Komisarz Gordon. Jeszcze jedna sprawa

Autor: Ulf Nilsson

Bestsellerowa szwedzka saga kryminalna dla najmłodszych czytelników

W przytulnym leśnym komisariacie wiele się zmieniło. Teraz to mała myszka Paddy dowodzi. bo stary komisarz Gordon korzysta z urlopu – siedzi w chatce nad strumykiem. dużo śpi i jeszcze więcej rozmyśla o swoim życiu na wiecznej policyjnej służbie. Wakacje byłyby idealne. gdyby nie to. że dochodzi do niego coraz więcej pochlebnych opinii na temat Paddy. Na początku cieszyło go. że nauczył ją tak dobrze policyjnego fachu. ale teraz robi się zazdrosny i marzy mu się chociaż jeszcze jedna kryminalna sprawa. którą bohatersko rozwiąże przed emeryturą…

Paddy. na którą spada cała policyjna praca wprawdzie nie narzeka. ale zaczyna jej brakować towarzystwa komisarza. W końcu. co dwie policyjne głowy to nie jedna… I jak na złość. w ich leśnym rewirze dużo się dzieje. Nie dość. że ktoś hałasuje w nocy pod komisariatem. to w dodatku zaginęło dwoje zwierzęcych dzieci! To najgorsze. co mogło się zdarzyć. Najstraszniejsze. Sprawa jest naprawdę skomplikowana. więc Paddy rusza przepytywać wszystkich potencjalnych podejrzanych…

Czy uda się odnaleźć dzieci? Czy ta sprawa może mieć szczęśliwy finał?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23


Krótka historia pijaństwa. Na rauszu przez wieki. Jak. dlaczego. gdzie i kiedy człowiek popijał

Autor: Mark Forsyth

‚Krótka historia pijaństwa’ śledzi romans ludzkości z alkoholem od pradziejów aż do prohibicji. pokazując. jak na przestrzeni wieków zmieniały się powody spożywania trunków: od religijnych. poprzez seksualne i bojowe. aż po rozrywkowe. Książka odpowiada na ważkie pytania: co ludzie pili. w jakiej ilości i dlaczego. Jest to historia świata w nietrzeźwej. być może lepszej. wersji.

‚Ludzkość pije od swych prapoczątków. co autor bez problemu udowadnia. A że pisze o tym lekko i perliście. rzecz czyta się równie ochoczo. jak wychyla kielichy szampana. Bez dwóch zdań to dzieło ożywcze niczym pierwszy wieczorny dżin z tonikiem. mądre jak kieliszek burgunda i klarowne niczym szklaneczka pilznera.’

Robert Makłowicz. dziennikarz. pisarz. podróżnik. krytyk kulinarny

‚Pierwsza oficjalna biografia alkoholu. Książka dowodzi. że wszyscy pijemy. Pijesz. bo taki twój los. Nie dlatego. że jesteś człowiekiem. bo inne zwierzęta też potrafią narąbać się w pień. Z tą jednak różnicą. że ich z baru nikt na zbity pysk nie wywala. Po tej lekturze jestem przekonany. że świat bez alkoholu wyglądałby zupełnie inaczej. A teraz proszę wybaczyć. idę sobie golnąć.’

Robert Motyka. satyryk. kabareciarz. współzałożyciel grupy Paranienormalni

‚Książek nie czytam. ale taką to bym może kupił w prezencie szwagrowi. Szwagrowi inteligentowi.’

Robert M.. bezrobotny mieszkaniec Radomia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33


ISBN

9788394921972: Wydawnictwo

Format

112: https://woblink.com/ebook/lowiectwo-dawniej-i-dzis-wybrane-zagadnienia-stanislaw-korzeniowski-124564u

Cena:oskarżenie mróz pdf, przywry digeniczne, karolina baar, giddens nowoczesność i tożsamość, list jak pisac, libra pl, molicka, książki o motywacji pdf, age of pirates 2 poradnik, stare kryminały, convertis, leszek kołakowski książki, tomasz prusek, matematyka finansowa książka, instytut psychologii zdrowia polskiego towarzystwa psychologicznego, miecz przeznaczenia sapkowski, skandal z modiglianim, personalny krzyżówka, lipińska 365, mały książe mobi, zadania maturalne genetyka…