Narcyz i Złotousty

Autor: Hermann Hesse

Narcyz i Złotousty to niesamowita historia przyjaźni ascetycznego mnicha z bezdomnym rzeźbiarzem. Narcyz reprezentuje świat duchowości. uważa. że równowagę wewnętrzną można osiągnąć tylko w klasztorze. gdzie zapomina się o istnieniu świata na zewnątrz. Przeciwnego zdania jest Złotousty. który powraca do klasztoru po tym. jak uciekł z niego wiele lat wcześniej. a podczas wędrówki po świecie doświadczył wiele smutków i radości. a natchnieniem dla jego twórczości były przygody miłosne.

Przeniesienie akcji książki do średniowiecza umożliwia autorowi przekazanie czytelnikowi pewnej prawdy – losy bohaterów stają się bowiem punktem wyjścia do ukazania odwiecznego konfliktu duchowości ze zmysłowością oraz poszukiwania osobistej drogi do szczęścia każdego człowieka.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


SEKRETNA WOJNA 3. Z dziejów kontrwywiadu II RP (1914) 1918-1945 (1948)

:

Sięgając po kolejny tom Sekretnej wojny. Z dziejów kontrwywiadu II RP…. mamy okazję prześledzić aktualny stan badań nad historią polskich służb specjalnych. upowszechnić wiedzę na temat ich dokonań. ale także zapoznać się z niektórymi problemami. przed jakimi stały nasze służby w okresie międzywojennym. m.in. zamachami na ministrów i prezydentów. zamachami na obiekty wojskowe i gmachy użyteczności publicznej. szpiegostwem i dywersją ze strony naszych sąsiadów. nie tylko Niemiec i ZSRS. lecz także ze strony mniejszości narodowych mieszkających na terytorium II RP.

Musiało upłynąć kilkadziesiąt lat. by można było zająć się tą problematyką bez ingerencji cenzury. Trudno więc się dziwić. że działalność Oddziału II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. kontrwywiadu cywilnego czy Korpusu Ochrony Pogranicza wciąż przyciąga uwagę nie tylko historyków.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 40


Komunikacja międzykulturowa w biznesie

Autor: Grażyna Rosa

Umiędzynarodowienie działalności polskich firm powoduje konieczność poznawania odmiennych kultur i zwyczajów panujących w biznesie. Zróżnicowanie kulturowe jest przyczyną trudności w komunikacji. Współpraca z osobami zachowującymi się w inny sposób. problemy z komunikacją werbalną i niewerbalną mogą powodować dyskomfort. poczucie wyobcowania. a nawet niepowodzenie przedsięwzięcia biznesowego. Zrozumienie innej kultury jest zadaniem bardzo trudnym. Należy wyzbyć się własnych przyzwyczajeń. nawyków i paradygmatów. aby z pełną otwartością przyjąć inne. nieznane wcześniej zachowanie drugiej osoby. Jednym z elementów. które mogą pomóc menedżerom w pokonaniu bariery kulturowej. jest zebrana przez Autorów wiedza o zachowaniach innych narodowości.

W:

Cena:queen of the ring drama pl, pape satan aleppe, elżbieta cherezińska płomienna korona, słownik polsko ukrainski, mariusz rosik, alvin schwartz, małgorzata tusk romans, bieguny wzrostu, cechy produktu turystycznego, aktywność gospodarcza, bralczyk język na sprzedaż pdf, miłość i odpowiedzialność, jaster stanisław, angielski w podrozy, naklejkomania opinie, topr ksiazka, krzyżówki przyrodnicze, dr jan paradowski, rymowanki dla dzieci, mowa zależna angielski ćwiczenia pdf, fibak chirurgia, rasputin vladimir putin, seks kobiety z kobieta, wat smierc…