, filip kotler, analiza dyskursu medialnego, zdobyć koronę opowieść o jerzym kukuczce pdf, kosmitka, szkice kobiet, dorota jankowska, armoryka, icewind dale 2 poradnik, sherlock holmes pdf, jan wacław machajski, biesy dostojewski, 4 głowy, arsen lupin, sarina bowen, tropy wiodą przez prerię, kodeks pracy 2018, egzamin ósmoklasisty język polski testy pdf…