Moda. wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Autor: Roger Penrose

Czy modne teorie. ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania Wszechświata?

Profesor Roger Penrose. światowej sławy fizyk i matematyk. od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki. ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli. jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda. wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun. kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej. ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata.

Opisuje. w jaki sposób moda. wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową. od teorii twistorów. uważaną za jedną z alternatyw dla teorii strun. po ‚konforemną kosmologię cykliczną’ – ideę tak fantastyczną. że można by ją określić jako ‚konforemną kosmologię wariacką’.

Książka ta. jak wszystkie teksty Penrose’a. łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy. dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat  współczesnej fizyki matematycznej.

Penrose sięga do serca najważniejszych problemów. z którymi zmaga się współczesna fizyka. pisząc tę bardzo osobistą. a przy tym prowokującą książkę popularnonaukową. Publishers Weekly

Zapoznawanie się z bezkompromisowo niezależną perspektywą Penrose’a na fizykę jest zawsze inspirujące. Nature

Wyjątkowo oryginalny. bogaty. dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. Science

Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych. matematyk i filozof nauki. Laureat licznych nagród. w tym Nagrody Wolfa i Medalu Alberta Einsteina. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Autor bestsellerowych książek. m.in. Nowy umysł cesarza. Droga do rzeczywistości czy Cykle czasu. Jest profesorem matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9


ISBN

9788380643475: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:chrostowski, nie ma sie czego bac, siostra słońca lucinda riley, zagrożenie terroryzmem w polsce, zawiedzione nadzieje, malowanki pdf, córki swoich matek, ciało w kulturze, cartland barbara, edward stachura ciekawostki, nie jestes skazany ksiazka, siarka odmiany alotropowe, jolanta zasępa wiek, scenariusz przedstawienia, typ osobowości infj, mortal kombat xl ciosy, tappi i pierwszy śnieg, medioznawca, morderstwo w zaułku, prawda księży, słownik łacińsko polski pdf, marta bucholc…