Dziecięce zabawy

Autor: Tomasz Mróz

Rok 1967 był pełen wstrząsających wydarzeń. Trzej jedenastoletni chłopcy zostali zamordowani w bestialski sposób przez sprawcę nazwanego „Wampirem z Kopalni”. który po ujęciu stwierdził jedynie. że zbrodnie były wynikiem pomyłki. nie tłumacząc głębiej motywów postępowania. Ciało czwartej. dorosłej ofiary wspomnianej przez „Wampira”zniknęło bez śladu. Po latach znowu grasuje w miasteczku seryjny morderca. usuwając ze świata ludzi. którzy w 1967 byli rówieśnikami zamordowanych. Kolejne zabójstwa są wzorowane na tych sprzed kilku dekad. Śledztwo wydaje się prowadzić donikąd. Ślady stają się zagmatwane. a w zdarzeniach nie można się doszukać logiki. Na horyzoncie zdarzeń pojawiają się również niespodziewanie dziwne postacie: milioner Bratkiewicz. który twierdzi. że jest synem zaginione

29.9: https://woblink.com/ebook/playboy-laurelin-paige-128182u

Cena:


ISBN

9788364927553: Wydawnictwo

Format

51: https://woblink.com/ebook/logistyka-wyzwaniem-przyszlosci-krystyna-kowalska-pawel-sobczak-128392u

Cena: Paweł Sobczak


Rozbrojeni

Autor: Anna Gavalda

Życie jest piękne. choć czasem bywa smutne. nijakie i monotonne…

Bohaterki i bohaterzy siedmiu opowiadań francuskiej mistrzyni prozy psychologicznej czują się samotni. opuszczeni. niekochani. gorsi. Dlatego zamykają się w sobie. topią smutki w barach. rozdrapują rany. Wszystko zmieniają przypadkowe spotkania. spontaniczne rozmowy. uzdrawiająca bliskość drugiego człowieka. Wtedy odsłaniają swoje słabości oraz znajdują siłę. aby zmierzyć się ze swoim życiem.

Te pełne delikatności i szczerości opowiadania odblokowują także coś w nas samych. Anna Gavalda opanowała do perfekcji efekt katharsis.

Gavalda ma niesłychany talent do dawkowania radości i smutku. Potrafi wycisnąć łzę z oczu czytelnika i równocześnie ją obetrzeć.

Lire

O czym opowiada ten chór głosów pod batutą autorki? O samotności i bólu. jaki niesie utrata. Także o magii spotkania i sile miłości.

Le Figaro

Czysta przyjemność czytania.

La Parisienne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.9


Śmieciowi ludzie

Autor: Meszko Tadeusz

Na wykopaliskach w Grecji Ann Laskowski odnajduje szkielet opisanego przez Homera w Odysei centaura Eurytiona. W Nowym Jorku podczas akcji Greenpeace „Uwolnij śmieci”. zostaje porwany pewien bezdomny. Na filmie wykonanym z drona widać. że z głowy jednego z porywaczy wyrastają rogi.

Terry Mykonos. były wojskowy. a obecnie pracownik organizacji charytatywnej „Lost in Life” zauważa. że nie jest to pierwsze zniknięcie jego podopiecznego. biorącego udział w programie medycznym „Pokaż nam swój kod. a damy ci zdrowie”. Postanawia przyjrzeć się bliżej tym przypadkom. W nieoficjalnym śledztwie pomagają mu przyjaciele: miłośniczka pływania i rocka symfonicznego Subira oraz miłośnik ekspresjonizmu niemieckiego – informatyk Federico.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena:sprawdzian z zegarów klasa 2 do druku, po godzinach ludka skrzydlewska pdf, nieboszczyk wędrowny, pedagogika śliwerski kwieciński pdf, probalistyka, rzuć palenie książka, bankowość elektroniczna książki, rynek książki w polsce 2017 pdf, brzytwa okchama, wiedźmin mobi, skrzydła ognia przebudzenie pełni, przepowiednie w makbecie, słownik obrazkowy angielski dla dzieci, jak pi, imperium burz pdf, ultra magazyn, mario puzo rodzina borgiów, wiktor osiatyński rehab…