Zranione różą

Autor: Dorn Damian

Stygmaty – pojawiające się na ciele wybranych ludzi obrażenia. nawiązujące wprost do ran. które Chrystusowi zadano na krzyżu – od lat fascynują zarówno ludzi głęboko wierzących. dopatrujących się w nich szczególnej Bożej interwencji. jak i poszukiwaczy wszelkich zjawisk nadprzyrodzonych. 

Autor tej porywającej książki zachęca czytelnika do spojrzenia na życie dziewięciu szczególnych stygmatyczek. które zmarły. mając 33 lata – w tym świętych Katarzyny ze Sieny. Marii Baouardy (Małej Arabki). Diny Belanger i Faustyny Kowalskiej – z zupełnie innej perspektywy. Losy tych wyjątkowych kobiet zestawia obok siebie i odnosi je do wydarzeń z życia Chrystusa – zaczynając od lat młodzieńczych spędzonych w Nazarecie. gdy Boży Syn pozostawał w ukryciu. przez czas nauczania i czynienia cudów

:

Cena:


Anioły i demony na Bukowinie. Rowerem na pograniczu kultur

Autor: Andrzej Paradysz

Ten dziennik z podróży to niezwykła i wielowątkowa opowieść o Bukowinie – historycznej krainie położonej na pograniczu Rumunii i Ukrainy. Przybliża przede wszystkim złożoną tożsamość Bukowińczyków. którzy od wielu pokoleń pielęgnują tradycję i kulturę polską na obczyźnie. gdzie zepchnięci w niepamięć. często egzystują na skraju nędzy. Publikacja podkreśla niepowtarzalną różnorodność kulturową i religijną regionu stanowiącego prawzór Unii Europejskiej. Jednocześnie buduje intrygujące podłoże historyczno-polityczne. będące nieodłącznym tłem dla tego barwnego tygla kulturowego.

Opis tej ciekawej. bo odbytej na dwóch kółkach. podróży w poszukiwaniu samego siebie. autor wzbogacił o ironiczne anegdotki. własne wnikliwe spostrzeżenia

28: https://woblink.com/ebook/mroczny-dwor-anna-pirog-141192u

Cena:


Helenka poszła do Nieba

Autor: Małgorzata Pabis

W dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę jej tragicznej śmierci powstała pierwsza książka o tej niezwykłej młodej dziewczynie. która zapłaciła najwyższą cenę za życie w praktyce wartościami ewangelicznymi.Sam tytuł książki to słowa ks. bp. Jana Zająca. wujka Heleny. Mówi wiele o głębokim przekonaniu bliskich wolontariuszki o jej świętości. Historia Heleny Kmieć to świadectwo pięknego życia. Uśmiechnięta. rozśpiewana. życzliwa… W czasach. w których większość narzeka na pośpiech i brak czasu. ona odnajdywała zawsze moment dla Boga i dla ludzi. Pozostaje mieć nadzieję. że historia Helenki i piękne wspomnienia o niej staną się pretekstem do refleksji nad najważniejszymi celami życia.

Wydawnictwo: Rafael

Cena:


1919

Autor: Andrzej Chwalba

W listopadzie 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. ale o jej kształcie w znacznej mierze zdecydowały wydarzenia następnych miesięcy. Listopadowa euforia szybko minęła. a Polacy musieli stawić czoła nie tylko wyzwaniom wynikającym z wielkiej polityki. ale także kłopotom dnia codziennego. Na pierwszy rzut oka mogło się wydawać. że nie podołają wyjątkowemu zadaniu. jakim była budowa nowego państwa. Następstwa wojny. dezorganizacja życia społecznego. bieda. różnice wynikające z porozbiorowego dziedzictwa były trudnym sprawdzianem dla całego społeczeństwa.

A jednak się udało! Powołano organy władzy. przeprowadzono wybory do Sejmu Ustawodawczego. utworzono policję państwową oraz terenowe oddziały administracji i sądownictwa. Zorganizowano armię. która już w kolejnym roku miała przejść próbę decydującą o być albo nie być młodego państwa.

Profesor Andrzej Chwalba przygląda się zagadnieniom politycznym i procesom społecznym w roku. który – choć pozostaje w cieniu podręcznikowego 1918 – w znacznej mierze przesądził o rzeczywistym kształcie II Rzeczpospolitej.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 33.9


ISBN

9788381470858: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/tequila-liczba-bestii-lukasz-smigiel-140739u

Cena:alfabet mafii, potencjał przedsiębiorstwa definicja, lew halicki, joanna krzyżanek, raw rebirth belle aurora pdf, andrzej kojder, zjawisko paranormalne, krzysztof podemski, tańcząca w ogniu pdf, adam olejniczak, aborcja pdf, papież hitler, audiobook kwiat kalafiora, pąkla bałtycka…