W innych wymiarach

Autor: Joanna Piłatowicz

„W innych wymiarach” Joanny Piłatowicz Bogaty. zróżnicowany zbiór opowiadań z gatunku fantasy.

Autorka doskonale wykorzystuje fantastyczną przestrzeń. by odnieść się do tematyki. która z pewnością nie jest nam obca. Problematyka poruszana dzięki obrazowym metaforom odnosi się do rzeczywistych. egzystencjalnych problemów. dlatego w każdym utworze znajdziemy cenną wskazówkę. czy inspirację. W opowiadaniach możemy zetknąć się z wieloma interesującymi kwestiami jak: wiara w przeznaczenie. wyższość własnej filozofii. złożoność ludzkiej psychiki. relacje międzyludzkie. więzi z otaczającym światem. czy reinkarnacja.

Książka napisana została z ogromną lekkością. jej celem jest rozbawienie czytelnika. wywoływanie dobrego samopoczucia i ins

:

Cena:


Projektowanie elementów maszyn z wykorzystaniem programu Autodesk Inventor

Autor: Paweł Płuciennik

Niniejsza publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów uczelni technicznych przystępujących do projektowania i obliczeń reduktorów.

Dzięki niej bez trudu opracują projekt przekładni zębatej na studiach inżynierskich oraz fragmentu układu napędowego na studiach drugiego stopnia. Zawarte w książce przykłady dotyczą projektowania i obliczeń rzeczywistych. najczęściej występujących w budowie maszyn. elementów przekładni.

Książka jest kontynuacją serii publikacji Autora ułatwiających wykonanie obliczeń projektowych przy użyciu programu Autodesk Inventor. Jest swoistym przewodnikiem po funkcjach programu pomocnych przy projektowaniu skomplikowanych części

15.9: https://woblink.com/ebook/sw-monika-ideal-matki-chrzescijanki-frances-alice-forbes-28564u

Cena:


Bydło domowe – hodowla i użytkowanie

Autor: Piotr Guliński

Kompendium wiedzy z zakresu hodowli i użytkowania bydła. najliczniejszego i najważniejszego gatunku zwierząt gospodarskich użytkowanych przez człowieka.

Zaproponowany przez autora podręcznika układ i dobór tematyki odpowiada występującym w praktyce problemom związanym z produkcją mleka. W podręczniku przedstawiono najnowsze informacje dotyczących osiągnięć naukowych z zakresu omawianej problematyki. Tekst uatrakcyjniają tabele. fotografie. wykresy. które w sposób istotny podnoszą atrakcyjność i przystępność omawianych kwestii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 99


ZMIANY PRAWA 2017 plusy i minusy

Autor: Jakub Rychlik

Plusy i minusy zmian w podatkach wprowadzanych w 2017 r.. to publikacja zawierająca przegląd zmian w przepisach podatkowych wprowadzanych w 2017 r. Zawiera krótkie opisy 25 zmian wprowadzonych w podatkach dochodowych (PIT i CIT) oraz w ustawie o VAT. Każda zmiana zawiera ocenę wprowadzonej regulacji. Ocena wskazuje m.in. korzyści lub zagrożenia. które powstają w związku z wejściem w życie nowych przepisów.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia

Autor: Krystyna Cierniak-Morgenstern

Wielka miłość. artystyczny świat i portret wybitnego reżysera

Opowieść żony Janusza Kuby Morgensterna

Och. jak bym chciała wrócić do tamtych lat. Wiele bym dała. żeby tylko móc przeżyć to wszystko od początku… (fragment książki)

Zaczęło się jak w kinie. Ona —  studentka Akademii Sztuk Pięknych; On —  początkujący filmowiec. Janusz Kuba Morgenstern po raz pierwszy zobaczył ją przez okno tramwaju. Krystyna dostrzegła go nieco później. gdy jako asystent reżysera. w poszukiwaniu pięknej nieznajomej. trafił do ASP. Scena niemalże jak w Romeo i Julii — Ona stoi na schodach. On (oniemiały) obserwuje ją z dołu; powoli zbliżają się do siebie. Ale to nie PRL-owska wersja dramatu wszech czasów: zamiast tragedii — przeszło pięćdziesiąt lat wspólnego. pasjonującego życia.

Zwykle Krystyna Cierniak-Morgenstern stała na drugim planie. Dla męża zrezygnowała z kariery — tkania artystycznych gobelinów i  aktorskich epizodów w międzynarodowych produkcjach filmowych.

Była obok niego gdy debiutował filmem Do widzenia. do jutra. razem z nim dzieliła radość z sukcesów Stawki większej niż życie. Polskich dróg. Jowity. Żółtego szalika czy Mniejszego zła. To jej podziękował. gdy odbierał Platynowe Lwy za całokształt twórczości.  

Nasz film. Sceny z życia z Kubą to piękna opowieść o przemijaniu. miłości i życiowej pasji. w której głos zabiera również sam Morgenstern. Pełen anegdot i fotografii barwny portret artystycznego środowiska oraz kulturalnego pokolenia mistrzów. ze Zbigniewem Cybulskim. Romanem Polańskim. Tadeuszem Konwickim. Gustawem Holoubkiem i  Stanisławem Dygatem na czele. Jednak nade wszystko – to intymna opowieść muzy o jej artyście.

Kiedyś. jak już był chory. bardzo słaby. powiedział. że strasznie się martwi o mnie. jak go nie będzie. „Dlatego musisz być zawsze — odpowiedziałam mu wtedy. — Bo jak nie będzie ciebie. to kto się będzie mną opiekował?!”. A on na to: „Ja”. I mam wrażenie. że rzeczywiście tak jest. Że on się mną opiekuje. (fragment książki)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28libra skawina, przewieszenie audiobook, niespodziewany gość, czasy język niemiecki, pilipiuk raport z północy, agnieszka jucewicz, eagle elite, książka hobbit, studium przypadku pielęgniarstwo, w piwnicznej izbie, darmowe ebook, książki online pdf, mikrowyprawy w wielkim mieście, upadek komunizmu w polsce krótko, zawód: szpieg…