Chichot i rżenie. czyli choroba na śmiech

Autor: Stefan Szczygłowski

Chichot i rżenie. czyli choroba na śmiech” autorstwa Stefana Szczygłowskiego to książka z gatunku komedii.

 

Autor w bardzo krótki sposób opisuje swoje dzieło literackie mówiąc o nim. że książka jest dziełem składającym się z kilku rozdziałów. które są w specyficzny. ale nie oczywisty sposób połączone ze sobą. Nie zawsze coś wynika z czegoś. często coś wypływa z niczego i odwrotnie.

 

Czytelnik. który wybierze tę pozycję spotka się z rozmaitymi. zabawnymi historiami. Przemierzy takie rozdziały jak: Domyślny. Kiwanie i gadanie. Mówienie i nudzenie. Gdybanie i gibanie. Trucie i przyfruwanie. Płowy. Dzieci śmieci. Dalsze trucie i przyfruwanie. Zapis opisu. O karabinach.  

 

Książka zawiera ilustracje autors

:

Cena:


DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika’

Autor: R.D. Carpenter

DOLINA MGIEŁ. Cz I. „Droga Wojownika’ to pierwsza część trylogii fantasy pt. „Dolina Mgieł” autorstwa R.D. Carpentera.

Książka napisana jest w sposób nieszablonowy. jednak docierający do czytelnika w samo sedno. Zawiera w sobie wiele wątków. podtekstów. mądrości życiowych. które dotknęły niejednego z nas – realnych ludzi.

„Droga Wojownika’ to swoista podróż przez życie. zakamarki osobowości. decyzje. wybory. to wszystko. co znajduje się w każdym człowieku. To wszystko zostało skrzętnie wplecione w losy postaci – do szpiku kości przesiąkniętych mistycyzmem.

Jak przystało na ten rodzaj gatunku. jest to rodzaj bajki. przez którą prowadzi nas kilkunastoletni wojownik obdarzony zdolnościami. o których

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9


Życie zaczyna się w piątek

Autor: Ioana Pârvulescu

Rok 1897. Na polach pod Bukaresztem znaleziony zostaje nieprzytomny mężczyzna. Nie wiadomo kim jest. ani skąd pochodzi. Może to oszust albo przestępca uciekający przed pościgiem? A może pacjent szpitala psychiatrycznego? Z czasem nieznajomy gromadzi wokół siebie całkiem sporą grupę ludzi. wśród których jest znany lekarz i jego córka. policjant. 8-letni goniec przemierzający stolicę z paczkami i listami oraz dziennikarze.

Akcja tej na poły kryminalnej powieści rozgrywa się w ciągu zaledwie 13 dni: od piątku 19 grudnia do końca 1897 roku. Dzięki niezwykle żywo odmalowanym obrazom atmosfera Bukaresztu końca XIX wieku odtworzona jest niczym w filmie. Czytelnik może ją poczuć razem z bohaterem. który przeniósł się w czasie z XXI wieku.

A może to wszystko tylko mi

47: https://woblink.com/ebook/zabytkowa-architektura-gdanska-w-latach-1945-1951-marcin-gawlicki-31121u

Cena:


Czwarta Strona

Format: EPUB.MOBI

29.9

1:

Cena:


Pójdę do jedynej

Autor: Kasia Bulicz-Kasprzak

Opowieść o dwóch młodych chłopcach. podejmujących na progu dorosłości krok. który radykalnie odmieni ich życie. Różne pobudki i środowiska. inne charaktery. lecz ta sama decyzja – kariera zawodowego żołnierza. Czy wybór na całe życie. podjęty. kiedy osobowość człowieka dopiero się kształtuje. może być tym właściwym? Jaki wpływ na niepokornego. lekkomyślnego Karola będzie miało zderzenie z wojskowym drylem? Czy pochodzący z tradycyjnej wielodzietnej wiejskiej rodziny Paweł odnajdzie swoje miejsce w koszarach w nadgranicznym mieście? Czy w ogóle można mówić o własnej drodze. kiedy każdego dnia trzeba wykonywać czyjeś rozkazy?

Losy głównych bohaterów wielokrotnie splatają się ze sobą. łączy ich wspólna służba i pragnienie szybkiego awansu. ale przede wszystkim ta szczególna żołnierska przyjaźń. która rozpoczęła się jeszcze na początku kariery wojskowej i trwa. pomimo wielu zawirowań. na dobre i złe.

Kasia Bulicz-Kasprzak urodziła się 20 marca 1976 roku w Lubaniu na Dolnym Śląsku. Po ukończeniu liceum im. Adama Mickiewicza przeniosła się do Wrocławia. Na wrocławskim uniwersytecie studiowała początkowo biologię. później polonistykę. Od 2000 roku związana jest z podwarszawskim Sulejówkiem. gdzie mieszka. 

Literaturą była zafascynowana od zawsze. Rozmowy o książkach sprawiają jej niesamowitą przyjemność. Każdą wolną chwilę wykorzystuje na czytanie. 

Zadebiutowała w 2012 roku powieścią ‚Nie licząc kota’. W kolejnych latach ukazały się między innymi ‚Nalewka’ zapomnienia i trzytomowy cykl ‚Po sąsiedzku’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28zdazysz, dojczland pl, kolumbowie książka, hugo bader audyt, lew starowicz o mężczyźnie pdf, sadowski biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt, książki fizjoterapia, waldemar gos, baśniobór ebook, lokatorka pdf, alicja mazur, sygnały cyfrowe, prosty układ pdf, policja pdf, piotr c brud, testy ortograficzne, piramidy trójkowe, angielski dla dzieci ćwiczenia, zbrodnie roślin…