Najciekawsze orzeczenia Sądu Najwyższego z 2018 r. z komentarzem

Autor: dr Aneta Olędzka

Publikacja przedstawia najważniejsze orzeczenia Sądu Najwyższego wydane w 2018 r. Zawiera ich opis oraz wnioski i skutki jakie wprowadzają dla pracodawców. W publikacji zostały omówione wyroki dotyczące m.in.

– podlegania ubezpieczeniom społecznym.

– rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia.

– kary umownej w umowie o zakazie konkurencji.

– ryczałtów za noclegi w podróży służbowej.

– nierównego traktowania w zatrudnieniu.

Publikacja zawiera również wykaz pozostałych orzeczeń Sądu Najwyższego jakie zostały wydane w 2018 r.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 14.9


Z raju do piekła. Opowieść o małżeństwie i zdradzie

Autor: Jen Waite

Psychopaci to manipulatorzy. Osobnicy pozbawieni skrupułów. Niezdolni do skruchy.

A co. gdyby się okazało. że z jednym z nich stanęliście na ślubnym kobiercu? Że osoba. z którą związaliście swoje życie. nigdy tak naprawdę nie istniała? Gdyby to wam przydarzyło się to. co „przydarza się tylko innym”?

Jen kocha swojego męża Marco. Seksowny. zabawny. jest jej najlepszym przyjacielem. Jen czuje się przy nim jak prawdziwa księżniczka. Gdy na świat przychodzi ich dziecko. wydaje się. że cudowniej już być nie może. Trzy tygodnie później przez przypadek natrafia na mejl. którego nigdy miała nie przeczytać i który wywraca jej życie do góry nogami.

Marco zarzeka się. że to zwykłe nieporozumienie. a Jen rozpaczliwie próbuje odbudować zaufanie do męża. Odkrywa jednak tyle kłamstw i dowodów niewierności. że nie mieści jej się to w głowie. Zamiast cieszyć się macierzyństwem. zdezorientowana i udręczona. resztkami sił próbuje dojść do prawdy. Obsesyjnie stara się znaleźć jakiś niezbity dowód. że to. co ją łączyło z Marco. nie jest tylko urojeniem. że nie popadła w obłęd. Stopniowo jej uparte i żmudne poszukiwania przynoszą szokujące. ale – koniec końców – wyzwalające odkrycie: Marco to podręcznikowy psychopata.

Z raju do piekła to wstrząsająca i inspirująca opowieść o kobiecie. która znajduje w sobie zdumiewające pokłady siły. gdy wszystko. w co dotąd wierzyła. okazuje się ułudą.

Jen Waite mieszka z córką w Maine. Zamierza ukończyć studia. by zostać dyplomowanym psychiatrą i pomagać osobom pragnącym wydostać się z toksycznych związków.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 30.99


Inwentaryzacja w jednostkach sektora finansów publicznych

Autor: Izabela Motowilczuk

W publikacji na licznych przykładach podano wskazówki prawidłowego przeprowadzenia inwentaryzacji (obowiązkowych i doraźnych) – od zaplanowania. przez prowadzenie. po rozliczenie i zakończenie. Wskazano rozwiązania praktycznych problemów przeprowadzania inwentaryzacji za pomocą technik informatycznych. ze szczególnym uwzględnieniem technik przeprowadzania spisów z natury przy wykorzystaniu sczytywania danych zawartych w kodach paskowych i etykietach kodowanych elektromagnetycznie.

Okresową inwentaryzację wszystkich składników majątkowych musi przeprowadzić każda jednostka należąca do sektora finansów publicznych. Zaniechanie przeprowadzenia lub rozliczenia inwentaryzacji albo przeprowadzenie lub rozliczenie inwentaryzacji w sposób niezgodny

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


ISBN

9788380534513: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/ostroznie-z-miloscia-samantha-young-ewa-gorczynska-135623u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/140407/pdf

1:

:

Cena:


ISBN

9788375619669: Wydawnictwo

Format

54.9: https://woblink.com/ebook/e-marketing-grzegorz-mazurek-139051u

Cena:assassin’s creed oliver bowden, nowoczesne koncepcje zarządzania, king to pdf, beata szady, namiętność lauren kate, piotr skowron, krwawy kwiat, dr thomas levy, tylko dobre wiadomości, ksiazki zbojeckie, tereza bouckova, arabska wendeta, miłada jędrysik, małe eksperymenty ze szczęściem, prus opowiadania, małgorzata krakowiak, dziewczyny z dubaju, rozmówki po angielsku…